Sayfa 182/371 ÝlkÝlk ... 82132172180181182183184192232282 ... SonSon
Arama sonucu : 2961 madde; 1,449 - 1,456 arasý.

Konu: KOZAL - Koza Altýn

1. Akýn ipek yokluðunda yargýlanamaz mallarýna da el koymuþlarsa anlaþmýþlar demektir. sadece yargýtayý bekliyoruz.karar çabuk verilecektir çunku minare (baskýlanan karlar) cuvala sýðmaz oldu. bu herifler altýnýn onsu 300 dolarken 180 dolara mal ediyorlardý. bugün 900 dolarmýþ buna kargalar bile güler.
    *Yatýrým tavsiyesi deðildir.

2.  Alýntý Originally Posted by knockermaster Yazýyý Oku
    Yasemin Hn bence fiyat vermeyin ayrýca son dava seneye kaldý.. bu durumda anormal birþey olmaz ise kararname vs gibi devir isi olmaz
    YTD
    son dava dediðiniz akýn ipeðin yargýlanamamasý. fark etmez hissede çoðunluk devlette.

3. Türkiyede altýn madenlerinin nerede olduðunu sadece yabancýlar biliyordu. uþakda 18 yýl önce ons 300 dolarken 15 milyar dolarlýk altýn buldular ama rte iþe taþ koydu izin vermiyordu Newmonta. izin için fetö devreye girdi uþak hariç butun madenleri ipek ailesine verdirdi. uþak kýþladaðda o gun 15 milyar dolar olan rezerv ons yukseliþiyle 50 milyar dolar oldu. bu altýnýn hepsi kureselcilere vergi vermeden gizlice %85i uçaklarla kaçýrýldý. anlaþma buydu. son 40 yýldýr dünya altýn rezervi ayný çýkan bütün altýný (%80)küreselciler stokluyor. fiyat neden artmýyor? çünkü piyasada olan altýn miktarýnýn 17 katý kadar altýn fonu vadeli iþlemler gibi enstrumanlar var. öylesine yoðun topluyorlar ki abd de bazen fiziki altýn almak için 40-50 dolar fazla para ödüyorsun. altýn fiyatýnýn nerelere gideceðini tahmin bile edemezsiniz.

4. mahkeme var diye cahil ky yý beklentiye soktular. kanuna göre yokluðunda yargýlanmasý imkansýz adamýn mahkemesi vardý. gereksiz bir mahkemeydi yani. hani belki o gune kadar teslim olur yakalanýr mahkemesiydi. boþ iþ yani. buradan satan ilerde çok aðlar. bence tabi

5. Yasemin kýymetli bir okur yazarsýn, her yazdýðýný ilgi ile takip ederim. Ne sizin nede baþkasýnýn etkilenmesini istemem. Kozalda çok yakýn bir dostumda var. Endeks için Ocak sonunda isdemir topiðinde 1200 yazmýþtým, nihayetinde görüldü, merkez bankasýnda 11 den aldýðým Ereðli 14 den iki taban yedik ama hiç býrakmadým hala ful sadece Ereðli ile devam ediyorum. Temettü gelinceye kadar devam. Merkez olayýnda Ereðli’de stop olmadan bekledim. Topiðinde yazýlý. Kozalda 116 üçgen içine girmesi lazým, girmeden beklerse, 2021 zirvesinin daralan üçgenden aþaðý izdüþüm çizildiðinde karþýlýk 87,5 geliyor. Aracý kurumlarýn bu yönde oyunu var gibi. Temennimiz olmamasý. Güvenli alým yeri 116 üstü bir kaç günlük kapanýþ olacaktýr.

6. Daha önce düþeceðini bildiðim için hisse hakkýnda olumsuz konuþmuþtum. o gün satýn diye. teknik anaizi göndersem spek de uyanacaktý yuksek ihtimalle ben de düþükten alamayacaktým bu nedenle paylaþmadým bilgiyi. gönderdiðim portföy sadece tek bankada olan hisselerim baþka bankalar da var. o gün imalý satýn demiþtim bu gün alýnýr destekte diyorum. saygýlar.

7.  Alýntý Originally Posted by KIZILDAG Yazýyý Oku
    Yasemin kýymetli bir okur yazarsýn, her yazdýðýný ilgi ile takip ederim. Ne sizin nede baþkasýnýn etkilenmesini istemem. Kozalda çok yakýn bir dostumda var. Endeks için Ocak sonunda isdemir topiðinde 1200 yazmýþtým, nihayetinde görüldü, merkez bankasýnda 11 den aldýðým Ereðli 14 den iki taban yedik ama hiç býrakmadým hala ful sadece Ereðli ile devam ediyorum. Temettü gelinceye kadar devam. Merkez olayýnda Ereðli’de stop olmadan bekledim. Topiðinde yazýlý. Kozalda 116 üçgen içine girmesi lazým, girmeden beklerse, 2021 zirvesinin daralan üçgenden aþaðý izdüþüm çizildiðinde karþýlýk 87,5 geliyor. Aracý kurumlarýn bu yönde oyunu var gibi. Temennimiz olmamasý. Güvenli alým yeri 116 üstü bir kaç günlük kapanýþ olacaktýr.
    116ya itiraz etmem elbet. ama kozal ve diðerleri %30 düþer derseniz aklým bunu kabul etmez. çünkü gecen seneden çok fazla kozaa cý var maliyet dolar bazýnda %30 ekside.(ipekçilere acýmýyorum bile çok uyardým onlarý) inerse diðer kaðýtlarýný satýp daha fazla kozaa alýrlar. korelasyona göre daha fazla kozal ve ipek de alýrlar. endeks hisselerindeki korelasyon da bozulur ilgisi olmayan bile kozalak alýr..spek bunu asla yapamaz. evet bir anlýk 120 gördü herkes þok oldu kimse de bir lot alamadý. yine de tebrik ederim iðne atacaðýný gördüðünüz için. valla ben hisseye güveniyorum þirketi boþaltsalar da altýn fiyatlarýný durdurmaya güçleri yetmeyecek yukselecek eli mahkum. 50 bin liralýk kredi kartýndan taksitli borç alarak dahi girdim.
    Aslýnda hisse al demek suç deðil, al deyip hisselerini satmak suç. bu bakýmdan rahatým þikayetten korkmuyorum.

8. Arkadaþlar artýk mýzrak çuvala sýðmýyor, istinaf kararýný verdi firari olamayanlarýn müsaderesini onayladý, ancak þirketten tek haber yok, istese hemen Genel Kurul yapar, biz yatýrým cýlar þirketi genel kurul kararý almaya zorlamalýyýz

Sayfa 182/371 ÝlkÝlk ... 82132172180181182183184192232282 ... SonSon

Yer Ýmleri

Yer Ýmleri

Gönderi Kurallarý

• Yeni konu açamazsýnýz
  • Konulara cevap yazamazsýnýz
  • Yazýlara ek gönderemezsiniz
  • Yazýlarýnýzý deðiþtiremezsiniz
  •