Sayfa 184/1000 İlkİlk ... 84134174182183184185186194234284684 ... SonSon
Arama sonucu : 8000 madde; 1,465 - 1,472 arası.

Konu: Dolarda Yukselis Kacinilmaz

1. Sabah sabah varlık kuyruklarında soğuk kar tipi demeden duran vatandaşları gördükçe gururlanıyorum. Bu sabah ki varlık ekmek kuyruğu idi.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
    1970 lerde İngiltere'de basılan bir dergiyi bile bürokratik işlemlerle alabilirdik.

Ya da Hachette'e gidip dil dökerdik...

3. https://www.facebook.com/10002937819...2083684780904/

Akape yönetiminde zerre akıl kaldıysa Akape seçmeninin bu Suriyeli Ensarları ekmeğinin düşmanı olarak gördüğünü bilir ve "Katil Esed"muhabbetini bitirip bunları sepetler.....

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
     Alıntı Originally Posted by MKELES Yazıyı Oku
    Sabah sabah varlık kuyruklarında soğuk kar tipi demeden duran vatandaşları gördükçe gururlanıyorum. Bu sabah ki varlık ekmek kuyruğu idi.
    Bunun bir sonrası, satılacak malın olmaması nedeniyle kuyrukların da kalkmasıdır.

1975 yılı idi sanırım.

Devlet memuruyum.

Oturduğum apartmanın alt katında tüpçü var. Ama bir zamandır tüp yok.

Akşam mesai bitmiş. Eve geldim. Tüpçünün önünden geçerken baktım bir tane tüp vitrinde.

Almak istedim vermedi.

Akıllıyım ya, TTK 'nun ilgili maddelerinden bahsederek teşhir edilen malın satılması gerektiğini açıkladım.

Bana galiz küfretti.

O beni üzdü.

Ben de, yasal çizgiler içinde hiç unutmayacağı ders verdim.

O günden sonra dükkanın önünden geçerken bir ihtiyacım olup olmadığını sorar oldu.

Yokluk tatsızdır.

Bozar ahlakı, düzeni...

5.  Alıntı Originally Posted by BORA YAŞAR Yazıyı Oku
    Bunun bir sonrası, satılacak malın olmaması nedeniyle kuyrukların da kalkmasıdır.

1975 yılı idi sanırım.

Devlet memuruyum.

Oturduğum apartmanın alt katında tüpçü var. Ama bir zamandır tüp yok.

Akşam mesai bitmiş. Eve geldim. Tüpçünün önünden geçerken baktım bir tane tüp vitrinde.

Almak istedim vermedi.

Akıllıyım ya, TTK 'nun ilgili maddelerinden bahsederek teşhir edilen malın satılması gerektiğini açıkladım.

Bana galiz küfretti.

O beni üzdü.

Ben de, yasal çizgiler içinde hiç unutmayacağı ders verdim.

O günden sonra dükkanın önünden geçerken bir ihtiyacım olup olmadığını sorar oldu.

Yokluk tatsızdır.

Bozar ahlakı, düzeni...
    Çok doğru Sayın Yaşar,ayrıca bahsettiğiniz yıllarda insanlar aza kanaat etmeyi biliyor,kendi yağlarında kavrulup gidiyorlardı.

Şu an oluşacak bir yokluk dalgasının etkileri çok daha sert olacaktır diye düşünüyorum,asgari ücretle iphone almaya çalışan güzel ülkemin , tüketim çılgını olmuş güzel insanlarının içinde....

6.  Alıntı Originally Posted by METEPOSTA Yazıyı Oku
    https://www.facebook.com/10002937819...2083684780904/

Akape yönetiminde zerre akıl kaldıysa Akape seçmeninin bu Suriyeli Ensarları ekmeğinin düşmanı olarak gördüğünü bilir ve "Katil Esed"muhabbetini bitirip bunları sepetler.....
    akepe bu seçimde %30 altında kalacak. Yazın bunu bir kenara. 01 Nisan sabahı erken seçim konuşulacak. reyiz başta yok mok diyecek ama alacağı ağır seçim galibiyeti erken seçimi zorlayacaktır. Onlar direndikçe dolar alıp başını gidecek ve şirketler bu piyasaya dayanamayıp zincirleme iflaslar ile akepe nin sonu gelecek. Unutmayın iktidarlar krizle gelir krizle gider.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12

Bir şeyhler oluyor sanki...

8.  Alıntı Originally Posted by BORA YAŞAR Yazıyı Oku

Bir şeyhler oluyor sanki...
    Anketlere inanmamakta haklı

Venus_V3_5580 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 184/1000 İlkİlk ... 84134174182183184185186194234284684 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •