Sayfa 184/211 İlkİlk ... 84134174182183184185186194 ... SonSon
Arama sonucu : 1688 madde; 1,465 - 1,472 arası.

Konu: SOKM - ŞOK Marketler Ticaret A.Ş.

1. 23.12.2021 Perşembe gününün AKD ve t+2 si

2. Borsa istanbul bıstech devre kesici uygulaması

SOKM.E İşlem Sırasında Devre Kesici Uygulaması Başlamıştır.
    Bugün,
    En Yüksek 13,50
    En Düşük 12,73
    https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/986704

3. Yatırımcı Bazında Tedbir Uygulanması - Ali Ziya Sesel

Borsanın en büyük yerli oyuncusu olarak kabul edilen Ali Ziya Sesel, yasadışı bir örgüt olan Kızıl İmamcılar adındaki örgüte mensuptur ve örgüt hiyerarşisindeki görevi, Kızıl İmamcılar'ın faaliyetlerini finanse ...
    https://www5.tbmm.gov.tr//develop/ow...e1=60&page2=60

4. A.. memleketinde
    Biz borsa yaritirimcilari olaram
    Sabah aksam kaybetmekten usandik
    Borsa sa son 4 yildir
    Dolar bazli kazandim diyen %5 bile degildir
    Resmen paramizla rezil oluyuruz
     Alıntı Originally Posted by emin Yazıyı Oku

Borsanın en büyük yerli oyuncusu olarak kabul edilen Ali Ziya Sesel, yasadışı bir örgüt olan Kızıl İmamcılar adındaki örgüte mensuptur ve örgüt hiyerarşisindeki görevi, Kızıl İmamcılar'ın faaliyetlerini finanse ...

SM-N935F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

5.  Alıntı Originally Posted by emin Yazıyı Oku

Teşekkürler sn emin.
    Yatırımcı için şimdikil iyi haber sanırım.

6. Spekülasyon ve Manipülasyon

Güneş balçıkla sıvanmaz, mızrak çuvala sığmaz;
    bas bas bas ne zamana kadar eninde sonunda 2,5 $ maliyetle bu şirkete yatırım yapan seni beni Murat Ülker'i çok sevdiği için yatırım yapmadı. Paranın kazancın akı sarısı yeşili rengi olmaz. Muhtemelen bu şirkette bir ışık gördüler yahut bir şeyler vaadedildi, bir kazanç gördüler o nedenle bu şirkete ortak oldular, hisseyi aldılar.. Azdan az çokdan çok gider.. Onlar da mutlu değillerdir özellikle şu ortamdan.. Ben de çok yoruldum, yordu beni bu hisse..

Valla ilk kez otoritenin anında müdahale ettiğini düşünmekteyim. Çünkü dün SOKM de özellikle düşüşe oynanan işlemlere dikkat çekti ve o tespit ettiği bir kişiyi tedbir aldı vs. 30 gün rahatız gibi.. Manipülasyon var mı yok mu bunu tespiti için bir süre tahtayı izleyeceklerini düşünüyorum.

Bu arada bilmeyenler için not düşüyorum bazen kavramlar karışıyor birbirinden tamamen farklı iki kavramdır.
    Spekülasyon, gelecekte oluşması tahmin edilen fiyat hareketlerinden kar elde etmeye çalışmaktır yani herhangi bir varlığın düşük bir fiyattan alınarak daha yüksek bir fiyata satılmasıdır, yasaldır, suç teşkil etmez.

Manipülasyon ise, hileli yönlendirme olarak da tanımlanabilir. Algıyı yönlendirme ya da doğrudan fiyat hareketlerine müdahale yoluyla yürütülür, yasa dışı bir faaliyettir, suç olarak belirlenmiştir.

7. Bakan Nebati marketleri uyardı: Maliye tarafı sahaya inerse fena iner, ki iniyoruz

Gerçekten TV haberi izlemiyorum, hemen hemen hepsi iktidarı yalan söylüyor çarpıtıyor, muhalafet pireyi deve yapıyor velhasılı kendi politikaları doğrultusunda yayın yapıyorla, neticede izlemiyorum.
    Sosyal Medya anında ulaştığımız haberler zaten bir gün sonra TV.de gazetede çıkıyor, bir nevi tekrar oluyor. Her neyse akşam Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, CNN TÜRK'te yayınlanan Gazeteci Ahmet Hakan'ın Tarafsız Bölge programında gündeme ilişkin açıklamalarda yine marketlere Ticaret Bakanlığı'nın cezası kesmez Maliyeyi üzerinize salarım babından bir tehdit sallamış yine.

"Bakan Nebati zincir marketlere resti çekti! Maliye sahaya iniyor.Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, zincir marketlere resti çekti. Bakan Nebati, "Yarından (Bugünden) itibaren biz sahadayız. Maliye tarafı sahaya inerse fena iner"

Bu kafayla bu dille iş yapan, yönetenler varken bizim dükkanın para kazanması çok zor. Bırak kazanmayı sürekli bir siyasi baskı tüm moral motivasyonumuz sıfıra indiriyorlar.

Zaten bir sürü akbaba çöreklenmiş tahtada zaten baskı altındayız. Bir de bu siyasiler artık iyice pestilimizi çıkaracaklar demek.
    Murat Ülker de ses çıkaramıyor napsin adam. Karşı bişi dese maliye, polis, gıda, çevre bakanlığı tepesine binecek. Dün Uzan'ın, Aydın Doğan'ın, 28 yıldır yayında olan Bursa'lı Flash TV ni başına gelenleri görüyorlar ve korkuyor patronlar, haklılar.
    Elbet Allah görüyor bunları, Kim zulmediyor, bunların can vermesi, gebermesi kolay olmayacaktır..

Sayfa 184/211 İlkİlk ... 84134174182183184185186194 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •