Sayfa 186/245 İlkİlk ... 86136176184185186187188196236 ... SonSon
Arama sonucu : 1960 madde; 1,481 - 1,488 arası.

Konu: GBPUSD (Cable)

Duhul
    Oct 2019
    İkamet
    İzmir
    Gönderi
    1,328
     Alıntı Originally Posted by selym Yazıyı Oku
    Çokluğun Bilgeliği deneyi, istatistiksel olarak doğru sonuçlara ulaşmak için bir grup insanın kolektif bilgeliğini kullanmanın etkisini göstermeyi amaçlayan bir deneydir. Bu deney, Francis Galton tarafından 1906 yılında gerçekleştirilen bir yarışma esnasında ortaya çıkmıştır.

Deneyin temel amacı, bir grup insanın bireysel tahminlerini bir araya getirerek, toplu bilgeliğin daha doğru sonuçlar üretebileceğini göstermektir. Deney genellikle, bir kavanozun içindeki bilyelerin sayısını tahmin etme üzerine uygulanır. İşleyiş genellikle aşağıdaki adımlarla gerçekleşir:

1. Deneye katılanların oluşturduğu bir grup insan toplanır.
    2. Grup üyelerine, içinde bilyeler bulunan bir kavanoz gösterilir ve kavanozdaki bilye sayısını tahmin etmeleri istenir.
    3. Her grup üyesi, kendi bireysel tahminini gizlice yapar ve bir kağıda yazar.
    4. Tüm tahminler toplanır ve ortalaması hesaplanır.
    5. Ortalama tahmin, toplu bilgeliğin tahmin olarak kabul edilir.

Deneyin ilginç yanı, bireysel tahminlerin genellikle oldukça yanıltıcı olabileceği, ancak tahminlerin ortalamasının genellikle gerçek sayıya oldukça yaklaşabileceğidir. Bu, herkesin kendi bilgi, deneyim ve sezgilerini bir araya getirerek daha doğru sonuçlara ulaşabileceğini göstermektedir.

Çokluğun Bilgeliği deneyi, özellikle grup kararları alınması, tahmin yapma veya karmaşık sorunların çözümünde kullanılarak daha doğru sonuçlar elde etmek amacıyla birçok alanda uygulanmaktadır. Deney, toplu zekanın önemini vurgulayarak, bireysel ön yargıları veya hataları dengeleyebileceğini göstermektedir.

Bundan yola çıkacak olursak, 100 tane FX katılımcısı olsa ve hepsinden Gün Sonu Kapanış Fiyatı hakkında tahmin alsak, ve bunun ortalamasını hesaplasak, Holy Grail kalitesinde bir indikatör elde etmiş oluruz.

Çok ilginç değil mi???
    DEMO İşlemlerdir - Kale Almayınız

Günaydın Dore Hanım,

Bayramınız kutlu olsun.

Daha demin çocuğu olan bir arkadaşımla konuştum. Kutlamalara gideceklermiş. Kule yapacaklar mı diye sordum. Kule kalkmış. Okul "we will rock you" öğretmiş kutlamalar için...

Kule nasıl kalkar Allah aşkına? :@
    Selim bey merhaba

Sizin de Gençlik Bayramınız kutlu olsun.. Kendini genç hisseden herkesin kutlu olsun

Bu sizin için..

https://www.hizliresim.com/i5hbmta

Bundan yola çıkacak olursak, 100 tane FX katılımcısı olsa ve hepsinden Gün Sonu Kapanış Fiyatı hakkında tahmin alsak, ve bunun ortalamasını hesaplasak, Holy Grail kalitesinde bir indikatör elde etmiş oluruz.

Çok ilginç değil mi???
    Bize 98 kişi daha lazım Belki katılımcı sayısı artar..

Sn boymatlı ve Başkara da gelse.. Kalıyor 96 kişi.. İnanıyorum yapıcaz bu indikatörü yazmaya devam

Duhul
    Oct 2019
    İkamet
    İzmir
    Gönderi
    1,328
     Alıntı Originally Posted by Dore Yazıyı Oku
    Selim bey merhaba

Sizin de Gençlik Bayramınız kutlu olsun.. Kendini genç hisseden herkesin kutlu olsun

Bu sizin için..

https://www.hizliresim.com/i5hbmta
    Aynı kule resmine ben sabah sizin başlığa koyacaktım...

Sonra abartmamak için koymadım...

Ama gönlümde her bayramda bir kule dikiyorum

Çok teşekkür ederim!!!

Kuleler devrilmesin!!!!!!!!!

ANE-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Duhul
    Oct 2019
    İkamet
    İzmir
    Gönderi
    1,328
     Alıntı Originally Posted by Dore Yazıyı Oku
    Bize 98 kişi daha lazım Belki katılımcı sayısı artar..

Sn boymatlı ve Başkara da gelse.. Kalıyor 96 kişi.. İnanıyorum yapıcaz bu indikatörü yazmaya devam
    Bu şaka değil bu arada, gerçekten böyle bir şey yapılsa holy grail bulmuş oluruz...

Ama katılımcıların her biri diğerinden bağımsız olarak hedefini söylemedi. Çünkü yapılan bir deneyde katılımcıların %75'i diğerlerinin düşüncelerinin etkisinde kalıyor. O yüzden herhangi bir etkide kalmamaları sağlanmalı.

Bu yapıldığında milyarder oluruz...

100 kişiyi işe alıp bunlara asgari ücret versen, ve onlardan sadece günlük mum için tahmin istesen. Bu tahmini yaptıktan sonra istedikleri yere gitmelerini serbest bıraksan. (Böyle bir işe bayıla bayıla gelir insanlar)

kısa sürede servetine Servet Katar şirketini büyütürsün...

ANE-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Duhul
    Oct 2019
    İkamet
    İzmir
    Gönderi
    1,328

Güncelleme:

Her iki alım işlemini de kapattım. Ama Bekleyen Satış Emirleri hala aktif. devreye girerlerse ne ala, girmezlerse de sorun yok.
    Bir kerecik de şaşırt beni!!!!

Ben ALIM işlemlerini kapadım ve fiyat roketledi....

Duhul
    Oct 2019
    İkamet
    İzmir
    Gönderi
    1,328
    Çünkü yapılan bir deneyde katılımcıların %75'i diğerlerinin düşüncelerinin etkisinde kalıyor. O yüzden herhangi bir etkide kalmamaları sağlanmalı.
    Asch Deneyi:

1. Deneyin Amacı: Asch Deneyi, grup baskısının bireylerin algı ve yargı süreçlerini nasıl etkileyebileceğini incelemek amacıyla gerçekleştirilmiştir. Deney, bireylerin çoğunluğun düşüncesine uyma eğilimini ölçmeyi hedeflemektedir.

2. Denekler: Denekler, deneyin gönüllü katılımcıları arasından seçilmiştir. Genellikle üniversite öğrencileri kullanılmıştır.

3. Deneyin Yürütümü: Deney, bir grup denek ve bir grup sahte katılımcı içermektedir. Denekler gerçek olduğunu düşündükleri bir görsel görevle karşı karşıya gelirken, sahte katılımcılar görev boyunca yanıtlarını açıkça yanlış vermektedir.

4. Görev: Deneklere, basit bir görsel karşılaştırma yapma görevi verilir. Örneğin, bir referans çizgisine benzer olan üç çizgi arasından hangisinin aynı uzunluğa sahip olduğunu belirlemeleri istenir.

5. Deneyin Manipülasyonu: Denekler, sırayla yanıt verirler ve sahte katılımcılar da sırayla doğru olmayan yanıtları dile getirirler. Örneğin, sahte katılımcılar aşikar bir şekilde yanlış olan bir çizgiyi doğru olarak seçerler.

6. Sonuçların Değerlendirilmesi: Deneklerin tepkileri ve yanıtları kaydedilir. Asch, deneyin sonunda deneklerin çoğunluğun yanlış yanıtlarına katıldığını ve çoğunlukla yanlış seçimler yaptıklarını gözlemlemiştir.

7. Grup Baskısı: Deney, çoğunluğun düşüncesine katılma eğilimi olarak bilinen "grup baskısı"nı ortaya çıkarmıştır. Denekler, çoğunluğun verdiği yanlış yanıtlara uyma eğilimindedir. Birçok denek, kendi doğru değerlendirmelerini göz ardı edip çoğunluğun yanlış değerlendirmesine katılmıştır.

8. Toplumsal Normlar: Deney, bireylerin sosyal normlara uyma ve uyum sağlama eğilimini vurgulamıştır. Denekler, toplumsal normlara uymak için kendi algı ve yargı süreçlerini değiştirmişlerdir.

Bu deney, sosyal psikoloji alanında grup etkisi, normatif uyum ve toplumsal baskı konularında önemli bir katkı sağlamıştır. Asch Deneyi, bireylerin düşünce ve davranışlarını grup baskısıyla nasıl etkilenebileceğini anlamamıza yardımcı olmuştur.

Asi olmaktan korkmayın!!! Belki de doğruyu gören sizsinizdir!! )

Bu şaka değil bu arada, gerçekten böyle bir şey yapılsa holy grail bulmuş oluruz...

Ama katılımcıların her biri diğerinden bağımsız olarak hedefini söylemedi. Çünkü yapılan bir deneyde katılımcıların %75'i diğerlerinin düşüncelerinin etkisinde kalıyor. O yüzden herhangi bir etkide kalmamaları sağlanmalı.

Bu yapıldığında milyarder oluruz...

100 kişiyi işe alıp bunlara asgari ücret versen, ve onlardan sadece günlük mum için tahmin istesen. Bu tahmini yaptıktan sonra istedikleri yere gitmelerini serbest bıraksan. (Böyle bir işe bayıla bayıla gelir insanlar)

kısa sürede servetine Servet Katar şirketini büyütürsün...
    Başka şaka olmayan bir yöntem daha var milyarder olmak için.. Ama tüm zamanını vermen lazım

Değmez..

Sayfa 186/245 İlkİlk ... 86136176184185186187188196236 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •