Sayfa 189/637 İlkİlk ... 89139179187188189190191199239289 ... SonSon
Arama sonucu : 5093 madde; 1,505 - 1,512 arası.

Konu: DEVA - Deva Holding

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul-Rize
    Gönderi
    2,127
    İlaçlarda, eczanelerin kâr payı yükseltildi
    Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan'ın imzasıyla, eczacıların ilaçlardan aldığı kâr oranları yükseltildi. 100'TL'ye kadar olan ilaçlarda yüzde 25 olan kâr payı yüzde 28'e çıktı.
    https://www.sozcu.com.tr/2022/saglik...=alt_surmanset

2. Katlılık oranına göre nir yükseliş gösterenilir ama sınırlı olur sanırım.. İyi bir hisse ama hisseyi yürütecek hiç makinisti olmuyor.. Piyasanın balina oyuncularının istediği miktarda malı toplayıp yukarıya taşıyamadığı bir hisse.. Çok sayıda milyonlarca hisse tutan uzun dönemli yatırımcısı var ve onlar hisseyi verimeyince dünemen kimse gecemiyor..sanırım big boss ta pressleyip kontrol uyguluyor, fşnasal borçlar bir şekilde yükseliyor sürekli, oysa mevcut özkaynaklardan finasal borçlar ve finasal giderler minimum düzeye düşürülebilinirdi..

3.  Alıntı Originally Posted by 1prometheus Yazıyı Oku
    Katlılık oranına göre nir yükseliş gösterenilir ama sınırlı olur sanırım.. İyi bir hisse ama hisseyi yürütecek hiç makinisti olmuyor.. Piyasanın balina oyuncularının istediği miktarda malı toplayıp yukarıya taşıyamadığı bir hisse.. Çok sayıda milyonlarca hisse tutan uzun dönemli yatırımcısı var ve onlar hisseyi verimeyince dünemen kimse gecemiyor..sanırım big boss ta pressleyip kontrol uyguluyor, fşnasal borçlar bir şekilde yükseliyor sürekli, oysa mevcut özkaynaklardan finasal borçlar ve finasal giderler minimum düzeye düşürülebilinirdi..
    Dolaşımda 35,5 milyon lot var. Nasıl çok sayıda kişide milyonlarca lot olur. Yok böyle bir şey.

Zaten az olan mal da dağınık, toplamak isteyen zaten fiyatı 50 tl yapmadan toplar..insanlar 2 yıldır bıktı, çok zorlanmadan 10 milyon lot toplanır, sonra zaten yukarı gittikçe gelen olur..bizim borsada ucuz malın alıcısı olmaz, ne kadar pahalı o kadar gelen olur.

Tek endişe şu olabilir, patron bedelli açıklar mı, ya da kendi lotlarından satar mı? %83 ü kendilerinde bedelli açıklamazlar, ihtiyaç da yok zaten.

Kendileri satış yapar mı, dolar bazlı çöp fiyattan ve hatta 2006 da kendilerinin aldığı fiyatın altından satacak kadar salak değillerdir. patronun borsada satış düşünmesi için en az 100 tl üzerinde olmalı...zaten yabancıya satacaksa borsada satmasının da anlamı yok, borsa fiyatının üzerinde satacaktır yabancıya.

Geçen twitter da yazmıştım, çok rahat orta boy bir speğinin, 200-300 milyonla götürebileceği bir kağıt, ama belki ileride bir zamana bırakmışlardır..şimdi enerji zamanı diyip, borsa düşerken bunu götürürler...bilemiyorum artık.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

4. Yaz aylarında konuşmuştuk..kimsenin artık 1-2 yıl sonrası için hisse aldığı yok..enf %100, herkes popüler kağıt bulup katlama derdinde...yabancı yok, yerli speklerdeki para ve zaman kıymetli, ancak bu kadar oluyor..ama bir noktada hem uygun ucuz kağıt kalmadığından, hem de global resesyon ortamında bu hisseye gelen olacaktır. bu nedene 2023 son şans diyorum bunun için, bu kadar bekledik, 1 yıl daha bekleyelim diyorum şahsen.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Dolaşımda 35,5 milyon lot var. Nasıl çok sayıda kişide milyonlarca lot olur. Yok böyle bir şey.

Zaten az olan mal da dağınık, toplamak isteyen zaten fiyatı 50 tl yapmadan toplar..insanlar 2 yıldır bıktı, çok zorlanmadan 10 milyon lot toplanır, sonra zaten yukarı gittikçe gelen olur..bizim borsada ucuz malın alıcısı olmaz, ne kadar pahalı o kadar gelen olur.

Tek endişe şu olabilir, patron bedelli açıklar mı, ya da kendi lotlarından satar mı? %83 ü kendilerinde bedelli açıklamazlar, ihtiyaç da yok zaten.

Kendileri satış yapar mı, dolar bazlı çöp fiyattan ve hatta 2006 da kendilerinin aldığı fiyatın altından satacak kadar salak değillerdir. patronun borsada satış düşünmesi için en az 100 tl üzerinde olmalı...zaten yabancıya satacaksa borsada satmasının da anlamı yok, borsa fiyatının üzerinde satacaktır yabancıya.

Geçen twitter da yazmıştım, çok rahat orta boy bir speğinin, 200-300 milyonla götürebileceği bir kağıt, ama belki ileride bir zamana bırakmışlardır..şimdi enerji zamanı diyip, borsa düşerken bunu götürürler...bilemiyorum artık.
    Sn Cautionary ,

https://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/...edildi-5516823

C grubu hisseleri 8,10 tl bedelle devir etmişti. O zaman usd /tl kur 1,46. yani hisse başına 5,5 usd ödedi. . Şu an 2,15 usd işlem görüyor hisseler. Yarı yarı dolar bazlı düşmüş aldıkları hisseler . Üzerine 200 mio usd üzerinde yatırım yaptılar Firmanın finansallarının nereden nereye geldiğini unuttum defter hesabı yapiyorum. Şirketin piyasa değeri 430 mio usd yersen

Peki sonuçta ilaç fonu uzun vadeli yatırım yapiyor , ama eninde sonunda satacak şirketi ? Sizin dediğiniz gibi borsa dışında satış olacak ve burda bir çağrı fiyatı belirlenecekse , borsa fiyatı ile satış fiyatı arasında uçurum olması mümkün olabilir mi ?

Sevgilerimle

Alıntı Originally Posted by value investor Yazıyı Oku
    Sn Cautionary ,

https://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/...edildi-5516823

C grubu hisseleri 8,10 tl bedelle devir etmişti. O zaman usd /tl kur 1,46. yani hisse başına 5,5 usd ödedi. . Şu an 2,15 usd işlem görüyor hisseler. Yarı yarı dolar bazlı düşmüş aldıkları hisseler . Üzerine 200 mio usd üzerinde yatırım yaptılar Firmanın finansallarının nereden nereye geldiğini unuttum defter hesabı yapiyorum. Şirketin piyasa değeri 430 mio usd yersen

Peki sonuçta ilaç fonu uzun vadeli yatırım yapiyor , ama eninde sonunda satacak şirketi ? Sizin dediğiniz gibi borsa dışında satış olacak ve burda bir çağrı fiyatı belirlenecekse , borsa fiyatı ile satış fiyatı arasında uçurum olması mümkün olabilir mi ?

Sevgilerimle

Şirket , benim bildiğim son 30 günün ağırlıklı ortalama fiyatından çağrı fiyatını belirler , şirketi borsaya kote olmaktan çıkarır , yani ucuza hisselerini geri alır , ve sonra da satışını yapar . Buna imkan vermeyecek spekülatörlerler arıyoruz

Sevgilerimle

7.  Alıntı Originally Posted by value investor Yazıyı Oku
    Şirket , benim bildiğim son 30 günün ağırlıklı ortalama fiyatından çağrı fiyatını belirler , şirketi borsaya kote olmaktan çıkarır , yani ucuza hisselerini geri alır , ve sonra da satışını yapar . Buna imkan vermeyecek spekülatörlerler arıyoruz

Sevgilerimle
    Yok öyle bir dünya..adamın .ötünü keserler. Daha önce alavere dalavere yapılabilir mi? mesela satış fiyatı düşük gösterilir, yurt dışında bir vergi cennetinde bu iş ayarlanır vs deniyordu.

unutmayın, en büyük müşteri devlet, bugün böyle bir yolsuzluğa imza atılsın, lisansı iptal edilsin...çöptür şirket...bu ihtimal sıfır bence.

öyle hisse fiyatı baskılanıp vs iş yapılmaz...öyle hisseyi 200 tl ye alacaksın, borsa fiyatı 50 tl, oradan ver hisseyi demekle olmuyor bu işler...satışın onaylanması için satış fiyatına yakın bir fiyat belirlenir.

bu kural daha çok satış fiyatının çok üzerindeki hisse fiyatı için konmuş..yani piyasada 10 milyon tl lik hisse var, suni bir şekilde satış fiyatının iki katında oluşmuş borsa fiyatı...son bir hafta suni bir şekilde yukrıya çekilmiş filan.

sonuçta satış fiyatından kayda değer bir fark oluşamaz borsa paylarının geri alımı konusunda.

8. Bu arada 2023 te satış olacaksa, bunu şuradan anlarız...yıl sonu temettüsünü bu kez almaz şirket...işletme sermayesini güçlendirmek, bilançoyu güzelleştirmek için kullanır parasını...sonuçta satış yapılacaksa, ufak bir paradan seve seve fedakarlık yaparlar.

Sayfa 189/637 İlkİlk ... 89139179187188189190191199239289 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •