Sayfa 19/777 İlkİlk ... 917181920212969119519 ... SonSon
Arama sonucu : 6213 madde; 145 - 152 arası.

Konu: $$$$$$$$$.........dolar.........$$$$$$$$$

1.  Alıntı Originally Posted by gundwane Yazıyı Oku
    TR üzerinden forex yasaklandı.
    Yabancı forex sitelerine erişim engellendi.

50.000 tl alt limi getirildi..

Benim bildiğim bu..

Haa sen forex gibi milisaniyelik bir işe vpn kullanarak araya ayrı bi server sokarak girerim oradan adresleme yaparım diyorsan senin bileceğin iş..

Onun dışında londra da tabikide forex oynayabilirsin..Karşına TCMB ını alarak..
    Karşı bacak o çünkü..

Haaa tl shortlamak içinde tl bulmalısın bir yerlerden..
    ya GUND, adam olan fx ci zaten TRY paritelerinde takılmaz.tcmb bu durumda dış kapının mandalı oluyor. londrayı gözünde küçültme işler genelde oradan dönüyor. forex burada kısıtlanmadan önce babalar zaten londra ve diğer off shore lar üzerinden oynuyordu.

2.  Alıntı Originally Posted by gundwane Yazıyı Oku
    Hayırlısı bakalım

4.50 olursa vatandaş para kazanır.
    Çok dövizci var çevremde..

Olur mu

belkide olur..

belkide olmaz..

görecez..

en son vatandaş böyle sağlam dolarize 2001 krizinden sonra oldu idi

2005 e kadar da fırlayacak diye sıkı sıkıya dolar tutan buldukça alan adam tanıyorum ben..
    ABD nin 2002 den itibaren para saçacağı bariz belliyken o dönem dolar tutanın aklı yoktu. ben tutmadım mesela. şimdi işler ters yönde gidiyor,2013 ten beri gram şaşmadılar.büyük resmi gören görüyor.

Topic gerilerde kalmış..düşecek dediği için bir başlık bu kadarda cezalandırılamaz ki canım..neyse bir enter tuşuna bakar..

Şimdi gelelim esas hikayeye..en azından benim tarafımdan gözüken hikayeye..

Adamlar normalleşiyor ki.. verdikleri methadonun bir kısmını kesmeye karar verdiler..mecburen..yoksa bir süre sonra piyasaların baltayı taşa vurmaları kaçınılmazdı ve sentral bankerlerce bir hoop-çüşşş denilmesi gerekiyordu..şimdi bunu iyicene güvercinleşerek başardılar..En azından Draghi..

Neyse bizi ilgilendiren kısım,bu aşamada bizim daha hızlı normalleşecek olmamız.

Neden..2018 ile ilintili olarak kesilen bir miktar methadon'un EM'lere para akışını azaltacağı..dolayısıyla bir kısım EM'nin histeri ve nöbetler geçirmesinin mümkün olması..

Kendi methadonları kendilerini bir süre daha idare etsede, gelecek sene IMF ve bir sürü yardım sever kuruluş EM'lerin acil servisinde bekliyor olurlarsa fazla şaşırmam..

Neyse gelelim batının normalleşmesine..

Draghi gözden kaçsada toplantıdan sonraki konuşmasında büyük ölçüde özel sektör tahvili almaya devam edeceğiz dedi..şirket tahvili almasa ne olur peki..zombi yaratık seviyesindeki zorla yüzdürülen şirketler ekonominin başına bela olurda ondan..şimdi sorunlu olanlar sadece şirketler mi, değil tabiki..AB'de özellikle güney ülkelerinde bilumum bankaların kötü kredileri var bilançolarında..ECB taperden çıksa, faizleri normalleşiyorum diye arttırmaya başlasa, örekeyi görebilecek bir sürü banka bunlar..

Özet şu..2008 krizinden sonra batması gereken şirketlerin ve bankaların batması gerekiyordu..ancak ekonominin içine eder diye batırılamadılar..dolayısıyla para havuzu sayesinde(QE'ler) şu an yüzmekte olan bu tür kurumlar, AB ekonomisindeki verimsizliğin baş müsebbibi..bol para sayesinde asset fiyatlarının yükselmesi, yada muhtelif balonlar ekonomileri büyüyor göstersede, bence durum gerçekte böyle değil..Japonya bakılması ve anlaşılması için güzel bir örnektir bu konuda..

Sn. Gund geçen ay ABD ekonomisi yüzde 3 büyüdü dedi..evet büyüdü ama stokla büyüdü..ancak hemen belirteyim ne kadarı stokla inceleyemedim..ayrıca önceki ayki saatlik ücret artışının fırtınalar dolayısıyla gel-geç işlerden kaynaklanabileceğini okumuş ve belirtmiştim..bu artıştan dolayı enflasyon artıyor diye, piyasa hurra atladı rakama..neyse sonuçta geçen ayki (bu ay açıklanan) saatlik ücretler gerisin geri eski seviyesine gelmekte gecikmedi..

Şimdi esas sorun şu ki, gelişmiş MB'ları için sıkılaştırma işlemi muhtelif ''escape velocity'' durumlarında yapılır..şimdi var mı böyle bir durum..yok..hedef olarak özellikle ABD için işsizlik rakamları ve tüketici enflasyonu tamam ama geride verimsizlik ve ciddi borçluluk oranları devam ediyor..

İşte aşağıda çekirdek enflasyonlar:

Neyse hemen belirteyim ABD bunların içinde yinede en iyi durumda olanı..diğerlerine göre hemen tedbir alıp uygulama durumları daha hızlı..fiscal tedbirler gibi..ancak AB, Japonya ve özellikle Çin'in bu parasal kıskaçtan çıkmaları bana göre mümkün değil..bu durum tabiki global ekonominin içine etmek için yeterli..

Yukarıda yazılanlar doğru/yanlış çıkabilecek tesbitlerdir..dolayısıyla YTD..

Zor dostum zor..alıntı:

ECB in Sep-17: ''very substantial'' degree of accommodation needed
    ECB in Oct-17: ''ample''
    Praet today: ''substantial''

Zor dostum zor..yakında emekli olmayı planlayan Çin MB başkanı Zhou ne demiş:

Zhou wrote in an article, posted Saturday on the website of the People’s Bank of China, that the risks of China’s financial system are increasing. He described the risks as being “hidden, complex, sudden, contagious and hazardous.”

6.  Alıntı Originally Posted by enki Yazıyı Oku
    Zor dostum zor..yakında emekli olmayı planlayan Çin MB başkanı Zhou ne demiş:
    ne ararsan var
    derde deva'dan gayrı

Nerde bu millet, nerede bu topic sahibi..

Zor bu işler zor..Bugünkü açıklamaya göre ECB vadesi gelen tahvillerin 130 milyar Euro'luk kısmını tekrar alacakmış..yani ortalama her ay 11 milyar Euro'luk geri alım yapacaklar..

Ne oldu şimdi, 30 milyar kesinti yapıp ,30 milyar Euro'luk tahvil alımı yapacaklardı ya..bu rakam arkadan dolanmayla aylık ort. 41 milyar Euro'ya çıkmış oldu..maşallah, iyi üç kâğıt..

8. Fiyat zirve yenilediği halde MACD aylık grafikte yenileyemedi..

ZAR MXN BRL RUB hepsi aldıklarını nerede ise verdiler..
    Biz biz yükseğiz..
    Zaten hepsi 2016 zirvesinin çok çok ötesindeler..

Zarrab işi benim gördüğüm sulanmaya başladı..Ona verdim ondan aldım..Piyasaların beklediği!!!! türde bir açıklamaya gelmeyecek gibi duruyor..

Ceza kesilecek olsa bile öyle 20Milyar dolarlar falan oha çüş diyorum..TRENDHOUND un halkb topiğinde de yazdığı gibi aktif lerin yüzde 1 piyasa değerinin yüzde 10 unu geçmez ceza..Hesaplayın..

Dolardaki bu gevşeyiş i faize bağlamak istiyorlar ama arka planında ZARRAB davasının fiilen bitmiş olması olabilir..
    Budur işte..aldım verdim rüşvet verdim şu bu..

TR nin cds lerinden kıırdanma yok..Borsa da şelale olmadı olamadı..

Herkes dikkatli olsun..

Dolarda 1.5 senedir bir yaygara var ama bu süre zarfında alıp da tutup da yüzde 10 reel de kazanan yok..

Benim dolarların yılsonu maliyeti 3.77 idi ahanda dolar 3.85

Hepi topu 8 kuruş karda olacaktım tutsa idim..

power daha evvel yazdı maliyetim 3.82 diye..

Senelik faiz yüzde 12 NET..

Hesap kitap iyi yapılmalı diye düşünüyorum..

Düne kadar dolar almak da birbirini ezenler birden bire ortadan çekilmiş gibiler..
    Üzerimize oyunlar oynayan BATI vaz mı geçti ne oldu..

Geçen sene bir gaz alanlara şuranın altı yok buranın altı imkansız diye diye 3.38 tabelada gösterdiler..

Dikkatli olunmalı..

Aylık MACD onaylamadı..
    Bu ay tekrardan aşşa dönerse aylık MACD "AY" bazında uzun çok uzun çok çok uzun süre düşüş gelebilir..

Sayfa 19/777 İlkİlk ... 917181920212969119519 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •