Onemli Gunler Banner
Sayfa 190/743 İlkİlk ... 90140180188189190191192200240290690 ... SonSon
Arama sonucu : 5938 madde; 1,513 - 1,520 arası.

Konu: MNDRS - Menderes Tekstil

1. Bu ulkede boyle zamanlarda yüksek döviz borçlusu olupta hedge etmeyen ya iş bilmez ya da kötü niyetlidir.
    Bunun gibi yüksek döviz borcu olan çoğu şirket hedge mekanizmasıni kullaniyor. En son Odaş- Çan-2 tüm döviz borcunun hedge edildiğini açıkladı. Bunlar halen neyi bekliyor anlamak zor.

SM-M515F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2. info ve nnf yine salça olmuş kağıda.. arkadaş bi gelmeyin peşimden.. oyak taki kimse silip süpürdü kağıdı 12m çekti..

hüp diye içine çek beni

3.  Alıntı Originally Posted by minikyatirimci Yazıyı Oku
    info ve nnf yine salça olmuş kağıda.. arkadaş bi gelmeyin peşimden.. oyak taki kimse silip süpürdü kağıdı 12m çekti..

hüp diye içine çek beni
    yüksek enflasyon ortamında en iyi primi borçlu şirketler yapar

piyasa yeni anlıyor o kadar duran varlık var.. şirketin tekstil ihracatı ve yekdem gelirleri döviz cinsinden

eee sen borç alıp duran varlık satın aldın

düşünsene 1.2 milyara yakın faaliyet karı olan bir şirket var piyasa değeri mayıs başında 500milyon

ahahahhah

4.  Alıntı Originally Posted by minikyatirimci Yazıyı Oku
    yüksek enflasyon ortamında en iyi primi borçlu şirketler yapar

piyasa yeni anlıyor o kadar duran varlık var.. şirketin tekstil ihracatı ve yekdem gelirleri döviz cinsinden

eee sen borç alıp duran varlık satın aldın

düşünsene 1.2 milyara yakın faaliyet karı olan bir şirket var piyasa değeri mayıs başında 500milyon

ahahahhah
    Kur riskini ne yapacağız sayin minikyatırımcı ortağım. Bu riski gözardı edip yapilan tüm hesaplamalar yıllardır çöp oluyor, bundan sonra da durum çok farklı olmaz.

5. ku riski yok ki.. sadece ilizyon.. bilançoyu dolar bazlı tutsa borçların azaldığını görürsünüz..

şirketin gelirleri döviz.. ha net dönem karından bahsediyorsanız o mesele ayrı.. zaten net dönem karı esas faaliyet karı gibi gelse (sizin deyiminizle "kur riski olmasa") bu hisseyi 3tl den almak mümkün mü? ki ben 2 maliyetle bekliyorum..

en son 2019 baharda alarko aldım 2.5 filan maliyet.. aynısını dediler kur riski? şirketin devasa borcu vardı

6.  Alıntı Originally Posted by minikyatirimci Yazıyı Oku
    ku riski yok ki.. sadece ilizyon.. bilançoyu dolar bazlı tutsa borçların azaldığını görürsünüz..

şirketin gelirleri döviz.. ha net dönem karından bahsediyorsanız o mesele ayrı.. zaten net dönem karı esas faaliyet karı gibi gelse (sizin deyiminizle "kur riski olmasa") bu hisseyi 3tl den almak mümkün mü? ki ben 2 maliyetle bekliyorum..

en son 2019 baharda alarko aldım 2.5 filan maliyet.. aynısını dediler kur riski? şirketin devasa borcu vardı
    Piyasa her zaman net kar ve borçların azaldığını görmek ister. Alarko da çok akıllı ve ihtiyatlı bir yönetim vardi yıldan yıla durumun iyiye gittigi görüldü ve piyasa bunu fiyatladi.

Aynı yonetimi şimdilik mndrs te göremiyorum ben. Ama şirket güzel mi güzel, faliyet alanlari on numara.

7. görelim bakalım neler olacak.. ayrıca borç azalıyor.. dolar bazında baktığınızda.. ki borcu kapatacak gücü var şirketin.. ihracat ve yekdem gelirleri dövizle.. tarım tarafı da full ihracata mal veriyor..

zaman her şeyin ilacıdır

olur bakalım.. adam gelse 1milyar net kar açıklasa menderesi bırak 2tl ye 30 tl ye alamazsın

sayın balık adam.. her şeyin zamanı var

8.  Alıntı Originally Posted by minikyatirimci Yazıyı Oku
    görelim bakalım neler olacak.. ayrıca borç azalıyor.. dolar bazında baktığınızda.. ki borcu kapatacak gücü var şirketin.. ihracat ve yekdem gelirleri dövizle.. tarım tarafı da full ihracata mal veriyor..

zaman her şeyin ilacıdır

olur bakalım.. adam gelse 1milyar net kar açıklasa menderesi bırak 2tl ye 30 tl ye alamazsın

sayın balık adam.. her şeyin zamanı var
    hesabımızı yaptık usulca bekleme zamanı
    YATIRIM, sonu yanlış giden SPEKÜLASYONDUR. EĞER, zamanında spekülasyondan çıkmazsanız MECBUREN yatırımcı olursunuz.

Sayfa 190/743 İlkİlk ... 90140180188189190191192200240290690 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •