Sayfa 191/987 İlkİlk ... 91141181189190191192193201241291691 ... SonSon
Arama sonucu : 7891 madde; 1,521 - 1,528 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz XV

1.  Alıntı Originally Posted by Achiles Yazıyı Oku
    Ne kastettiğinizi biraz daha açık yazmalısınız, mevzu bilgi paylaşımı ise, etkileşim ise...

Benim bildiğim, para hareketlerini saklamaya çalışıyorlar. Nakit ve altın transferini uçaklarla fiziki olarak yapıyorlar, kısmen saklanıyorlar. İşi ihracat gibi gösteriyor, takip ettiğim kadarıyla ambargoya tabi olmayan tarım ürünleri, bunu birçok şirket üzerinden yapıyor. Ancak parasal hareketlerin boyutu, dikkat çekiyor, mercek altına alıyorlar ve görüyorlar. Yani tam olarak ne olduğunu anlamaktan ziyade, burada kesin bir şey oluyor diye adım atıyorlar. Adamın buradan kalkıp ABD ye gitmesi de normal değil, pazarlık yapılmış, gel denmiş, gitmiş, üç beş yatmış, geziyor şimdi.

Ha...ben adamların isterlerse, mercek altına aldıktan sonra, bütün whatsapp v.b., mail trafiğini, hatta cep telefonlarını da dinleyebildiğini, geçmişe doğru görebildiklerini düşünüyorum, gerisi puzzleın tamamlanmasına kalıyor. ABD de mahkemeler var, meşhur bilgi güvenliği özel hayatın gizliliği dinleme konulu, oralarda satır aralarında, ülke içinde kısıtlar olsa da, ülke dışında her türlü iletişimin takip edildiği sonucu ortaya çıkıyor.

Dolayısıyla bi taraf yakalanmamaya çalışıyor, bir taraf da yakalamaya...ama hiç kimse aptal değil emin olabilirsiniz.

Umarım faydalı olabilmişimdir.
    Evet anladim. Yani swift disindaki para hareketlerinide isterlerse kuskulanirlarsa takip edebiliyorlar. Artik nasil bir iletisim agi kurdularsa?

Turkiyede 40 amerikan ussu oldugu icin iletisim aginin kapasitesi ve gucu beni sasirtmiyor

2. Yukarıda kredi çekenlere döviz almayacağım diye taahhüt imzalattırıyorlarmış iktidar nelere başvuruyor adam alır imzalar başkasının üzerindende döviz alır bunun önüne geçebilirler mi?

3. Bunlarin boyle dangalak isleri, cahil cesaretinden mi geliyor, yoksa daha once bugunler icin hic etdikleri 128 den mi geliyor? vatan kurtaran daltonlar. Gozlrine bakin gorursunuz de goz lazim. Gozlerinin ustune mok sivanmis haberleri yok. Aslinda bommok bommok gorduklerini kendileri de biliyor. Diyorlar ki bindik bi alemete, gidiyoruz .... Tutturduk tuturduk, tutmadi siz sag biz selamet. Kucak acilmis yeni vatanlar hazir.

4. Giderken kullanilacak hazir, 13 tane emre amade. Sec sec begen. En iyisi hepsini bir defada goturebilecek olan goya hediye edilen. Ee beraber yuruyup goturmedilermi.

5.  Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Şu anda 260 milyar dolar döviz hesabı 261.5 milyar dolar oldu.demek ki bizlerden fire yok.hatta yeniler var.benim merak ettiğim merkez bu kadar dolar sattı dth o kadar artmadı.aradaki fark fizikiye mi geçti.tl hesaplarda da bu çaplı artış yok
    subemde 1 küçük, 1 büyük kasa kalmış sadece, küçüğü kiraladim, 30 aralikta icine koyacağım yeşilleri, benden bu kadar, rengimiz belli olsun

6.  Alıntı Originally Posted by Oralet-osman Yazıyı Oku
    Merak ediyorum.
    Bddk icerisinden usd 18 satan 11 alan talihli vatandaslarin listesini alabilecek muhalefet partisi uyesi yok mudur?

SM-N950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Aklıma Ağustos 2018 şokunda, gece yarısı yarı fiyatına dolar satan banka geldi..büyük alıcıları o zaman da açıklamadılar müşteri sırrı diye..

Esasında 20 Aralık gecesi yaşananlar da biraz bu işin geniş çaplısı gibi. MB yüklü satışlarla kademeleri patlatırken, kuvvetle muhtemel kamular eliyle aşağılardan toplandı ve piyasa sterilize edildi. Sonrası ise adreslere teslimat..müşteri sırrı.. Aralık ayı nhh rakamlarında ciddi eksiler göreceğiz yine..6,85 vukuatına benzer rakamlar..

Doldur-boşalt Türkiye ekonomisinde yeni sayfa 🙂

Muhalefet konusunda çok haklısınız..durmuş bile azarı yiyince çark etti..

Sayfa 191/987 İlkİlk ... 91141181189190191192193201241291691 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •