Sayfa 191/209 İlkİlk ... 91141181189190191192193201 ... SonSon
Arama sonucu : 1667 madde; 1,521 - 1,528 arası.

Konu: ARDYZ - ARD Grup Bilişim Teknolojileri A.Ş.

1. Fonlar not artırımı gelecek diye deli gibi yan hisselerden çıkıp banka hisseleri alıyor..Artık iyice tadını kaçırdılar..Yabancıda bankaya geliyor..Bizler şaşkınlıkla bu tiyatroyu izliyoruz.. Full Garan dan 58 den çıkıp ARDYZ ye aşık olup girdik.. Şu düştüğümüz hale bak.. Yaw ARDA insan şuraya bir el atar..

2. Ardyz benim canımı sıkan fiyatın düşmesi değil.Kendi adıma zaten TL'de 37/41 bölgesini dip çalışması yapacağı fiyat aralığı olabileceği düşüncesiyle tekrar giriş yapmistim ve hala da aynı fikirdeyim bu bölge çok majör tuhaf birseyler olmadığı sürece 65 düzeltmesinin dibi olarak kalacak muhtemelen ancak bu miatek ve reeder gibi sektöründeki bence pahali fiyatlanan hisseler karsisinda son donemde performans olarak negatif kalması sinir bozucu..

Şuan reeder tavan,mia +6 lerdeyken ardyz eksi de onların hatrina artiya dönme gayretinde ya sabır))

Kişisel görüsümdür.Kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.Alan da satan da kendi bilir..

3. Tahtacı yok diyor musunuz hala? Reeder tavan, Mia tavana gidiyor Kfein yeşile döndü bizimki 40.20 geçerse hemen basıyorlar geri 40'a. Diğer taraftan YouTube yayını yapan analistlerden ardyz hakkında olumsuz konuşan duymadım henüz. Herkes beğeniyor en ucuz teknoloji hisselerinden biri diyorlar ama gel gör ki hisse habire baskılanıyor. Belli ki birileri fonlara ya da küçük yatırımcıya yedirmek istemiyor. Bugünkü durum hayatın akışına ters görünüyor bence

4. Kabiliyet olarak gösteri de solo yapması gereken şirket (Ardyz) .Koronun en arkasına geçmiş kendi yeteneklerinin farkında bile olmadan öndekilerin (mia,reedr) yaptığını yapmaya calisiyor diyecem onu da yapamiyor

Neyse sabır herseyin ilacidir.Piyasa hak edene hak ettiği değeri elbet verecektir..

Kişisel görüsümdür.Kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.Alan da satan da kendi bilir..

5. Grafik TL saatlik..
    40.6/7x seviyesinin üzerine biran evvel atmalı aksi halde 39.86 asagi yönlü hacimli kiriliminda daha once dip olarak calisan 36/37 bölgesine (ikili dip) tekrar göturebilir bu yamyamlar..

6.  Alıntı Originally Posted by Demiraslan Yazıyı Oku
    2918 Karayolları Trafik Kanunu�na 13/02/2011 tarihinde getirilen Ek Madde 16 maddenin uygulanmasına yönelik tebliğ
    Madde 12:. Belediyeler veya sermayesinin tamamı belediyelere ait şirketler tarafından kurulacak elektronik denetleme sistemlerinin, Emniyet Genel Müdürlüğünce trafik ihlallerinin tespiti amacıyla kullanılması durumunda sistem yatırım maliyetine ulaşılıncaya kadar toplanan trafik idari para cezalarının yüzde 30�u devamında ise yüzde 15�i sistem kullanımı hizmet bedeli olarak belediyelere ödeneceği kararlaştırılmıştır.

Hasılat paylaşımı usulüne göre kurdurulan EDS'lerde TL cinsinden ihale sözleşmesinde belirtilen yatırım maliyetine ulaşıncaya kadar yüzde 30 ulaşıldıktan sonra yüzde 15 belediye ödenir.

Kanun böyle. Belediye ile şirket arasında yüzde 30 ve 15 olarak belirlenmiş bu gelirin paylaşımı ile ilgili ayrıca bir sözleşme vardır elbet. Fakat şirketin alacağı pay maliyet karşılanıncaya kadar yüzde 20 karşılandıktan sonra yüzde 7-8 anca olur herhalde. Daha düşük bile olabilir.

Alıntı Originally Posted by 06onur Yazıyı Oku
    Sağolun sn demiraslan,
    Izmir Eds ihalesinin ilgili bölümünü şu şekilde.

***İhale konusu iş; İzmir İl Emniyet Müdürlüğü görevlilerince imzalanıp onaylanan aylık
    trafik ihlalleri listesindeki, trafik idari para cezaları toplamının %30'u oranındaki tutarı olan
    hizmet kullanım bedeli payı üzerinden hasılat paylaşımı esasına göre yapılacak olup, isteklinin
    teklif bedeli belediyeye aktarılacak aylık %30'luk hasılat payı (yaklaşık maliyet ödemesi
    tamamlandıktan sonraki %15’lik hasılat payı) %100 olarak kabul edilerek KDV (Katma Değer
    Vergisi) Dahil %50 oranı geçmemek şartıyla, en düşük oranı (payı) teklif eden istekliye ihale
    edilir. Bu oran sözleşme sonuna kadar devam edecektir.***

Belediye payı kurulum maliyetine kasar olan süre için %30, kalan işletme süresinde ise %15. Sistemi kurup işletecek firma belediye payı için ihaleye giriyor,

Ikinize de teşekkür ederim dostlar.

Ben hesabi yapmadan önce biraz arastirmıştim ama demek ki yeterince arastirarak bu bilgilere ulasamamisim.

Simdi bu bilgilere göre benim hesap tamamen çöp oldu diyebiliriz. Yeni hesabı 550 mln tl gelir uzerinden yaparsak ve belediye payina düşen tutarin yarisi uzerinden hesaplarsak, maliyet cikana kadar 82 mln, maliyet çıktıktan sonra ise 41 mln tl Ardyz payina düşer. Tabi ceza miktari arttikca ard nin payıda artar.

Miktar küçük olsada duzenli ve tekrarlayan bir gelir olmasi acisindan onemli bence.

SM-M515F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

7. Sayın balıkadam. Trafik denetleme bültenleri yayımlanıyor. 2024 ilk 4 aydı sanırım jandarma 1.2 milyar ceza kesmiş. Emniyetin 2024 verilerini bulamadım. Bir de siz araştırın isterseniz. Ancak bana göre bu iş ardyz'i uçuracak bir iş değil. Sadece ciroya katkı sağlar.

Yurt dışından gelen para,sadece bankalara, birkaç holding ve sanayi şirketine gidiyor.Hisselerin %90 ı düşüyor.
    Böyle bir borsa şimdiye kadar görülmedi.
    Ben bunu şuna bağlıyorum.
    1-Bankaların likiditesi kuvvetli,yakında faiz indirimi düşünülüyor.
    2-Adamlar sığ hisselere neden para yatırsın,
    3-Son 4 yılda bankalar dışındaki hisseler inanılmaz prim yaptılar,bankalar yerinde saydı.
    Bankalar doyuma ulaşırsa,ancak yan hisselere sıra gelir,,o da temel analize göre ucuz sayılan hisselere.
    Dolayısı ile seçici olmakta fayda var.
    Şirketin önümüzdeki dönem/dönemler getireceği karlar çok önemli,fiyatın seyrinde önem taşıyor.
    YORUMLAR TAVSİYE NİTELİĞİ TAŞIMAYIP YATIRIM DANIŞMANLIĞI KAPSAMINDA DEĞİLDİR. YATIRIMCI PROFİLİNİZE UYMAYABİLİR.

Sayfa 191/209 İlkİlk ... 91141181189190191192193201 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •