Sayfa 191/1023 İlkİlk ... 91141181189190191192193201241291691 ... SonSon
Arama sonucu : 8182 madde; 1,521 - 1,528 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

1.  Alıntı Originally Posted by umutabi Yazıyı Oku
    Bu arada faiz topiğinde okudum birisi ,memleketi batırdınız ha , aslında toptan ve perakende satışlarda sorun yok , kamyon kamyon mal gönderiyoruz sorun ödemelerde ********ler parayı ödemiyor demiş. Ulan sorun yoksa bizde bu işe girelim madem kamyon kamyon mal alıp ödeme yapmayacağız yani tek CENT sisteme sokmayacağız eee ! daha ne olsun bundan iyisi Şamda kayısı. Hey allahım ortalığı toz pembe göstermek için ne saçma sapan şeyler söylüyorlar, kulak ve ağız koordinasyonu diye bir şeyleri kalmamış adamların.
    bitanesi kamyon kamyon mal yolluyoruz ama para yok der öbürü ben ne fiyat çekersem çekiyim almak zorundasınız der ödeme sıkıntısı yaşamaz hiç. adamların palavralarıda birbirini tutmuyor.

2.  Alıntı Originally Posted by cevdet _060 Yazıyı Oku
    Aslında sizin söylediğiniz gibi hocam altini doları fiziki alıp bir tek sent dolaşima sokmayacaksin bak bakalım ne oluyor?
    Tamam dolar aliyoruz, altın aliyoruz ama neden sistemden çekelim parayi ?
    Mantıken sistem dışında risk artar, hırlısi hirsizi dolandiricisi....
    Ayrıca sistem icinde ülkeye ve çalışan şirketlere faydasi olmazmi ?

Bildigim kadariyla ABD de söyledigiz şey federal suç oluyor( bu konuda eksik bilgim olabilir) Hatta piyasada 100 dolardan büyuk nakit olmamasinin sebeplerinden biride bu yazdiginizi engellemek diye biliyorum.

Ülkeyi kim yönetirse yonetsin, sistemin çökmesi hepimizi vurmazmi ?

Bence gelisen piyasalarda dolara yatirim yapmanin amaci şirketlerin karlarindan pay kapmak olmali!...Onlarda para yokken dolar bizde,onlar kazaninca parayi bastirip alacaklar dolar onlarda...

GT-I9500 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Alıntı Originally Posted by bzaferb Yazıyı Oku

Bildigim kadariyla ABD de söyledigiz şey federal suç oluyor( bu konuda eksik bilgim olabilir) Hatta piyasada 100 dolardan büyuk nakit olmamasinin sebeplerinden biride bu yazdiginizi engellemek diye biliyorum.

Bence gelisen piyasalarda dolara yatirim yapmanin amaci şirketlerin karlarindan pay kapmak olmali!...Onlarda para yokken dolar bizde,onlar kazaninca parayi bastirip alacaklar dolar onlarda...

Aynen katılıyorum ben de o sistem dışına çıkma işini çözemiyorum.Misal aldım gram altını, bankada duruyor.Neden eve götüreceğim, o kadar riske gireceğim,kendim yapmam ,yapanları da anlamam.Tercih meselesi tabi.

4. herkesin 4,95 - 5,00 beklediği yerde pala bu doları 4,75 lere doğru gölgede kurduğu salıncakta uyutur. Paniğe kapılanların dolarları itina ile toplanır. Bu dolardan bir cacık olmaz noktasına gelindiğinde akrabalara haber vermeden 5 geçilir ve nikah kıyılır. Akrabalar çocuk olduğunda öğrenir.

Alıntı Originally Posted by bzaferb Yazıyı Oku

Sizin dediğiniz çok doğru amma velakin ABD de milletin şirketine de kolayına el koymazlar, hissedarı olduğunuz bir bankaya zararına yandaş betoncunun kıçını kurtarmak için ucuzundan kredi verdirmezler, hırsızın cezasını ÇUKUROVA, KEPEZ hisselerinde olduğu gibi küçük yatırımcının hissesini gasp ederek onlara ödetmezler. Kısacası ABD de hukuk vardır tıkır tıkır işler hukuksuz bir iş yaparsa hukuk başkana bile hesap sorar. Hal böyle oluncada oradaki insanlar hırsız uğursuz değilse parasını bankalarda gönül rahatlığı ile tutar .

Alıntı Originally Posted by harakiri35 Yazıyı Oku
    bitanesi kamyon kamyon mal yolluyoruz ama para yok der öbürü ben ne fiyat çekersem çekiyim almak zorundasınız der ödeme sıkıntısı yaşamaz hiç. adamların palavralarıda birbirini tutmuyor.
    Unutmayın Beylikdüzünde ki satışa çıkardığı betonuda alıcı çıkınca fiyatını yükseltip satmıyordu zatı muhterem. En son 800 bin istiyordu herhalde 1 Milyonu çoktan geçmiştir.

Valla ING,HSBC,Garanti,Denizbank falan zaten bizim banka değil ki.O el koyma işi nasıl olacak.Ziraate vakıfbanka halkbanka el koy bunlara koyma o da olmaz.Bizim memleket o kadar da sistem dışı olamaz.

8.  Alıntı Originally Posted by umutabi Yazıyı Oku
    Sizin dediğiniz çok doğru amma velakin ABD de milletin şirketine de kolayına el koymazlar, hissedarı olduğunuz bir bankaya zararına yandaş betoncunun kıçını kurtarmak için ucuzundan kredi verdirmezler, hırsızın cezasını ÇUKUROVA, KEPEZ hisselerinde olduğu gibi küçük yatırımcının hissesini gasp ederek onlara ödetmezler. Kısacası ABD de hukuk vardır tıkır tıkır işler hukuksuz bir iş yaparsa hukuk başkana bile hesap sorar. Hal böyle oluncada oradaki insanlar hırsız uğursuz değilse parasını bankalarda gönül rahatlığı ile tutar .
    Yazdiklarinizda haklisiniz ama ne bileyim, bizde sistemden cikarsak nasil düzelecek bu ülke ?
    Çocuklarimiz burada kazanip burada yaşayacak.
    Hadi biz dolardi borsaydi dogru kararlari alip refah bir hayat yaşadik, ya cocuklarimiz dogru kararlaei alamazsa !

Ben her ne olursa olsun, yatirimlarimizin riski dagitarak sistemde olmasi taraftariyim.

Sayfa 191/1023 İlkİlk ... 91141181189190191192193201241291691 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •