Sayfa 193/853 İlkİlk ... 93143183191192193194195203243293693 ... SonSon
Arama sonucu : 6818 madde; 1,537 - 1,544 arası.

Konu: Bana kalırsa.

1. alicemal abi bir yorum da ben rica etsem ayıp olmaz değil mi ? şu makaleyi bi okusanız da görüşlerinizi beyan etseniz memnun olurum. https://www.sabah.com.tr/yazarlar/ha...neden-bagimsiz

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    hayta, site yönetimi bildirdi, benim topike yetkisiz giriş yapmışsın.

Z80 ve DU2077 belgelerin yokmuş.

Bu belgeleri edinmeden benim topikte soru soramaz, yorum yapamazsın. Üzgünüm. Yani bu yetkin belgelerin olmadığı için üzgünüm. Toplum adına üzgünüm.

Toplum adına değilde, bu toplumda yaşamak zorunda kaldığım için kendi adıma üzgünüm. Kim takar toplumu.! Evet gerçek bu.
    Yazmamışsam, pozisyonum aynen devam ediyor demektir.
    @NeAcaipDunya

3.  Alıntı Originally Posted by alicemal Yazıyı Oku
    hayta, site yönetimi bildirdi, benim topike yetkisiz giriş yapmışsın.

Z80 ve DU2077 belgelerin yokmuş.

Bu belgeleri edinmeden benim topikte soru soramaz, yorum yapamazsın. Üzgünüm. Yani bu yetkin belgelerin olmadığı için üzgünüm. Toplum adına üzgünüm.

Toplum adına değilde, bu toplumda yaşamak zorunda kaldığım için kendi adıma üzgünüm. Kim takar toplumu.! Evet gerçek bu.
    vize mi almam gerekiyormuş...

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399

yaw hayta kaç yaşında olduğunu söylede, fazla kafa yormayayım. Ne döndüğünü çözemediğimden ortaya karışık yazıyorum.?

---

Bu arada VOB tarafına baktım. Durum iyi değil. Yine birbirlerini dolduruyorlardı.
    Biri taş atmış hepsi korkmuş. Taş atanı bulamadım... Kendi hallerine bırakılırsa, imdaaaat diye bi tarafa sürü hareketi yapabilirler. Balinaların tuzağına girebilirler.
    Yurdum insanının durumu üzücü tabi.

BIST de 105 geçilir gibime geliyor. 2020 olayı BISTi etkiler. Tabi eski haber olduğundan belki fiyat içindedir. Ben kaçırmışım. Fiyatlarda değilse bu haber 105 bini devirir ama fiyatlardadır yaw. Eski bilgi, fon yöneticileri kaçırmaz. işleri o.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    talan aynı hızla devam ediyor.
    Kamu şirketleri satıldı, şimdide kamu binaları ve arazileri veriliyor. İşin kötü yanı, önceden Ordu'dan korkarlardı, akp ve eski ortağı fetullah, arkalarına abd yide alıp ortada ordu diye bişeyde bırakmadılar.
    Askerliği para ile satıyorlar, artık fakir mesleği oldu.

Nasıl ki yerli üretim telefon alanlar kendilerini aşağıda hissediyorlarsa, askere gidenlerde kendilerini aşağıda hissedecekler... inanılmaz.

Ülke hızla ülke olmaktan çıktı... Son dönem yolsuzluk, bozuk kültür temelleri özal ailesi ile atıldı. özal ailesi ve sonrası yolsuzlukları seyrederek büyüyen akp tayfası, onlar bu ülkeden aldıysa bizde alırız diye daldılar.

özal ailesini ve sonrasında yapılan yolsuzlukları görmemezlikten gelenler, hesap sormayanlar, bugünki durumun müsebbibidirler.

Müsebbib kelimesi ne demek tam bilmiyorum ama kullanımı güzelmiş...

ne ülke ama... inanılmaz... her şey gözümüzün önünde oluyor... halk cahil, bilinçsiz, kendi geleceklerinin talan edildiğinin farkında bile değil.
    @NeAcaipDunya

6.  Alıntı Originally Posted by alicemal Yazıyı Oku
    talan aynı hızla devam ediyor.
    Kamu şirketleri satıldı, şimdide kamu binaları ve arazileri veriliyor. İşin kötü yanı, önceden Ordu'dan korkarlardı, akp ve eski ortağı fetullah, arkalarına abd yide alıp ortada ordu diye bişeyde bırakmadılar.
    Askerliği para ile satıyorlar, artık fakir mesleği oldu.

Nasıl ki yerli üretim telefon alanlar kendilerini aşağıda hissediyorlarsa, askere gidenlerde kendilerini aşağıda hissedecekler... inanılmaz.

Ülke hızla ülke olmaktan çıktı... Son dönem yolsuzluk, bozuk kültür temelleri özal ailesi ile atıldı. özal ailesi ve sonrası yolsuzlukları seyrederek büyüyen akp tayfası, onlar bu ülkeden aldıysa bizde alırız diye daldılar.

özal ailesini ve sonrasında yapılan yolsuzlukları görmemezlikten gelenler, hesap sormayanlar, bugünki durumun müsebbibidirler.

Müsebbib kelimesi ne demek tam bilmiyorum ama kullanımı güzelmiş...

ne ülke ama... inanılmaz... her şey gözümüzün önünde oluyor... halk cahil, bilinçsiz, kendi geleceklerinin talan edildiğinin farkında bile değil.
    müsebbib sebep olan demek. halktan yana görünüp halkı aşağılamak ta böyle bi şey demek ki...

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    USD de Geçen aylarda 2 kez gelinen 5.60 a yine gelindi. Aşağı KALICI kırılırsa, trump ile gizli anlaşma yapıldığının açık bir belgesi daha olur.

Bir kaç kez daha yazdım.

Son aylarda yada 6 aymı desem 1 yılmı desem, yanlış zaman aralığıda vermek istemiyorum, ama doğruyu vermek için araştırmak da istemiyorum Zor durumda kaldım. Maadurum.

Son aylar diyeyim.

USD ye 6 yı hatta 7 yi geçirecek çok olaylar oldu. tayyip batı ülkelerini lafta astı kesti, abd ye kafayı her hafta geçiriyor.

Ama USD yerinden yukarı doğru en fazla 20 kuruş kıpırdıyor, sonra duruyor. Bi seçimlerde biraz çıkardılar, esas çocuklarına destek amaçlı, eski esas, yeni üvey oğullarını tokatlama amaçlı. TR deki yabancı bankalar USD ye hücum etmiyor, londra nın eli klavyeye gitmiyor.

Birde üzerine karşılıklı iyi niyet gösterileri filan.

abd ile anlaşma yapalı büyük ihtimalle çok oldu.

Bakalım 5.60 aşağı kırılacakmı.
    Bi kaç gündür bluumberg parazitleride(hepsi değil ama büyük çoğunluğu bana göre parazit) USD yi millet neden alıyor diyip duruyorlar, yetmiyor şaşkın bakışlarla hayretlerinide kameranın objektifine sokuyorlar.

Algı işide tamam gibi.

Perşembe ayın biri, aylık bilanço açıklama günüm. BIST endeks biraz daha çıksada bilanço ile yüzüm gülse...
    Son düzenleme : alicemal; 30-07-2019 saat: 11:35.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Bugün endeks düşmüş. Özel bir haber yoksa, mevsim normallerine dönülmüş demektir.

Yani FED ve 2. çeyrek bilançolara.

Yukarda bahsettiğim 2020 olayıda demekki fiyatların içindeymiş, yoksa yükselirdi.

Bikaç bilançoya yüzeysel bakma fırsatım oldu. Yamyam bankalar yine milyar çeyreklik kazancı cebe indirmiş, bazı iyi şirketler kazançlarını korumuş ve bazıları güzel artırmış, bazılarıda ciddi düşürmüş.

Bakıyorsun satışları çok artmış ama kazancı çok düşmüş. Kötü yönetilen, miyop ve yamyam yöneticiler tarafından yönetilen, aşırı doviz borçlusu şirketler olmalı.

Sırada FED var, o nasıl gelir ? Herhalde -0,25 veya -0,50 gelir. Sıfır geleceğini sanmam. Herkesin beklentiside böyle gibi görünüyor.
    Sonrada bilançolara odaklanılacak.

BEKLENTİ HARİCİ bişey olmazsa, 100bin, bilemedin 98bin altına inileceğini sanmam. Ne FED sebebi ile nede bilançolar.
    Son düzenleme : alicemal; 30-07-2019 saat: 19:15.
    @NeAcaipDunya

Sayfa 193/853 İlkİlk ... 93143183191192193194195203243293693 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •