Sayfa 193/550 İlkİlk ... 93143183191192193194195203243293 ... SonSon
Arama sonucu : 4396 madde; 1,537 - 1,544 arası.

Konu: DEVA - Deva Holding

1. Bu adamlar.... Deva holdingi....2002 yılından sonra .....Ak parti iktidarında....şeytana külahı ters giydirip...hile ile ele geçirdiler...!!!!!!!!!

Bedavanın bedavası değerlere...!!!!!!!!!!!!

2.  Alıntı Originally Posted by seltek Yazıyı Oku
    Deva.. uzun bekleyişlerin sonunda.. ruhsatlarda gördüklerimizden ilk otc ürününü üretmiş... ve satışa sunmuş :

https://www.deva.com.tr/uploads/prod...U8SJcs8IE1.pdf

40 günlük ürün fiyatı 174 TL.. Orta / üst sınıf beyaz yakalılara hitap edeceği anlaşılıyor..
    Çok geç kaldılar..Daha hızlı olmaları lazım..
    paylaşım içn teşekkürler.

Deva için geç de olsa doğru adım.. OTC işine bir çok firma girmeye çalışıyor ve fakat sıklıkla yenilerek geri çıkıyor (son 10-12 yıl).. Deva gibi firmaların şansı yüksek olur.. sabırlı bir şekilde bu alanı destekleyecek finansal kaynak, medikal ve dağıtım camiasında güçlü repütasyon ve tabi ki de ürünler... 1 ürünle OTC olmuyor; ancak belli ki gamı genişletecek; "OTC ürün müdürü" aradığına göre:

https://www.kariyer.net/is-ilani/dev...muduru-3268613

14. iş alanı bu olacak gibi görülüyor.. fiyat serbestisi ve bu alandaki hızlı büyüme var.. hayırlı olsun.

3. ana/şemsiye markanın (umbrella brand) "zynde" ("zinde" çağırışımlı kelime..dinç, canlı, diri, sağlam ) olduğu görülüyor:

https://online.turkpatent.gov.tr/tra...ademark_result

burdan "deva holding"le arama yapıldığında 2-5inci sayfada 15-20 tane zynde markası var...

4. Bak has oğlan oynaşıp durma sen mehtaran ruhunu annamazsın zaten ruhsuzsun bekleterek hem varlığımızdan hemde zamanımızdan çaldın emme ben en hakiki Türk ulusundanımsabrıda savaşıda iyi bilirim gel 70 liraya paramı ödünç vermiş olayım güzelce ayıralım yollarımızı yoksa bir 5 yıl daha beklerim ama bu sefer 10 dolardan 1 cent assağı alamazsın benden hisseni akıllı ol yoksa burada aklını alacak KURT hiç ummadığından fazla.....ytd

Alıntı Originally Posted by ugurkaptan Yazıyı Oku
    22/08/ 2022 tarihinde LİBA LABORATUARLARI A.Ş. orjinali OTEZLA/Apremilast olan ilacın ruhsatını almış. Bu etken madde için DEVA nın çalışması var ve üretti. Sanırım bizimde ruhsat başvurusu patent tarihine uygun olarak yapılır.
    Ama bana ilginç gelen apixaban da Ali Raif ilk oldu bu ilaç içinde Liba Lab.
    Apremilast için ruhsatı Saba İlaç almış.

6.  Alıntı Originally Posted by ugurkaptan Yazıyı Oku
    Ey Deva, bunu neden yaptın? Yatırımcıya bunun gerçekten emsal değer üzerinden işleme tabi olduğunu bildirmen gereklidir.

örnek:
    ürün fabrika maliyeti: 10 tl,
    ürünün piysaya satışi fiyatı: 500 tl

Deva Sabaya bu ürünü 30-40 tl falan değil, gerçekten çok çok daha yukarıda bir fiyata devir etmeli. yani; tamamen 3.bir tarafla lisans hakkını devir fiyatı ne ise Sabaya da aynı fiyattan satmış olmalısın. Yoksa; KYnin karından Sabaya transfer yapmış olursun.

Ayrıca, milyarlık yatırımları karşılığında yüzmilyonlar seviyesinde indirimli vergi ödeme hakkı olan Deva varken, kurumlar vergisi istisnası ve indirimi olmayan Saba'ya bu işi neden verdin? Mesela, Sabanın bizden çok daha geniş ve etkili bir dermatolji kadrosu mu var? Ürünü Deva'da daha yüksek karla tutmanın vergisel avantajı daha yüksektir.

Yatırımcı ilişkilerinin bunu açıklaması gereklidir.

Deva Holding ,

Bist de Return on Equity rasyosu (roe ,özsermaye karlılık oranı ) en yüksek olan şirketlerden olup da , pd/dd ve f/k oranı en düşük olan nadir şirketlerden biri. Firmanın öz sermaye artışı da firmanın faaliyetinden elde ettiği net kar dan geliyor ,bir kerelik elde edilen muhasebesel elde edilen kağıt üstündeki gelirlerden değil.
    Üstelik sektör döngüsel değil , tüpraş , ereğli gibi emtia fiyatlarının döngüsel hareketlerinden etkilenerek karı bir sene çok büyük diğer sene çok az gelme, hatta zarar etme ihtimali yok. Yani prospektif f/k sı çok değişkenlik göstermez. Yani esasen bu kar marjı stabil çok değişkenlik göstermez. ( brüt kar marjı bellidir , favök ve net kar marjı kurun artışından etkilenmesinin sebebi firmanın taşıdığı dövize endeksli pozisyonlar .) Uzun vade yatırım için bileşik getiri sağlayacak şirketlerden biri. Firmaın tek yapması gereken cirosunu arttırmak.

Biri bana nasıl oluyor da böyle regüle piyasada yüksek kar üreten , öz sermayesi faaliyetinden elde ettiği karla büyütüp de öz kaynağını artıran ve Roe si en yüksek bist şirketlerinden biri olup da , bir şirketin sadece defter değerinin 2,58 katından , yıllık karının 5,83 katından piyasada nasıl satıldığını söyleyebilir mi ?

Bunlar bizle fena halde dalga geçiyor yada biz çok yanlış yerdeyiz. Ben bunların iyiniyetli olduklarını düşünmüyorum

Sn Maslak , Sn Cautionary , Sn Uğurkaptan , Sn Seltek ... Ben birşey mi kaçırıyorum sizin değerli yorumlarınız nedir ?

Sevgilerimle

Alıntı Originally Posted by ugurkaptan Yazıyı Oku
    Bu bir kar transferi , bunla ilgili bir kap haberi bile yok . Bunlar gerçekten karını yatırımcısı ile paylaşmamak için herşeyi yaparlar.
    Ey deva , kotdan çık sende rahat et bizde..

Sayfa 193/550 İlkİlk ... 93143183191192193194195203243293 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •