Onemli Gunler Banner
Sayfa 194/931 İlkİlk ... 94144184192193194195196204244294694 ... SonSon
Arama sonucu : 7442 madde; 1,545 - 1,552 arası.

Konu: FROTO - Ford Otosan

1. Temmuz üretim iyi sayılır. Ağustos ta toplam 35-40 bini bulursa Eylül de kompanse edebilir. Böylece 9 aylikta 9-10 milyon kara ulasabilir

2. Eylül başında 894 tl üzerine gelebilirse, 9 aylikta 1100 TL yi gececektir

3. Yaaa işte çay çorba için gelir, silleyi ağzınızın ortasına yer sonra da gece uyku haram 7/24 stresten forumda yazar içinizde ki yangını kendinize dert ortağı arayarak söndürmeye çalışırken bulursunuz kendinizi.

Stresten bin bir senaryo yazar, her 5 dk da birbirinden 180 derece farklı şeylere kanaat getirdiğinizi ifade ederek çektiğiniz stres yetmez gibi birde milletin dalga konusu olursunuz.

Kısacılar halen anlamadılarsa artık şunu anlasınlar; Froto kısa vade/geride kaldı buna geçelim/ucuz bunu alalım/vurgun vuranındır vs vs mantığında olup birde kişisel yapısı sabırlı olmayan/geri çekilmelere dayanıksız olanlar için en yanlış hissedir. Bunları artık herkes kabul etsin ve bundan sonra buna göre davransın.

Şu son 20 günde neredeyse her gün çok ciddi fon satışı oluyor, günde ortalama 200-300 k adet fonlardan tahtaya mal iniyor. Bunlar seçimden sonra giren ve hisseyi 500 den 980 e taşıyan fonların kısacı hedge fon tipinde olanları. Yaptıkları sadece kar realize etmekten ibaret, sabah akşam bu basit sebebin farkında olmadan binbir senaryo yazmaya çalışanlar komik oluyorlar artık.

Ülkenin mevcut rezil hali ortada iken ve önümüzde yerel seçimler akabinde mevcut ekonomi yönetimi ve anlayışının kalıp kalmayacağı görülüp emin olmak istenen bir ortamda bu sayılan risklerin realize olup olmayacağına emin olmadan ve bunun yanında ülke gri listeden çıkıp notlarımız yatırım yapılabilir seviyeye gelmeden, ülke yönetimi ve ekonomisi makul ve kurumsal yönetim ilkelerine dönüp dışarısını ikna etmeden frotoyu 2020-2022 arasında terk eden 30 milyon lota yakın yabancı ve diğer tüm uzun vade alıp yıllarca taşıyan yabancılar bir daha ne bu ülkeye yatırım için gelecek ne de Froto'ya gelecek.

Froto bir büyüme ve temettü hissesidir, uçup kaçmaz, yatırımcı kitlesi bellidir. Harici klasmanlarda olanlara hayatı sıkıntılı hale sokar, sabrın geniş maliyetin düşük vaden uzun ve kişisel yapında rahat olacak ki Froto da mutlu olasın, gözü her gün uçan kaçan hisselerde olanların işi yashhh..

Not: Temettü olayını kısa vadecilerin/traderların anlamasını hiç beklemeyin, bu bileşik getiri ile büyüme olayı onları fersah fersah aşan konular. Bu konu onları çay kaşığında boğmaya yeter.

Not 2 : Enflasyon muhasebesine geçilmesi ve şirketlerin buna göre bilanço açıklaması uzun vadeli kalıcı yabancı yatırımcılar işin bir diğer mutlak şart.

Yapılması gereken çok iş var, bunlar hayata geçtikçe ülke ekonomisi normalleşecek. Aksi halde ben seni sen beni biz bizi ….. devam edip Ortadoğu ülkesi olarak kalmaya devam edeceğiz.
    Son düzenleme : ric; 26-08-2023 saat: 15:36.
    Az insan çok huzur

4.  Alıntı Originally Posted by ric Yazıyı Oku
    Yaaa işte çay çorba için gelir, silleyi ağzınızın ortasına yer sonra da gece uyku haram 7/24 stresten forumda yazar içinizde ki yangını kendinize dert ortağı arayarak söndürmeye çalışırken bulursunuz kendinizi.

Stresten bin bir senaryo yazar, her 5 dk da birbirinden 180 derece farklı şeylere kanaat getirdiğinizi ifade ederek çektiğiniz stres yetmez gibi birde milletin dalga konusu olursunuz.

Kısacılar halen anlamadılarsa artık şunu anlasınlar; Froto kısa vade/geride kaldı buna geçelim/ucuz bunu alalım/vurgun vuranındır vs vs mantığında olup birde kişisel yapısı sabırlı olmayan/geri çekilmelere dayanıksız olanlar için en yanlış hissedir. Bunları artık herkes kabul etsin ve bundan sonra buna göre davransın.

Şu son 20 günde neredeyse her gün çok ciddi fon satışı oluyor, günde ortalama 200-300 k adet fonlardan tahtaya mal iniyor. Bunlar seçimden sonra giren ve hisseyi 500 den 980 e taşıyan fonların kısacı hedge fon tipinde olanları. Yaptıkları sadece kar realize etmekten ibaret, sabah akşam bu basit sebebin farkında olmadan binbir senaryo yazmaya çalışanlar komik oluyorlar artık.

Ülkenin mevcut rezil hali ortada iken ve önümüzde yerel seçimler akabinde mevcut ekonomi yönetimi ve anlayışının kalıp kalmayacağı görülüp emin olmak istenen bir ortamda bu sayılan risklerin realize olup olmayacağına emin olmadan ve bunun yanında ülke gri listeden çıkıp notlarımız yatırım yapılabilir seviyeye gelmeden, ülke yönetimi ve ekonomisi makul ve kurumsal yönetim ilkelerine dönüp dışarısını ikna etmeden frotoyu 2020-2022 arasında terk eden 30 milyon lota yakın yabancı ve diğer tüm uzun vade alıp yıllarca taşıyan yabancılar bir daha ne bu ülkeye yatırım için gelecek ne de Froto'ya gelecek.

Froto bir büyüme ve temettü hissesidir, uçup kaçmaz, yatırımcı kitlesi bellidir. Harici klasmanlarda olanlara hayatı sıkıntılı hale sokar, sabrın geniş maliyetin düşük vaden uzun ve kişisel yapında rahat olacak ki Froto da mutlu olasın, gözü her gün uçan kaçan hisselerde olanların işi yashhh..

Not: Temettü olayını kısa vadecilerin/traderların anlamasını hiç beklemeyin, bu bileşik getiri ile büyüme olayı onları fersah fersah aşan konular. Bu konu onları çay kaşığında boğmaya yeter.

Not 2 : Enflasyon muhasebesine geçilmesi ve şirketlerin buna göre bilanço açıklaması uzun vadeli kalıcı yabancı yatırımcılar işin bir diğer mutlak şart.

Yapılması gereken çok iş var, bunlar hayata geçtikçe ülke ekonomisi normalleşecek. Aksi halde ben seni sen beni biz bizi ….. devam edip Ortadoğu ülkesi olarak kalmaya devam edeceğiz.
    Yabancının gelip gelmeyeceğini bilmşyorum ama olan yabancı buraya kayabilir.
    Yabancı oranı tek kıstas değil bence.
    Ama ben de fordlara dokunmadan kısa vadeli ucan kacan kagıtlardan elde ettiklerimi bıraya ekliyorum.
    Dün Çin deki bir arkadasımla görüştük görüntülü toplantı yaptık.Şirketlerimiz global çapta olanlar hatta dünyanın gidişatından kendi ölçülerinden pay kapmaya devam edecekler onu ana fikir olarak anladım.
    Trade işine gelirsek saglam kagıtlarda gözüm kesmez keseip de lotunu arttırına da helal olsun derim.
    Şahsen 150 bin lota tamamlayıp bırakıcam borsayı temettüyü çekeceğim her yıl bistten.

Ülke gidişatından ekonomik olarak bakarsak kendimden örnek vereyim.Kirada olan dükkan magaza dahil tüm emlak inşaat işi alanından çıktık tasfiyeyi bitirdik.
    Yazılım imalat alanı kaldı sadece.
    ikisi de yüksek ihracat oranıyla devam ediyor.
    Yazılım en zorlandıgımız alan.İş büyütmede.
    Çünkü globalde gena bir rekabet var geri kalmak insanın moralini bozuyor.Gerek insani gerek de teknik yatırımı üst seviyede tutuyoruz.

Kendimin otel işletmeciliği alanında da adımları oldu.Orda moraller bozuk ama biz üç ortakla iş yapıyoruz.
    Kota olarak yüzde 55 yurtdısı 45 de yurt içi kota ayırdık.İngiltere ve Almanya dan şirketlerle anlaştık kotayı kırmaya calısıyorlar.Yurt içinde boşluk olsa da yurt dısına ayırmıyoruz.
    Bunları sunu ifade etmek için yazdım.Teori her zaman sallanır pratik olan esastır teori ile birlikte.Yatırımcı daima pozitif olmalıdır.Ülke geleceği adına.
    Kolay günlerden geçmiyoruz.Ama pozitif olan kişi büyümeyi sagladıgı gibi istihdamı da arttırmıs oluyor.Tüm yatırımlara pozitif bakmayı daha yararlı buluyorum.

Gelelim ford un karın agrısına piyasa fiyatlamada daima salakca davranır.
    ama ford yönetimi haber akısını azalttıgını bariz görüyoruz iyi kötü haberleri yaymayı acıklamayı kestiler nedense…Yatırımcı için önemli mi orta uzuncular için önemsiz kısa vade trade edenler ya da ekleyenler ya da satanlar için önemlidir bilemiyorum.

Şunu da ifade edeyim.Elin gavuru 5 yıldızlı otellerde fink atıyor bizim vatandaslarımız da zor bela tatil yapıyor.Bu cok üzücü.

Onun için iyi şirketlerden sepet yapılmasını yatırım yapılmasını sermaye büyümesine karsı ortak olunmalı yatırımcı olarak diye düşünüyorum sevdiklerime saydıklarıma da öneriyorum hep…

Seninle bir dakika şarkısındaki gibi satıs aylarca toplama bir ay boyunca da olup her seyi telafi edebilir ford özelinde konusursak…
    Syg ytd

5. Oyak raporun da 2024 icin 7 fk ya dusuyor demisler ve portfoye almislar. Froto da zaman zaman bu sekilde duraksamalar oluyor ki bu da cok anormal degil. Suan tuprs da marjlar artigi icin bir popülerlik var mesela. Ttrak da da bir popülerlik var. Dolayisiyla froto biraz duraksayabilir. Sonucta bilanco donemine daha var ve hissede 12 -14 fk arasinda dolaniyor. Bence 3 ceyrek ve 4. Ceyrek karlarini tahmin ederek bir sonuca ulasmak gerekir. Ancak su gercek kisa vadede geride kaldi ama 1_2 haftada bunlari telafide eder. Biz karliliga odaklanmaliyiz. 3 ve 4 ceyrek ne olur?

6. Düsseldorf ta karavan fuarı var. Orada sergileniyor

7.  Alıntı Originally Posted by alanzo Yazıyı Oku
    Düsseldorf ta karavan fuarı var. Orada sergileniyor
    Bunu arastırcam cok hoşuma gitti.
    Çok pahalı mı acaba?

Sayfa 194/931 İlkİlk ... 94144184192193194195196204244294694 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz