Sayfa 197/350 İlkİlk ... 97147187195196197198199207247297 ... SonSon
Arama sonucu : 2797 madde; 1,569 - 1,576 arası.

Konu: Sistem Karşılaştırma 2

1. Benim acimdan buyuk bir firsat stratejik bir hata yuzunden zarara donustu sistemsel bir problem gormedim henuz.

Ama hareketlerin degistigi belli. Artik herseyin abartisi var yatayda abarti trendde abarti.
    Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..
    Sokrates twit @erhanacikgoz1

2. Sanırım artık 0 komisyon 0 kaymayla çalışmak gerekecek . Şaka bir yana NET maxdd si 10 altında sistemi olan var mı ? Erhan senin sistemin son halindeki maxdd si düşük olabilir diye düşünüyorum. Ben bir türlü düşüremedim. Eğriyle baya oynadım.

3.  Alıntı Originally Posted by cashhflow Yazıyı Oku
    Sanırım artık 0 komisyon 0 kaymayla çalışmak gerekecek . Şaka bir yana NET maxdd si 10 altında sistemi olan var mı ? Erhan senin sistemin son halindeki maxdd si düşük olabilir diye düşünüyorum. Ben bir türlü düşüremedim. Eğriyle baya oynadım.
    İşlem sayisi artinca mdd düşük kaliyor.

4. @ykoç ben en çok karlı işlem % sini artışının nasıl gerçekleştiğini anlayamıyorum.

şu yontem işe yararmı acaba bir trend sistemi sat verecek fakat rsi 60 üzerinde ise satı sinyali aktifleşecek.

böylece normal sat seviyesi yerine biraz daha yukarda bir yerde satmış olacak.

buda nisbeten küçük zararlarla kapanacak pozisyonları 0 veya pozitif karla kapanmasını sağlayacak diyebilirmiyiz ?

aslında mantıklı gibi ama denemedım hiç :D
    Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..

5.  Alıntı Originally Posted by erhanacikgoz1 Yazıyı Oku
    @ykoç ben en çok karlı işlem % sini artışının nasıl gerçekleştiğini anlayamıyorum.

şu yontem işe yararmı acaba bir trend sistemi sat verecek fakat rsi 60 üzerinde ise satı sinyali aktifleşecek.

böylece normal sat seviyesi yerine biraz daha yukarda bir yerde satmış olacak.

buda nisbeten küçük zararlarla kapanacak pozisyonları 0 veya pozitif karla kapanmasını sağlayacak diyebilirmiyiz ?

aslında mantıklı gibi ama denemedım hiç :D
    Bu dediğin eğer Rsi 60 üzerinde değilse satmamasi demek oluyorsa askıda kalir sistemin, yani backtestte pozisyonu belki karli kapatmiş gibi olsa bile reelde yorucu olabilir. Yani sat koşuluna && rsi>60 eklemek diğer durumlari göz ardi etmek olur yanlis anlamadiysam.

Karli işlem yuzdesini artirabilirsin zor değil. Al sat döngüsünü pozisyon karda ise sinyal üret şeklinde kurarsin, ancak bu da reelde kullanilabilir olmaz. Hatta bu şekilde Optimizasyon yaparsan ciddi yanilgiya sebep olur cünkü zararda olan pozisyonu kara gecirip sinyal üretecek parametreleri secer makine. Yani dengeli bir yapi kurman gerekiyor. Benim kodlarin biri gecen aylardaki ilk testereyi hic sinyal acmadan gecti ve pozisyonu karli kapatti. Ancak kodu sildim attim cünkü katlanilabilir bir durum degil bana göre.

6.  Alıntı Originally Posted by umit_ykoc Yazıyı Oku
    Bu dediğin eğer Rsi 60 üzerinde değilse satmamasi demek oluyorsa askıda kalir sistemin, yani backtestte pozisyonu belki karli kapatmiş gibi olsa bile reelde yorucu olabilir. Yani sat koşuluna && rsi>60 eklemek diğer durumlari göz ardi etmek olur yanlis anlamadiysam.

Karli işlem yuzdesini artirabilirsin zor değil. Al sat döngüsünü pozisyon karda ise sinyal üret şeklinde kurarsin, ancak bu da reelde kullanilabilir olmaz. Hatta bu şekilde Optimizasyon yaparsan ciddi yanilgiya sebep olur cünkü zararda olan pozisyonu kara gecirip sinyal üretecek parametreleri secer makine. Yani dengeli bir yapi kurman gerekiyor. Benim kodlarin biri gecen aylardaki ilk testereyi hic sinyal acmadan gecti ve pozisyonu karli kapatti. Ancak kodu sildim attim cünkü katlanilabilir bir durum degil bana göre.
    anladım dediğinide onuda bir şekilde engelleyeceksın gerçi dediğin gibi bu seferde geç girmekten dayak yiyecek :D

sinyalsız kalmak niye katlanılabilir değil onu tam anlamadım çarpılmak daha katlanılamaz bir durum yaratıyor bence

bu arada son bir kaç gündür sistemcilerin bir çoğu şu durumu hissetmiştir.

7.  Alıntı Originally Posted by umit_ykoc Yazıyı Oku
    İşlem sayisi artinca mdd düşük kaliyor.

Hocam maşallah. İşlem sayısı bana göre az bile. Merak ettiğim 5dk ya uyarlansa benzer bir görüntü çıkar mı çünkü genelde 5 dk lar üzerinde çalışıyorum 1dk grafiğe ısınamadım bir türlü. Bir de tek sistem midir hocam ? Nerde yanlış yapıyorum anlamaya çalışıyorum :D

8.  Alıntı Originally Posted by erhanacikgoz1 Yazıyı Oku
    anladım dediğinide onuda bir şekilde engelleyeceksın gerçi dediğin gibi bu seferde geç girmekten dayak yiyecek :D

sinyalsız kalmak niye katlanılabilir değil onu tam anlamadım çarpılmak daha katlanılamaz bir durum yaratıyor bence

bu arada son bir kaç gündür sistemcilerin bir çoğu şu durumu hissetmiştir.

Bu hangi kitap

Sayfa 197/350 İlkİlk ... 97147187195196197198199207247297 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •