Sayfa 197/930 İlkİlk ... 97147187195196197198199207247297697 ... SonSon
Arama sonucu : 7440 madde; 1,569 - 1,576 arası.

Konu: ISYAT İş Yatırım Ortaklığı

Hadi hayırlısı kazananlara helal olsun daha da kazanırlar inşallah.Ben safkar ın topiğinde şikayetçi çok küçük yatırımcı gördüm de, nasılsa para kazanamadık diye yazmışlar.Belki de yalan yazıyorlardır.Net ortamı doğaldır.Herkes doğruyu yazacak diye bir şey yok.Umarım girenler çok kazanırlar.Benim aklımın ermediği halka arzların grafiği neden hep birbirne benziyor.Yani ilk satışta küçük yatırımcı hep şikayetçi, talep ettikleri kadar lot alamamış oluyorlar.Sonra ani bir çıkış.Sonra uzun süreli zamana yayılmış bir düşüş ilginç değil mi.

Bir de borsadaki para komşunun parası ise ve herkes üç günde yüzde 70 kazandıysa kaybeden kim.)))))))))

Safkar ın topiğinde speksavar adlı bir arkadaş kurbanlık koyun gibi beklemek en iyisi demiş.Bir ayda yüzde 50 kaybettim demiş.Pek de safkardan memnun bir küçük yatırımcıya benzemiyordu.Onun parayı çarpmışlar o kesin.Ha doğruyu yazıyorsa tabi.

Ben daha isyatın forumuna gelip de beni kandırdılar çok para kaybettim falan diye yazanı görmedim.Hep kağıt durgun, ne biçim borsa kağıdı az kazanıyoruz falan gibi tatlı şikayetler.Ha bir de uygun yer gelse de kağıtdan alsak veya lotumuzu artırsak diyenler var.Çok sıkıntılı zamanlar yaklaşıyor isyat gerçek güvenli liman kıymetini bilmek lazım.

5. asıl konu halka arzlarda senede girenlerdi diye biliyorum sonradan senede tepeden girerlerse tabiki zarar ettik diyecekler.şunu unutmayalım artık borsa yönetimi değişti halka arzlar ilk etapta yükselerek gider nedenmi borsa yönetimi yatırımcıları borsaya çekmek ve böylece sıcak parayı içeri çekmek için teşvik amacıyla bu arzları yapıyor bununda amacı borsanın sıcak para hacmini çoğaltmak maksatlıdır bir amaç daha var tabi oda bakın biz kötü iş yapmıyoruz içeri aldığımız şirketlerden herkez kazandı dedirtmektir.yani şirket batak olsa bile bu dönemde halka arz edilen şirket az çok kazandıraçaktır.iş yatırıma gelince dediğiniz gibi güvenli liman ama şu dönem her ikitarafada güvenli davranıyor ve temettücüler zannedersem artık daha iyi temettü veren şirketleri seçiyor olsa gerek Trabzon liman gibi mesala )))

Buffet ın 2 tavsiyesini yazmak isterim.1.si ben kağıdı alıp 10 yıl kağıda bakmayıp sonra satarım diye düşünebileceğim şirketlere yatırım yaparım diyor.Yani alıp unutabileceği güvende kağıt olmalı .2. si şirketin öyle bir sistemi ve işi olmalı ki bir aptal bile şirketin başına geçse farketmemeli.Çünkü sonunda mutlaka bir aptal şirketin başına geçer diyor)))) Şimdiki halka arzlara kafadan girdik 1. kuralın asla mümkün olmadığını hepimiz biliyoruz,2. kuralda herhalde memleketimizde baya bu kurala aykırı şirket vardır.Aptal demeyelim de ahlaksız ve dolandırıcı patron dolu ortalık.Neyse şirket seçmek zor iş ,borsada karambolden kendini ispatlamamış bir halka arza dalmak ise benim gözümde kumardan farksız yatırım falan değil.

7. buffet nasıl bu işin piiri olduğunu zannediyorsunuz ? hemen söyliyeyim sizin gibileri ben böyle yaparım şöyle yaparım diyip kandırarak )) sizde öyle yapın yoksa adam para kazanamaz , öyleki herkez aynı şekilde davranırsa kimse para kazanamaz , arka sayfalarda bir laf yazmıştı bir arkadasın teki kim hatırlamıyorum ( burası borsa kim kime konsa ) gibiysi heralde.fazla o gibi adamlara itibar etmeyin derim neticede onlar spekületör hisse yatırımcıları , yani boş lakırtıyı değil bizim atalarımız var onların dediklerini kulağınıza küpe yapın.

Alıntı Originally Posted by HAKEM Yazıyı Oku
    Bir de borsadaki para komşunun parası ise ve herkes üç günde yüzde 70 kazandıysa kaybeden kim.)))))))))
    Bu sorunun cevabı her zaman küçük yatırımcıdır.Safkar da para kazanan küçük yatırımcı yüzde 20 yi geçmez ,yüzde 50 pirimli kağıtda yüzde seksen küçük yatırımcı zarardadır.Bu oran her gün de artacaktır.Bence öyle.

Sayfa 197/930 İlkİlk ... 97147187195196197198199207247297697 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •