Sayfa 197/881 İlkİlk ... 97147187195196197198199207247297697 ... SonSon
Arama sonucu : 7046 madde; 1,569 - 1,576 arası.

Konu: VESBE - Vestel Beyaz Eşya

1. Güzel bilanço

2. Efsane bir bilanco. Ayakta alkisliyorum. Satislar, brut kar, esas faaliyet kari hersey %40 artmis durumda.
    Gecen sene ki ticari faaliyetlerden gelen kur geliri 82 milyonken, bu sene 59milyon gelmis. Bu sebeple de bet kar biraz torpilenmis.
    Cok cok guzel bilanco. Cok sukur.
    Saygilar.

SM-G950F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3. Kimse begenmedi mi ya Birtek ben mi begendim. Hic yorum yok.

4. Faaliyet raporlarında gözüme çarpan detaylar ;

1) Vestel Beyaz Eşya’nın kapasite kullanım oranı 2018 yılının ilk üç ayında %79 olarak gerçekleşmiştir (2017 1Ç KKO:
    %70). 2018’in ilk üç ayında yapılan kapasite artırımı yatırımı ile bulaşık makinesi fabrikasının üretim kapasitesi
    900.000 adet/yıl’dan 1.200.000 adet/yıl’a yükselmiştir.

2) 2017 yıl sonu faaliyet raporunda gösterilmezken , 3 aylık raporda Çamaşır Makinesi ve Kurutma Makinesi 65.488 m2 kapalı alan şeklinde yeni yatırım alanı raporlarda gösterilmiş (tahminimce yatırımlar tamamlanmış , resmi açılış ve duyuru yakında olabilir)

Nitekim aşağıda şu açıklama yapılmış ; Kurutma fabrikasında Nisan 2018 itibarıyla test üretimine, Mayıs 2018 itibarıyla seri üretime geçilmesi planlanmaktadır

3) Geçen yıla göre net satışlar TL bazında %51 büyürken, adet bazında %24 artış göstermiştir.

4) Yılın ilk üç ayında toplam 40,7 milyon Amerikan Doları tutarında yatırım harcaması gerçekleştirilmiştir. Yatırım
    harcaması içindeki en büyük paylar %38 ile makine ve teçhizat yatırımları, %30 ile kalıp yatırımları ve %7 ile
    araştırma ve geliştirme faaliyetlerine aittir.

5)2018 yılı ilk çeyreğinde yapılan yatırımların büyük kısmı yeni çamaşır makinesi ve kurutma makinesi fabrikası
    yatırımına ilişkin olup, ayrıca bulaşık makinesi fabrikasının üretim kapasitesi de 900.000 adet/yıl’dan 1.200.000
    adet/yıl’a çıkarılmıştır.

Yani sonuç ; Spek senin AMD duk... Artık hiç şansın kalmadı , malları geri almayı unut , elindeki malları kaptırma , sonra çok ağlarsın
    ----------------------------------
    yatırım tavsiyesi değildir....

5. Bu arada aklıma gelmişken , şirket test üretimine geçiyor ama bunu KAPA duyurmuyor , faaliyet raporunda bunu okuyarak öğreniyoruz... Yoksa Patron o spek senmisin ?????? %5 lik satış masalları ile senedin önüne takoz koyuyorsun , güzel haberleri duyurmuyorsun , ne iş patron ????

-------------------------------------------------------
    Yatırım tavsiyesi değildir....

6.  Alıntı Originally Posted by yldream Yazıyı Oku
    Kimse begenmedi mi ya Birtek ben mi begendim. Hic yorum yok.

Bilanco oldukça güzel, artan bulaşık makinesi kapasitesi ve devreye alinacak kurutma makinesi fabrikası ile önümüzdeki donemler oldukça umut verici. Hisse fiyatı ucuzdu bu bilanço ile daha ucuz hale geldi. Kambiyo zararından dolayı törpülenen net kar ve kotu piyasa nedeniyle beklenen yükselişi kisa vadede göstermese bile bu uzun vade icin fırsat yaratacak bir durum olur. Tabi temennimiz hakettiğini yükselişi yarından başlayarak yapması Üstüne 15 Mayıs ta brut 1,26 TL temettümüzun getireceği bir harekette olmali.

7.  Alıntı Originally Posted by alanzo Yazıyı Oku
    hesabıma göre 80 milyon üzeri kar gelecek
    12 den vurmusum. Ama hasılat i görünce niye 100 milyon değil diye hayiflandim. Buda anz oyunu. Olacak o kadar. Yeni fabrika deneme üretiminde ise 2. Çeyrek bir miktar kurutma cirosuda eklenecek demektir

8.  Alıntı Originally Posted by alanzo Yazıyı Oku
    12 den vurmusum. Ama hasılat i görünce niye 100 milyon değil diye hayiflandim. Buda anz oyunu. Olacak o kadar. Yeni fabrika deneme üretiminde ise 2. Çeyrek bir miktar kurutma cirosuda eklenecek demektir
    Alanzo 12 den değil sen 10 dan vurdun , benim yazdıklarımı okursan en az 85 ve üstü kar bekliyorum yazmıştım.... 12 ye yakın vuran benim :P

---------------------------------------------------------
    yatırım tavsiyesi değildir....

Sayfa 197/881 İlkİlk ... 97147187195196197198199207247297697 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •