Sayfa 198/613 İlkİlk ... 98148188196197198199200208248298 ... SonSon
Arama sonucu : 4903 madde; 1,577 - 1,584 arası.

Konu: HLGYO - Halk Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.

Duhul
    Apr 2017
    İkamet
    TC CUMHURİYETİ DEVLETİ
    Gönderi
    1,255
    sudan ucuz fakat insanların inançlarını çaldılar
    Başarınızı kafanız değil dayanma gücünüz sonucu belirler. Borsada kazanmak için birinci kural korkmamaktır. Peter Lynch..

2.  Alıntı Originally Posted by icruy Yazıyı Oku
    Oh 0.61'i de gördü , hamdolsun.
    Bir tık daha düşerse inşallah 8 cent'i görücez.
    Bir kağıt devlete güvenerek alan yatırımcısının nasıl dişlerini , tırnaklarını tek tek söker , derisini yüzer en güzel örneklerini veriyor.
    Tahtası kapatılarak mağdur edilenlerin dışında yatırımcını bu şekilde bitiren kaç kağıt var acaba !?

Borsaya neden küçük yatırımcı gelmediğinin güzel örneklerinden...Yatırım Tavsiyesi Değildir...

3. yatırımcı ilişkilere soru sorduk, ne kadar banka borcu var diye, 3 gündür cevap yok. Bu kadar ilgililer işte.
    [email protected]

4.  Alıntı Originally Posted by viopandtrade Yazıyı Oku
    yatırımcı ilişkilere soru sorduk, ne kadar banka borcu var diye, 3 gündür cevap yok. Bu kadar ilgililer işte.
    [email protected]
    Bu bilgi mali tablolarda var ki... 32 milyon banka borcu varmış.

http://www.halkgyo.com.tr/files/fina...tim-raporu.pdf
    Yatırım tavsiyesi içermez ve asla yatırım tavsiyesi DEĞİLDİR.

5.  Alıntı Originally Posted by diproyal Yazıyı Oku
    Bu bilgi mali tablolarda var ki... 32 milyon banka borcu varmış.

http://www.halkgyo.com.tr/files/fina...tim-raporu.pdf
    Banka borcu çok az, benim tahmin ettiğim gibi, ama ptesi 1 milyar tahvil borçlanması için spk dan izin istedi, 500 milyon piyasa değeri var, bu garip değil mi, ne projesi var ki bu kadar borç ister bir firma. Bu havada. Cevap gelse bunu soracaktım. Yatırımcı işişkilerinin işi nedir ki. Salla başı al maaşı. yatırımcı sunumlarına güvenmiyorum, istediklerini yazıyor, istemediklerini gizliyorlar.

İşgyo dan sonra gyolara şüpheyle yaklaşıyorum, 1 milyar tahvil ihracını neden düşünüyorlar, nereye gidecek bu para. Bu kadar tahvil ihraç edeceklerine ufak ufak bankadan borçlansalar daha iyi değilmi, atıl oolan devasa nakdi ne yapacaklar. Bir milyarın hepsini bir anda harcayacak değiller ya, halk bankasında vadesiz hesapta mı kalacak.

6.  Alıntı Originally Posted by ekfuture Yazıyı Oku
    Halk GYO'nun yönetim kurulu başkanı değişti.

https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/707172

Bir politika değişikliği olur mu acaba? Aktiflerinden bir kısmını satarak kredileri kapasa tadından yenmez..
    Ne kredisi var ki, beni de şaşırttınız,sordum, 32 milyon , portföyünün yüzde 1,5 i.

Ataşehir projesine 973 milyon yatırılmış şimdiye kadar daha ne kadar yatırılacak, belki gelecek harcamalardan bahsediyorsunuz bence en az 2-3 sene uzar bu merkezin faaliyete geçmesi, erken bitse atıl kalacak. Tahville borçlanıp bu projeye devam edlmeyi düşünüyorlarsa, büyük hata olur, bırakalım diğer projeler bitirsinler, erken bitirmenin faydası yok.
    Son düzenleme : viopandtrade; 12-09-2018 saat: 18:42.

7.  Alıntı Originally Posted by viopandtrade Yazıyı Oku
    Ne kredisi var ki, beni de şaşırttınız,sordum, 25 milyon , portföyünün yüzde 1i. Algı mı yaratıyordunuz.???
    Ne algısından bahsediyorsunuz. Şirket hakkında hafiften bir eleştiride feveran ederek milleti HLGYO hamallığına mahum ettiniz bu yaklaşımla. Ben yaptığım bu tespitlerle 0.94'ten 1.5 - 2 sene önce bu hisseden çıktım. Ama algı algı diye diye milleti bu hissede gömdünüz.

Aktiflere çok güvenmeyin, emlak krizi eritmeye başladı bile. Tamam sabreder bu dönemi atlatırsanız bunu telafi etmek mümkün. Ama faizler bilançoyu kemirdiği zaman onun telafisi olmaz. Şu anda 32 mio tl kredi varsa bunun faizi bile kira gelirinin % 15-20'sini sıfırlamaya adaydır.

Ben İFM için kredi kullandıklarını varsaydım bunları yazarken, meğer inşaatı yavaş tutmuşlar ya da hakedişleri ödememişler, bu tutar bilançoya yansımamış. Şimdi ihraç limitleri bunun için artıyor. Benim dediğim kol kessin, o beğendiğin aktiflerden satsınlar ama krediye bulaşmasınlar. Orası bataklık, o bataklığa gömülürlese bu günler bile mumla aranır yakında.

Not: Zaten kredi uyarısı yazısını ihraç tavanının 1 mia tl'ye çıkarılması planı KAP'a düşünce yazmışım.
    - - - - - - - - - -- - - - -- -- - - - - - - - - -
    Winter is coming...

8.  Alıntı Originally Posted by ekfuture Yazıyı Oku
    Ne algısından bahsediyorsunuz. Şirket hakkında hafiften bir eleştiride feveran ederek milleti HLGYO hamallığına mahum ettiniz bu yaklaşımla. Ben yaptığım bu tespitlerle 0.94'ten 1.5 - 2 sene önce bu hisseden çıktım. Ama algı algı diye diye milleti bu hissede gömdünüz.

Aktiflere çok güvenmeyin, emlak krizi eritmeye başladı bile. Tamam sabreder bu dönemi atlatırsanız bunu telafi etmek mümkün. Ama faizler bilançoyu kemirdiği zaman onun telafisi olmaz. Şu anda 32 mio tl kredi varsa bunun faizi bile kira gelirinin % 15-20'sini sıfırlamaya adaydır.

Ben İFM için kredi kullandıklarını varsaydım bunları yazarken, meğer inşaatı yavaş tutmuşlar ya da hakedişleri ödememişler, bu tutar bilançoya yansımamış. Şimdi ihraç limitleri bunun için artıyor. Benim dediğim kol kessin, o beğendiğin aktiflerden satsınlar ama krediye bulaşmasınlar. Orası bataklık, o bataklığa gömülürlese bu günler bile mumla aranır yakında.

Not: Zaten kredi uyarısı yazısını ihraç tavanının 1 mia tl'ye çıkarılması planı KAP'a düşünce yazmışım.
    Benim elimde 63 kuruş maliyetli hisse vardı zararına 62 kuruşa verdim, sizin yazınızdan sonra, belki uyarı yazdınız, az zarar ettim, gyolara şüphe ile bakıyorum,burada banka borcu olduğunu öğrenince panikledim bugün sattım, halkgyo almamım sebebi düşük borçluluğu idi, tahvil ihracı yapacaklarsa ben yokum, umarım bu karar geçmiş yönetiminindi. ihtiyatli her yatırımcı gibi yeni projeye ve para harcanmasına karşıyım.

Ayrıca şirketin finansal borcu 260 milyon imiş, yani tahvil ve sukuk ihraçları da yapmış, yatırımcı ilişlileri soruma cevap vermiş olsaydı, bölük pörcük yanlış-doğru bilgiler ile uğraşmazdım.

Son düzenleme : viopandtrade; 12-09-2018 saat: 19:21.

Sayfa 198/613 İlkİlk ... 98148188196197198199200208248298 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •