Sayfa 198/474 İlkİlk ... 98148188196197198199200208248298 ... SonSon
Arama sonucu : 3787 madde; 1,577 - 1,584 arası.

Konu: AKENR - Akenerji Elektrik Üretim A.Ş.

1. Elinizin ayarını sevsinler

Alıntı Originally Posted by wasaban Yazıyı Oku
    Elinizin ayarını sevsinler
    bu hareket bana 50den 46kuruşa düştüğü günü hatırlattı.

sonrası malum

3.  Alıntı Originally Posted by Siesta Yazıyı Oku
    bu hareket bana 50den 46kuruşa düştüğü günü hatırlattı.

sonrası malum
    Destek ve dirençlerimize sadık kalıyoruz demi 😂

Alıntı Originally Posted by wasaban Yazıyı Oku
    Destek ve dirençlerimize sadık kalıyoruz demi 😂
    içinde şarap çanağı geçen bir sözdeyiş vardı

bu kagıdın destek ve dirençleri de o mantık...

ttf 2023 sonuna kadar 70 euro ortalama
    dunyada en pahali fiyat bu
    daha ucuz aslında

doğalgazı 750 dolardan ver santrallere

750x19 =14.250

botaş kaça veriyor ? 18.000

ithal komürcüleri merit orderda yukari attigimiz anda film kopar

sayın anyoranza

Enka'dan kasım ayında gelen kap duyurusunu yeni fark ettim

satış agustosta gerçekleşmiş, artık neden çekindilerse kasımda açıklamışlar.

böyle bir santral mi vardı? inşaat aşamasında olduğunu bile hatirlamiyorum. sadece lisansı mı vardı? neyi sattilar , enka niye boyle bir harcama yapti sizce?

Şirketimiz, Kırklareli ilinde bulunan 890 MW kapasiteli Doğal Gaz Kombine Çevrim Santralinin lisans sahibi Verbena Enerji Sanayi ve Ticaret A.Ş.'nin %100 hissesini 12,923,751 ABD Doları karşılığı 10 Kasım 2022 tarihinde satın almıştır.

Bu işlem kapsamında aslen edinilen finansal duran varlığın Şirketimizin aktif toplamına oranı ihmal edilebilecek düzeyde olmasına rağmen 29 Ağustos 2022 tarihinde Şirketimizin meşru çıkarlarının zarar görmemesi için söz konusu işleme ilişkin içsel bilgilerin kamuya açıklanmasının ertelemesine ilişkin tüm üyelerin katılımıyla Yönetim Kurulu Kararı alınmıştır.

7.  Alıntı Originally Posted by Siesta Yazıyı Oku
    sayın anyoranza

Enka'dan kasım ayında gelen kap duyurusunu yeni fark ettim

satış agustosta gerçekleşmiş, artık neden çekindilerse kasımda açıklamışlar.

böyle bir santral mi vardı? inşaat aşamasında olduğunu bile hatirlamiyorum. sadece lisansı mı vardı? neyi sattilar , enka niye boyle bir harcama yapti sizce?

Şirketimiz, Kırklareli ilinde bulunan 890 MW kapasiteli Doğal Gaz Kombine Çevrim Santralinin lisans sahibi Verbena Enerji Sanayi ve Ticaret A.Ş.'nin %100 hissesini 12,923,751 ABD Doları karşılığı 10 Kasım 2022 tarihinde satın almıştır.

Bu işlem kapsamında aslen edinilen finansal duran varlığın Şirketimizin aktif toplamına oranı ihmal edilebilecek düzeyde olmasına rağmen 29 Ağustos 2022 tarihinde Şirketimizin meşru çıkarlarının zarar görmemesi için söz konusu işleme ilişkin içsel bilgilerin kamuya açıklanmasının ertelemesine ilişkin tüm üyelerin katılımıyla Yönetim Kurulu Kararı alınmıştır.

Lisans 2011 yılından.. Sabancı Holding'in eski genel müdürü Celal Metin'in kurduğu VERBENA ENERJİ diye bir şirkete aitmiş. Anlaşılan Celal Metin o dönemde enerji lisans çantacılığı yapan bir şirket kurmuş. 12 yıl sonra ancak alıcı bulabilmiş... İlginç!..

Hele hele sağlamcı ENKA'nın hali hazırda 4000 MW üzeri doğalgaz santrali varken bu kadar parayı bir lisansa vermesi daha da ilginç.. ENKA bilmediğimiz bir şeyi mi biliyor acaba?

Alıntı Originally Posted by anyoranza Yazıyı Oku

Hele hele sağlamcı ENKA'nın hali hazırda 4000 MW üzeri doğalgaz santrali varken bu kadar parayı bir lisansa vermesi daha da ilginç.. ENKA bilmediğimiz bir şeyi mi biliyor acaba?

]
    "Şirketimizin meşru çıkarlarının zarar görmemesi için söz konusu işleme ilişkin içsel bilgilerin kamuya açıklanmasının ertelemesine ilişkin tüm üyelerin katılımıyla Yönetim Kurulu Kararı alınmıştır."

konu her ne ise , ortada
    12milyon dolar ile Enka'nın meşru çıkarlarını etkileyen bir durum var.

Enka piyasa değeri 10milyar dolar...12milyon ne ki?

Sayfa 198/474 İlkİlk ... 98148188196197198199200208248298 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •