Sayfa 199/623 İlkİlk ... 99149189197198199200201209249299 ... SonSon
Arama sonucu : 4978 madde; 1,585 - 1,592 arası.

Konu: Yatırım Fonları XI

1.  Alıntı Originally Posted by friendly_1980 Yazıyı Oku
    Geçen hafta AFT satışı vermiştim temiz %2 dayak yedik..böyle durumlarda napıyoruz? krizi fırsata çeviriyoruz: ) boşa çıkan parayla bugün ful DVT alım girdim. gayet güzel yönetilen bir fon, her dönem getirisi AFT'nin üstünde. bu akşam terso karar çok az ihtimal ama kötü birşey olursa cuma zarar keseriz yapacak birşey yok. aslında normalde yarın karara göre alım düşünüyordum ama ben alana kadar %5-6'yı bulabilecek bir getiriyi kaybetmeyi göze alamadım.
    Bunun sebebi DVT'nin Türk hisselerine de yatırım yapması olabilir mi? Bizim borsa yurtdışı borsalara göre bayağı ir uçuyordu iki aya kadar. Gerçi muadillerine de fark atmış.

Deniz Yatırımın bütün fonları iyi gidiyor şu anda. Her bir yatırım kuruluşunun özellikle bankaların böyle dönemleri oluyor. Bir ara Garanti ve Yapı Kredi'nin fonları çok iyiydi. Simdi alçak uçuştalar. Bir dönem Ak Yatırım sürünüyordu. Sonra Ziraat uçtu gitti. Şimdi Ak Yatırım eskisine göre daha iyi performans gösteriyor. Fintech fonu bir ayda %20 getirmiş mesela.

Galiba parlak bir iki yönetici tüm yatırım şirketinin ruhunu değiştiriyor. Ama piyasada yeterli sayıda parlak yönetici yok anlaşılan. Onlar ayrıldı mı sıradanlaşıyor fonlar.

2.  Alıntı Originally Posted by Lucky Player Yazıyı Oku
    tefastan emsenize bilgiyi ... orada sağ orta köşede mutluluk çubuğu var oraya bafi yazın
    Tesekkürler bundan sonra oradan da bakayım. Normalde Google arama kutusuna fonun (veya hissenin) koduyla beraber fonun/ hissenin ilk harfini yazar yazmaz karşınıza çıkarırdı, herhalde BBF henüz yeni bir fon olduğu için mi nedir kayıtlarına girmedi nasılsa (pek öyle bir şey düşünemiyorum gerçi).

3. BIH (A1 Portföy Hisse fonu) ilk çıktığında biraz alabildim sonra fon adedi yetersiz miktar diye bir uyarı vermeye başladı. İlk defa gördüğümden bekledim derken üç gün arka arkaya aynı uyarı. Aradım A1 Portföy'ü; sınırlı sayıda pay çıkarmışlar. artık hisse yoğun fonlarda trend buymuş, örnek olarak da Ak Portföy'ün Büyüyen Şirketler hissesini söyledi. O da böyle bir fonmuş. Yönetim Kurulu kararıymış. Amaç payların daha çabuk satılıp popüler göstermekmiş vb gibi şeyler söyledi adam. İkinci hisse fonumuz böyle olmayacak, ondan alabilirsiniz dedi.

Daha anca geçen gün biraz daha bulabildim; diğer günler azimle deniyorum hep aynı bildirim.

Tefas sayfasına göre 99 milyonun üstünde pay var. Nasıl hepsi birden satılabiliyor orasını da anlamış değilim.

4. HDA - HEDEF PORTFÖY DÖRDÜNCÜ İSTATİSTİKSEL ARBİTRAJ HİSSE SENEDİ SERBEST (TL) FON (HİSSE SENEDİ YOĞUN FON)

bu fon sanki her kosulda vadeli mevduat veya ppf leri gecer gibi bir grafiği var.

kesin garantili kazanc icin bu fonda bulunmak mantıklı mı sizce?

galiba tek aylık performans yıllık 55-60 kazanca denk

5.  Alıntı Originally Posted by ActuallyMelik Yazıyı Oku
    Bunun sebebi DVT'nin Türk hisselerine de yatırım yapması olabilir mi? Bizim borsa yurtdışı borsalara göre bayağı ir uçuyordu iki aya kadar. Gerçi muadillerine de fark atmış.

Deniz Yatırımın bütün fonları iyi gidiyor şu anda. Her bir yatırım kuruluşunun özellikle bankaların böyle dönemleri oluyor. Bir ara Garanti ve Yapı Kredi'nin fonları çok iyiydi. Simdi alçak uçuştalar. Bir dönem Ak Yatırım sürünüyordu. Sonra Ziraat uçtu gitti. Şimdi Ak Yatırım eskisine göre daha iyi performans gösteriyor. Fintech fonu bir ayda %20 getirmiş mesela.

Galiba parlak bir iki yönetici tüm yatırım şirketinin ruhunu değiştiriyor. Ama piyasada yeterli sayıda parlak yönetici yok anlaşılan. Onlar ayrıldı mı sıradanlaşıyor fonlar.

valla hocam son bir haftada hem bist, hem de dvt'nin tabi olduğu bist teknoloji endeksi düştüğü halde aft'yi yenmiş. aylık, 6 aylık, yıllık da her şekilde yenmiş. biz girince terso yapmaz heralde..

ben fonu kimin yönettiği veya ne komisyon kestiği gibi detayları önemsemiyorum pek, muadillerden iyi kazandırsın da isterse yarısını cebine atsın kafasındayım ama aslında takipte fayda var. ben fon seçiminde belli bir süre, belki 3 ay kadar sadakate inanıyorum ama yılların tecrübesi daha fazla uzatmanın anlamı olmadığını söylüyor. bir de misal dapgm vakası gibi aşırı saçma hareketler de ara verme zilidir. her hıyarım büyük diyene değil ama hıyarı büyük olana tuzu alıp koşacaksın mantelitesindeyim: ))

6.  Alıntı Originally Posted by ativan Yazıyı Oku
    HDA - HEDEF PORTFÖY DÖRDÜNCÜ İSTATİSTİKSEL ARBİTRAJ HİSSE SENEDİ SERBEST (TL) FON (HİSSE SENEDİ YOĞUN FON)

bu fon sanki her kosulda vadeli mevduat veya ppf leri gecer gibi bir grafiği var.

kesin garantili kazanc icin bu fonda bulunmak mantıklı mı sizce?

galiba tek aylık performans yıllık 55-60 kazanca denk
    Hangi fon çıksın ilk bir iki ay kazançları iyi oluyor sonra girişler artınca eski kazançları göremiyoruz. Bu fonu da takip etmek lazım şimdilik iyi gidiyor ama en az altı aylık performansını görmek gerekir.

Alıntı Originally Posted by friendly_1980 Yazıyı Oku
    ben de bu akşamki fed kararına bistin vereceği tepkiyi bekliyorum. dünyada bu ayın en önemli verisi. indirime dair en ufak sinyal gelirse biste ciddi yabancı girişine neden olabilir. olmadı en geç cuma ben de vedalaşırım. malum re-pie fonları faiz unsurları da taşıyor haftasonu faizimizi bari alalım.
    Cuma para doneceginden bende 3 gün hafta sonu ppf faizini hedefledim

Bugünkü satışlar bistten seçime kadar bir halt olamayacağını gösterdi , 2 aydir coşan ABD borsaları faiz kararını fiyatlarken BIST acuklamami bekleyecek

Sayfa 199/623 İlkİlk ... 99149189197198199200201209249299 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •