Sayfa 20/973 İlkİlk ... 1018192021223070120520 ... SonSon
Arama sonucu : 7779 madde; 153 - 160 arası.

Konu: PNSUT - Pınar Süt

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    1,506
    Ekşi sözlükten konuyla ilgili düşüncelerimi yansıtan bir yazı :

çevremdeki bütün akp'liler ve tarikatçılar bu markaya bayılıyor; bayılmakla da kalmayıp habire övüyorlar. bir de, ürünleri hakkında sürekli olarak gerçekliği tartışmalı doğallık ve yerellik propagandası yapıldığından, iyice soğumaya başladığım firmadır.

bir gıda firmasının ürünlerini parti tutar gibi şucu ya da bucu olduğundan takdir etmeyi çok saçma buluyorum. bisküvisini lezzetli ya da organik bulup seversin ya da öyle değildir, sevmezsin, ama bu durum iyice saçmalaşmaya başladı. şu an kendisine yarıyormuş gibi gözüken imajının, ileride gene aynı sebeplerden ötürü bu firmanın sonunu hazırlanabileceğini düşünüyorum. bir firma çıkıp da atatürkçü, şucu bucu vs firma diye nam salsaydı ve bu sebepten tercih edilseydi, ondan da çok rahatsız olurdum.

ülkemizde artık iyice akıldışı boyutlara bürünmeye başlayan kamplaşma ve bölünme sürecinin bir başka tezahürüdür bu firma. allah hepimize akıl fikir versin.
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    1,506
    Ben pazarlama ve dağıtım işlerinde Pınar markasının başarılı olduğunu düşünüyorum bu konuda kendilerini eleştirebileceğim bir durum yok. Dönem dönem çeşitli markalar gelir ve gider, Torku belki de kalıcı olacak ancak büyümesinin ana etmeni siyasi kayırılma ise bu başarısı uzun soluklu olmayacaktır.

Uzun vadede, sağlıklı gıdaya olan talebin artması ve zaman zaman gıdada çıkan skandallar vs hepsi Pınar gibi büyük markaları öne çıkartacak durumlardır. Ayrıca biliyorsunuz inekten sütü sağayım tankere koyup şişe şişe satayım dönemi de bitiyor, hükümetimiz sağ olsun.

Syg.
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

4.  Alıntı Originally Posted by Börsianer Yazıyı Oku
    Ben pazarlama ve dağıtım işlerinde Pınar markasının başarılı olduğunu düşünüyorum bu konuda kendilerini eleştirebileceğim bir durum yok. Dönem dönem çeşitli markalar gelir ve gider, Torku belki de kalıcı olacak ancak büyümesinin ana etmeni siyasi kayırılma ise bu başarısı uzun soluklu olmayacaktır.

Uzun vadede, sağlıklı gıdaya olan talebin artması ve zaman zaman gıdada çıkan skandallar vs hepsi Pınar gibi büyük markaları öne çıkartacak durumlardır. Ayrıca biliyorsunuz inekten sütü sağayım tankere koyup şişe şişe satayım dönemi de bitiyor, hükümetimiz sağ olsun.

Syg.
    Torku bir çıftci birligi kuruluşudur. 50.000 i aşkın üyesi olan güçlü bir kuruluştur.siyaseten kayrıldıgından bahseden kardeşim seni bunu ispata çağırıyorum.bu ulkede ne zaman anadoludan birileri çıkıpta birşeyler üretirse hep bir gurup çıkar bunu nasıl karalayacağım diye gayret eder.ben hem pinar et hemde pınar sütte ciddi pozisyon taşiyorum.pınar marka degeri olan bir grup ama son dönemde pozisyonunu kaybetmeye başladı.ben üşenmedim şirketi aradım .amerikadaki cobani yogurt ornegini anlattim.10 yilda 6 milyar dolarlık bir şirket oldugundan bahsettim.inceleyin dedim.sektör rekabet yogun bir sektör yeni ürunler bulun,yeni şirketler alın dahada onemlisi et ve sütü bir çatida birleştirin dedim.ulusal kucük olcekli bir iki firmayı satin alın dedim.pinar gida olsun daha buyuk bir sinerji yaratır dedim.burasi siyaset yapilacak yer değil .litresi 3,15 tlye turkiyenin en pahalı sutunu satiyorsan kar edeceksin.hemde iyi kar edeceksin.iş ureteceksin buyüyeceksin yoksa bir gun nal toplarsin.devlet sektore destek verir firma bazli özel mesnetsiz siyasi destek vermez veriyor diyen cikar bunu burada ispat eder.kimseyi zan altinda birakmaz,iftira atmaz.ben borsa yatirimcisiyim.bu işe emek ve zaman harciyorum ideolojiler arkasindan siyaset yapmiyorum.bu ulke icin civi çakan herkesin yanindayim.

GT-P5210 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

5. bırakın torkuyu karalamayı. siyaset yapmayın.kaliteyi yakalayın. pnsut, iş üretsin, dürüst olsun,fırıldak çevirmesin. bak ne oluyor o zaman.

6. Hafta sonu sattığım malı geri alırım diye güveniyorsun. Referandum belirsizliğine güveniyorsun, millet hafta sonuna ne olur ne olmaz diye satarak girer diye düşünüyorsun ancak sana bir şey diyeyim mi? Şu işten azıcık anlıyorsam ki hissiyatıma da güvenirim, sattığın her lota pişman olacaksın. Bas bakalım nereye kadar basacaksın kağıdı. Sen aşağı verdikçe alacağım.

7. İstediği kadar gevelesin dursun arkadaşlar. Referandum haftası hafta sonuna güveniyor ve basıyor malı ama siz de göreceksiniz. Kimseye al-sat demiyorum. Benim sözümle alacak adamın da aklına ...... Ama bakacaksınız ve göreceksiniz. Daha basamayacaksın bu kağıdı. Yeter bu aç gözlülük

8. Noldu Pınarcan. Birileri sen sattıkça birileri de alıyor değil mi? Satsana. Korkaklığın belli olursa daha kötü. Sağlam satmalısın. Öyle 2-3 lot ile satış ışığı yakarsan sen de Kardemir gibi köye kurt indirirsin. Her gün her gün hacim 1 milyon üstü olursa millet ne oluyor der gelir, bak benden uyarması. Çok ürüyen it köye kurt indirirmiş derler bilir misin?

Sayfa 20/973 İlkİlk ... 1018192021223070120520 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •