Sayfa 20/450 İlkİlk ... 1018192021223070120 ... SonSon
Arama sonucu : 3600 madde; 153 - 160 arası.

Konu: SGK Emeklilik İşlemleri

1.  Alıntı Originally Posted by servetbey Yazıyı Oku
    Korkutma bizi kanka
    1989 ise giris 500gun den az kaldi emekli olmaya (2000-2008 arasi calisma var 2010-18 arasi cepten yurt disi icin asgari sartlar ile odeme yaptim) 2000+ hedefliyorum iki sene sonra zam filan 2500tl haydi insallah
    Ne kadar emekli maaşı alırım diye google de aratırsanız, çıkan siteye bilgilerinizi girip ne kadar maaş alacağınızı öğrenebilirsiniz

Redmi Note 4 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2. linki vermekten niye imtina ettiniz ki? Sonuçta, SGK'nın resmi sitesi..

https://uyg.sgk.gov.tr/AylikHesap/

Alıntı Originally Posted by exxcalibur Yazıyı Oku
    Ne kadar emekli maaşı alırım diye google de aratırsanız, çıkan siteye bilgilerinizi girip ne kadar maaş alacağınızı öğrenebilirsiniz

Redmi Note 4 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Türkiye'de bu tartışma hep yanlış yapılıyor, ama bunda özellikle böyle düşünmeye alıştırılmış kitleler önemli rol oynuyor: "aman sigortam yatsın da sıkıntı olmasın, emekli olmak için çokkk önemli"..

düşünce bu ve bu düşünce iktidarların sömürmesi için uygun altyapıyı hazırlıyor. sürekli prim alıyor senden yıllar boyunca ama bu prim gücü ile bağdaşmayacak derecede az miktarı emekli olunca ödüyor.. emeklilik yaşını da kafasına göre değiştiriyor..

oysa.. o para benim zaten.. benim paramla bana artizlik yapıyor durumdalar yani.. ssk iki bileşenden olluşuyor: emeklilik ve sağlık.. bu iki kalemin oranları belli. sağlık sigortası zorunlu olmalı ama emekllik kısmı tercihe bırakılmalı..

bu eyt tartışması da benzer.. ben de eyt'liyim.. ama emekli olmak gibi bir hedefim yok, çalışıp üretken olmaya devam ediyorum. şu ana kadar ödediğim primin (tavandan ödedim) enflasyonla düzeltilmiş halinin %70'i ni nakit versinler direkt olarak sistemden çıkarım, emeklilik sistemini terkederim..

onlar benim paramı yiyeceğine ben kendim yerim.. kendimin yapacağı en kötü yatırım bile bunların yapacağından 100 kat daha iyidir..
    It is not because things are difficult that we do not dare, it is because we do not dare that they are difficult. (Seneca)

ssk sisteminin bu aptalca durumundan (batık ve arpalık) kurtuluşun reçetesi :

** sağlık sisteminin zorunlu prim halinin devamı , ve özel sağlık sigortası ile tam örtüşmesinin sağlanması bu sayede çift ödemenin kalkması (hem devlet hem özele ödenen ama aynı şey için, sağlık için, ödenen primler). .teknik detaylar çalışılabilir..

** ama emeklilik tamamen tercihli olmalı.. sistem devam etsin ama isteyen çıkabilsin..

maaş ödemeleri brüt üzerinden yapılsın.. isteyen ssk ya primini ödesin emeklilikle ilgili..

bu sayede herkes parasına sahip çıkar, arpalık ve batık olmaktan çıkan bir sisteme kavuşuruz.. abd'de ücretler brüt ve en son baktığımda adamlar marsa gidiyordu.. brüt ücret ve tercihli emeklilik en doğru yöntem.. tek doğru yöntem..
    It is not because things are difficult that we do not dare, it is because we do not dare that they are difficult. (Seneca)

5.  Alıntı Originally Posted by discretus Yazıyı Oku
    ssk sisteminin bu aptalca durumundan (batık ve arpalık) kurtuluşun reçetesi :

** sağlık sisteminin zorunlu prim halinin devamı , ve özel sağlık sigortası ile tam örtüşmesinin sağlanması bu sayede çift ödemenin kalkması (hem devlet hem özele ödenen ama aynı şey için, sağlık için, ödenen primler). .teknik detaylar çalışılabilir..

** ama emeklilik tamamen tercihli olmalı.. sistem devam etsin ama isteyen çıkabilsin..

maaş ödemeleri brüt üzerinden yapılsın.. isteyen ssk ya primini ödesin emeklilikle ilgili..

bu sayede herkes parasına sahip çıkar, arpalık ve batık olmaktan çıkan bir sisteme kavuşuruz.. abd'de ücretler brüt ve en son baktığımda adamlar marsa gidiyordu.. brüt ücret ve tercihli emeklilik en doğru yöntem.. tek doğru yöntem..
    ondan once yapilmasi gerekenler var

65 yasin oncesinde hickimse emekli edilmemeli istedigi kadar calissin calismasin (Dunyanin hicbir ulkesinde boyle bir sey yok)
    hakki olmadan engelli maasi alan milyonlarca insana verilen paralar durdurulmali
    Evlenmemis kiz cocuguna verilen sacma sapan haklar kaldirilmali
    Yurtdisindan borclanmaymis yok ev hanimligi borclanmasiymis gibi calismamis insanlara emekli maasi baglanmamali ((Dunyanin hicbir ulkesinde boyle bir sey yok)
    Emeklilere uygulanan emlak vergisi vermeme kurali kaldirilmali yalnizca indirim gelmeli (Dunyanin hicbir ulkesinde boyle bir sey yok)

Dunyanin baska hicbir gelismis ulkesinde muhtarlik kaymakamlik gibi gorevlerde yok ama konumuz bu degil

6. Ben 49 yaşında oldum, başkaları 65 yaşında olsun yada hiç olamasın bana maaş ödesin baksın diyorsun yani. Zorunlu emeklilik saçma sistem komple tasviye edilmeli. İsteyen yurtiçi yurtdışı oturaklı senet alır temettü emeklisi olur.

7.  Alıntı Originally Posted by discretus Yazıyı Oku
    Türkiye'de bu tartışma hep yanlış yapılıyor, ama bunda özellikle böyle düşünmeye alıştırılmış kitleler önemli rol oynuyor: "aman sigortam yatsın da sıkıntı olmasın, emekli olmak için çokkk önemli"..

düşünce bu ve bu düşünce iktidarların sömürmesi için uygun altyapıyı hazırlıyor. sürekli prim alıyor senden yıllar boyunca ama bu prim gücü ile bağdaşmayacak derecede az miktarı emekli olunca ödüyor.. emeklilik yaşını da kafasına göre değiştiriyor..

oysa.. o para benim zaten.. benim paramla bana artizlik yapıyor durumdalar yani.. ssk iki bileşenden olluşuyor: emeklilik ve sağlık.. bu iki kalemin oranları belli. sağlık sigortası zorunlu olmalı ama emekllik kısmı tercihe bırakılmalı..

bu eyt tartışması da benzer.. ben de eyt'liyim.. ama emekli olmak gibi bir hedefim yok, çalışıp üretken olmaya devam ediyorum. şu ana kadar ödediğim primin (tavandan ödedim) enflasyonla düzeltilmiş halinin %70'i ni nakit versinler direkt olarak sistemden çıkarım, emeklilik sistemini terkederim..

onlar benim paramı yiyeceğine ben kendim yerim.. kendimin yapacağı en kötü yatırım bile bunların yapacağından 100 kat daha iyidir..
    Doğru tespitler.

8.  Alıntı Originally Posted by ninel_dlv Yazıyı Oku
    Ben 49 yaşında oldum, başkaları 65 yaşında olsun yada hiç olamasın bana maaş ödesin baksın diyorsun yani. Zorunlu emeklilik saçma sistem komple tasviye edilmeli. İsteyen yurtiçi yurtdışı oturaklı senet alır temettü emeklisi olur.
    Bana verilen hakki copemi atsaydim?

Konsept olarak sacma bir insanin 65 yasindan once emekli olmasi. Dunyada baska hicbir ulkede boyle birsey yok

Calismadan borclanarak emekli olmak dunyanin hicbiryerinde yok.

Gelir seviyemiz uganda istekler hollanda duzeyinde. Bu isin sonu iflas/haciz/icra

Sent from my LM-G710 using Tapatalk

Sayfa 20/450 İlkİlk ... 1018192021223070120 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •