Sayfa 200/350 İlkİlk ... 100150190198199200201202210250300 ... SonSon
Arama sonucu : 2796 madde; 1,593 - 1,600 arası.

Konu: Sistem Karşılaştırma 2

1.  Alıntı Originally Posted by erhanacikgoz1 Yazıyı Oku
    fiş kısa devre yaptı yoksa robot çalışıyor.
    Fis nasil kisa devre yapti

Sistemlerin off zamanimiydi..

SM-G960F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2.  Alıntı Originally Posted by NUTCRACKER Yazıyı Oku
    Fis nasil kisa devre yapti

Sistemlerin off zamanimiydi..

Sistemin on durumunda gidiyordu. merkezin kararında bar olusur saçma sapan dıye şortta bekledim. maksat long yakıp tekrar şorta düşecek boş yere 500 800 yemeyeyım diyordum.

merkezden once long actı. bende şortta durayım zaten yarım saat sonra konusacak merkez dedım.

Ondan sonra kısa devre oldu surdu gıttıler kabak gibi kaldım.
    Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..
    Sokrates twit @erhanacikgoz1

3.  Alıntı Originally Posted by erhanacikgoz1 Yazıyı Oku
    Sistemin on durumunda gidiyordu. merkezin kararında bar olusur saçma sapan dıye şortta bekledim. maksat long yakıp tekrar şorta düşecek boş yere 500 800 yemeyeyım diyordum.

merkezden once long actı. bende şortta durayım zaten yarım saat sonra konusacak merkez dedım.

Ondan sonra kısa devre oldu surdu gıttıler kabak gibi kaldım.
    Anladim Erhan hoca gecmis olsun diyeyim. Can sıkıcı durum olmus.

4.  Alıntı Originally Posted by vivatrader Yazıyı Oku
    Kusura bakmayın ama böyle soluksuz yükselişte en dandik trend sistemin bile para yapması gerekirdi. Zaten trend sistemi demek soluksuz anomalilerden para kazandıran sistem demektir. Böyle dönemde kazanılmayacaksa hangi dönemde kazanılacak?

Bu rallide para kazandırmayan sistemler trend sistemi değil mean reversion sistemlerdir. Bunlar da benim için çöp demek olur (Özellikle bollingerin en sıkıştığı anda direk çöpe atılmalı)

Tabi son 3 yılda trend sistemlerinden ziyade mean reversion sistemler daha karlı olduğundan dolayı çoğu kişi sistemlerini mean reversion yapıda oluşturdu. Bundan dolayı sistemci küçük yatırımcının sistemleri trendde para yapamamış olmalı ki forumda pek sessizlik söz konusu...
    Bu trendden maximum faydayı sağlamak için iki hareketli ortalamanın kesişmesi yeterliydi. Ancak bu stratejiyi önceki dönemlere uygularsanız ne kadar çok şey kaçırdığınızı görürsünüz. Yani yavaş bir sistem bu rallide iyi para kazanırdı ama genel itibariyle daha hızlı trend sistemleri daha çok getiri sağlar. Dolayısıyla çoğu trend sistemi hareketli ortalamadan daha hızlı çalışıyor trend yavaşlamaya başladığında long short short long yaparak getirinin çoğunu sildi.

5. Veri zamanlarında sistemin tersine hareket edersin sistem para kazanır sen kaybedersin

Sisteme uyarsin sistemle beraber sen yine kaybedersin

Ders aldım dersin bir daha bırak sisteme müdehale etmeyi serveri açıp bakmayacam dersin , bakmassin server kirlenir robot çalışmaz yine para kaybedersin.

Kaybedersinden kaybedersin
    Sistemciler bazen gizler kimseye anlatmazlar çok basit hatalar ihmaller yüzünden büyük paralar kaybederler

Evet sistemler kolay para kazandirir ama çok kolayca para kaybettirir

Yavaş yavaş pişirilen kurbağa gibi bazen anlamassin batışa gittiğini

İşte o yüzden bu işi 10 kişiden sadece 1 kişi yapabiliyor o bir kişininde tam olarak ne kazandığını kimse bilmiyor

Bol kazançlar ....

6.  Alıntı Originally Posted by oralet Yazıyı Oku
    Veri zamanlarında sistemin tersine hareket edersin sistem para kazanır sen kaybedersin

Ders aldım dersin bir daha bırak sisteme müdehale etmeyi serveri açıp bakmayacam dersin , bakmassin server kirlenir robot çalışmaz yine para kaybedersin.

Sistemciler bazen gizler kimseye anlatmazlar çok basit hatalar ihmaller yüzünden büyük paralar kaybederler

İşte o yüzden bu işi 10 kişiden sadece 1 kişi yapabiliyor o bir kişininde tam olarak ne kazandığını kimse bilmiyor

Bol kazançlar ....
    Guzel ozetlemissin ben kartlari acik oynuyorum ama bundan sonra pek acik etmeyecem elimi bir suru dedikodu duyuyorum.

Gerekte yok.
    Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..

7.  Alıntı Originally Posted by oralet Yazıyı Oku
    Veri zamanlarında sistemin tersine hareket edersin sistem para kazanır sen kaybedersin

Bol kazançlar ....
    Nehre karşı yüzüyoruz sanırım . Seviyeli işlem yapan sistemler özellikle çok gerçeği yansıtmayabiliyor. Bunun için günün ilk barını testlerden çıkarmaya karar verdim. Testlerde alınan satılan bölgede belki de hiç alış satış gerçekleşmiyor ama sistem orada almış satmış gibi gösteriyor. Yani kayma 500 1000 puanı bulabiliyor gerçekte. Bu da sistemcilerin önündeki büyük sıkıntılardan biri bence.

8.  Alıntı Originally Posted by cashhflow Yazıyı Oku
    Nehre karşı yüzüyoruz sanırım . Seviyeli işlem yapan sistemler özellikle çok gerçeği yansıtmayabiliyor. Bunun için günün ilk barını testlerden çıkarmaya karar verdim. Testlerde alınan satılan bölgede belki de hiç alış satış gerçekleşmiyor ama sistem orada almış satmış gibi gösteriyor. Yani kayma 500 1000 puanı bulabiliyor gerçekte. Bu da sistemcilerin önündeki büyük sıkıntılardan biri bence.
    Gapler haric pek problem yaratmaz seviyeli sistem

Sayfa 200/350 İlkİlk ... 100150190198199200201202210250300 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •