Sayfa 201/790 İlkİlk ... 101151191199200201202203211251301701 ... SonSon
Arama sonucu : 6319 madde; 1,601 - 1,608 arası.

Konu: LRSHO - Loras Holding A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by kirif Yazıyı Oku
    Buralar dolmaya başlıyor acaba bi hareket yakinmi???
    yılsonu bilanço beklentisini gerilerde yazmıştım, yılın bitmesine 7 gün kaldı ve rakamlar bir fikir verecek kadar şekillenmiştir artık, en az 70 milyon EFK beklentimi koruyorum, net kâra ne kadar yansıtırlar bunu bilemem , o zamanda yazdım, ödenmiş sermaye kadar kar açıklamaları için ekstra bir şey yapmalarına gerek yok, rakamlarla oynamasınlar yeter, onun için şikayet diyorum uşağum özellikle maliye ye şikayet etmek lazım didik didik incelesinler gelir gider hesaplarını hiç boş bırakmayın bunları devlet bunlardan büyüktür unutmayalım bi bakmışın içeri tıktırırız hepsini herkes kurtulmuş olur

2. şirketin inşaat alanında arap sermayesi ile olan ortaklığını biliyoruz, son dönemde suud başta olmak üzere körfezde yaşanan olumsuzluklardan tedirgin olan bu sermayenin TR ye yatırım konusunda ciddi girişimlerde olduklarını da duymaktayız, belki stratejik bir ortaklık felan, neden olmasın, tek bir habere bakar

3.  Alıntı Originally Posted by HilmoCeko Yazıyı Oku
    şirketin inşaat alanında arap sermayesi ile olan ortaklığını biliyoruz, son dönemde suud başta olmak üzere körfezde yaşanan olumsuzluklardan tedirgin olan bu sermayenin TR ye yatırım konusunda ciddi girişimlerde olduklarını da duymaktayız, belki stratejik bir ortaklık felan, neden olmasın, tek bir habere bakar
    Beni heyecanlanrirdin kardeşim )

4. bera.jpg

BERA Holdingin 2014 ilk çeyrek bilançosu ile ikinci çeyrek bilançosuna ait değerlere bakın. 2 ay da özkaynaklar ikiye katlanmış. bu nasıl oluyor bir düşünün. ileriki yıllarda aynı olayı ittifakta da yapacaklardır. şirketin gayrimenkulleri gerçekçi bir yeniden değerlenmeye tabi tutulduğunda özkaynaklar/defter değeri ikiye katlanacak ve pd/dd oranı 0,17 ye gerileyecektir. bunu kullanıp hisseyi olması gereken değerlere çıkartacaklardır.

bu bir uzun vade alım tavsiyesidir. uzun vade için alın. kısa vadede ise ancak çarpılırsınız.

5.  Alıntı Originally Posted by selcuk_ege3 Yazıyı Oku
    bera.jpg

BERA Holdingin 2014 ilk çeyrek bilançosu ile ikinci çeyrek bilançosuna ait değerlere bakın. 2 ay da özkaynaklar ikiye katlanmış. bu nasıl oluyor bir düşünün. ileriki yıllarda aynı olayı ittifakta da yapacaklardır. şirketin gayrimenkulleri gerçekçi bir yeniden değerlenmeye tabi tutulduğunda özkaynaklar/defter değeri ikiye katlanacak ve pd/dd oranı 0,17 ye gerileyecektir. bunu kullanıp hisseyi olması gereken değerlere çıkartacaklardır.

bu bir uzun vade alım tavsiyesidir. uzun vade için alın. kısa vadede ise ancak çarpılırsınız.
    Bakarsin uzun surmez hemende olabilr dogrumu?

SM-N920C cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

6. defter değeri zaten 9 tl civarı, 15 tl olsa ne yazar. konu babayorgun kardeşimin dediği gibi o 2 ahlak timsali şerefli zat, karabasan gibi çökmüşler bütün gruba, şurda seçimler yaklaşıyor ne kadar şikayet o kadar etkili olur halkın gücünü dikkate alın yaw

7.  Alıntı Originally Posted by selcuk_ege3 Yazıyı Oku
    2013 ten beri dolar bazında fiyat yarıya düşmüş bir şirket. ki 2013 teki pd/dd 0,33 tü. işin ilginç yanı pd/dd oranı şu anda da bu rakamda. 4 yıldır dolar 2 katına çıkmışken, iştirakleri harıl harıl yatırım yapmışken ve holdingin geçmiş yıllar karı 96 milyon Tl gözüküyorken, şu anki değerlerin kandırmaca olduğunun farkına varın!

2013 yılındaki pd/dd= 0,33 idi. sürekli takipte olduğundan biliyorum.

dolar 2 kat arttığına göre, şirketin arsaları vb varlıkları da enflasyonun altında kalmadığına göre ŞU ANKİ GERÇEK PD/DD ORANI 0,17 DİR.

uzun vadeli düşünenler için biçilmiş kaftandır. bu bir uzun vadeli yatırım tavsiyesidir.

eşdeğeri BERA nın pd/dd oranı şu anda 0,85.

BERA'nın hareketini yapacağını düşünürsek, ki daha fazlasını da yapabilir,
    0,85 / 0,17 = 5

ittifakın gelecek yıllarda 5 kat artmasını bekliyorum. ama bu zaman 1 yılmı yoksa 2 yılmı olur onu bilemiyorum. çünkü tamamen manülatif hareket ettiriliyor.
    kısa vade düşünmeyen, parasına ihtiyacı olmayan için yatırım tavsiyesidir. alın unutun, bir kaç yıl sonra hisseyi 5 kat fiyatla satın!

hissenin defter değeri gerçek değil. bilerek düşük tutuyorlar. şirketin kasasındaki 94 milyon geçmiş yıllar karını önümüzdeki yıllarda dağıtıp hepsini kendiler almayı düşünüyorlar. turkcell'in bir anda 3 yıllık geçmiş yılları karını dağıtmasını hatırlayın.

Konyadaki Kulesinin yıllık kira geliri bile 12 milyon TL .

8. sermayesi kadar, piyasa değerinin yarı fiyatına, 60 milyon TL lik son model bir kümes yaptı geçen yıl. üretilen yumurtanın pazarı da hazır. ADESE de satacak.

Zermeram projesinin arsası 320 dönüm ve sadece kendisine ait. tarla değil, arsa! ....arsasının çıplak değeri bile şirketin piyasa değerinden fazla. bir de bu evlerin satıldığını düşünün: 1077 konut.

72 adet 2+1 : (evlerin minumum fiyatı : 253 000, bunun 80.000 i masraflar olsun) : 12 milyon TL kar
    249 adet 3+1 : (evlerin fiyatı : 300 000, bunun 100.000 i masraflar olsun) : 50 milyon kar
    218 adet 4+1 : (evlerin minumum fiyatı: 350 000, bunun 120.000 TL si masraflar olsun, 50 milyon kar
    256 adet 4,5 +1 : (evlerin fiyatı minumum 500.000 olsun, bunun maliyeti 130 000 olsun, 95 milyon kar
    200 adet 5+1 :, (evlerin minumum fiyatı 550.000 olsun, bunun 150.000 i masraf olsun) : 80 milyon kar
    1 adet 5,5+1 :0,5 milyon kar
    23 adet 6,5 +1 : 11 milyon kar
    14 bahçe dublex : 12 milyon kar
    9 adet yalı :14 milyon kar
    25 adet villa : 30 milyon kar
    adese li alışveriş merkezi, 100 milyon TL kar

sadece zermeram projesinden gelecek TOPLAM: 460 milyon direkt kar

toplam cirodan bahsetmiyorum, minumum kar rakamı çıkardım. ve verdiğim fiyatlardan elde konut kalması imkansız, bu türkiye koşullarında

yani zermeram projesinden elde edilecek kar, şirketin mevcut piyasa değerinin yaklaşık 3,5 katı, sermayesinin 7,5 katı

aklınız alıyor değil mi? 2 yıl sonra bu rakam ittifak holdingin direkt kasasına girmiş olacak.

Sayfa 201/790 İlkİlk ... 101151191199200201202203211251301701 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •