Sayfa 201/881 İlkİlk ... 101151191199200201202203211251301701 ... SonSon
Arama sonucu : 7044 madde; 1,601 - 1,608 arası.

Konu: VESBE - Vestel Beyaz Eşya

1.  Alıntı Originally Posted by 6.sense Yazıyı Oku
    benim sanki umudum tükendi gibi��
    psikolojim bozuldu
    arçelik e bak vesbe ye bak bak dur
    bu spek bizi harcayacak sanki
    sabır tükenmek üzere
    Dostum bu kadar beklemişiz , az daha sabır .... heleki bu ********in kazanmasına galip gelmesine izin vermemelisin. bu sene 1.25 tl temettü dağıtan bu senet , seneye 1.50 tl seviyelerine çıkabilir.... şu an temettü den sonra 15 mayıstan sonra 10.23 tl fiyatta olacak senet , seneye 1.5 tl temettü açıklayabileceğini düşündüğümde bugünkü fiyatıyla %14.66 getirisi olan başka bir örnek neredeyse yok borsamızda.... Yani yeniden vurguluyorum , daha önce yaptığım hataları yapmayacağım. Er yada geç , bu senet layık olduğu seviyeye gelecek.... Şöyle ki geçtiğimiz 2 yıl boyunca F/K oranı iskontolu olarak 8.70-5.70 lerde dolaşmış, bir tek temmuz 2017 de 9.40 seviyesine çıkarmışlar, onuda sözde kar düştü bahanesiyle aşağı çaktılar...

1.26 tl lik temettüyü cepte olarak hesaplıyorum ; 15 mayıs itibariyle 10.03 gibi komik bir fiyatta olacağız... şu an MAYIS ta faaliyete geçen 65000 m2 lik çamaşır ve kurutma makinasi yatırımı , yıllık 300 bin adet artan bulaşık makinası kapasitesiyle , seneye karımız hisse başı en kötü 1.80 tl seviyesinde olacaktır.... En kötüden giderek hesaplayalım 10.03/1.80 = 5.57 F/K oranıyla zaten son 2 yılda gördüğü en düşük F/K seviyesindeyiz..... Yani zaten diplerdeyiz..... bunun altları kelepir.... son 2 yılda gördüğü 8 yada 9 F/k oranlarını elbet görecektir ..... F/K 7 oranda 12.60 tl , F/K 8 de 14.40 tl de bir fiyat oluşumu en kötü olması gereken değerlerken , ********ler kelepirde tutuyorlar. Tutsun bakalım nereye kadar..... Belirttiğim gibi borsa çakılsa bile , rahat uyuyabileceğim bir senetteyim..... Zaten burdan çıkıp alabileceğimiz nadir senetler var , onlarda zaten portföyümde mevcutlar

---------------------------------------------
    yatırım tavsiyesi değildir......

2. Çocuğa kalacak herhalde.

3.  Alıntı Originally Posted by alanzo Yazıyı Oku
    Çocuğa kalacak herhalde.

Şu an gözü kararttım resmen . bazı portföyümde olan senetleri boşalttım. bilançolar patlak geldi. VESBE bu süper bilançoya rağmen sürünüyor.... hadi SPek yada PAtron her kimsen hodri meydan. Düşür düşürdükçe alımlarımı göruyorsun , kademelerde alışlarım yazılı , verde pozisyonlarım artsın.... 15 mayısta temettüyü koyar cebe yatarım , yeni yatırımın mayısta üretime geçtik diye açıklamanı bekliyoruz, faaliyet raporlarına göre, TL değer kaybı sürdükçe , yurtdışında şahlanacağınıda biliyoruz. Varsın sen bizdeki senetleri alma hayalleri kur , hayalden öteye geçemiceksin

Elim açıldı bekliyorum spek , vursana ghötün yiyorsa

************************************************** **

yatırım tavsiyesi değildir....

4. Alım falan yok, kendi çalıp söylüyor. İnsanları anlamıyorum. 10 gün sonra yuzde 10 kemiksiz verecek. Hiç bir alım yok. Biraz alım olsa spekin butun oyunu bozulacak

5.  Alıntı Originally Posted by alanzo Yazıyı Oku
    Alım falan yok, kendi çalıp söylüyor. İnsanları anlamıyorum. 10 gün sonra yuzde 10 kemiksiz verecek. Hiç bir alım yok. Biraz alım olsa spekin butun oyunu bozulacak

Arkadaşım senete ilgi neredeyse sıfır. Arkadaşlarım ve çevrem alımlar yapıyor.... ayrıca ben , şu an pozisyonları boşalttım , elimde VESBE yi artırıyorum ...

Bizim bilmediğimiz Türkiye ile çok kötü bir beklenti varsa bilemem... Yani tek korkum Türkiyede son 100 yılın en büyük ekonomik çöküşüne gidiyor olabiliriz.... ama işte o yüzden güvenli limandayız diyorum . satışların %75 i yurtdışı. TL nin değer kaybı her türlü iç piyasada daralmayı kapatmasına yardımcı olcak...... Temettü sonrası F/K 5 seviyelerine inmiş olacak , 2018 kar beklentilerimle....

Burada geriye tek faktör PATRON kalıyor.... PATRON şirketine güvenen yatırımcıları mağdur etme , bak yaşın gelmiş , ayağın yarı çukurda , o tarafa gittiğinde babalara gelme Senin gibiler diğer tarafa gittiğinde kim bilir ne suallere maruz kalıyordur Neyse ben alışlarımı yazdım 10 a kadar kademelerde alışlarım var , hodri meydan piyasa çökerse bile alıp beklicem..... en fazla 1-2 sene sabredicem , sonra güzel günler yakın........

Bir korkum var , USA - İSRAİL Deccalleri devrede İRAN a saldırcaklar ,bölgemizde büyük çatışma riski hoşuma gitmiyor....

------------------------------------------

6. Bu saatten sonra Satani siksinler. Çatır çatır yiyecem temettü yu

7.  Alıntı Originally Posted by alanzo Yazıyı Oku
    Bu saatten sonra Satani siksinler. Çatır çatır yiyecem temettü yu
    ----------------------------------
    Seninle hem fikirim. spek aşağı bastıkça elimdeki miktarı artırıyorum . Sanıyorki satıcaz, ya vursun aşağı , en az elimdeki kadar daha alacağım... Şu an tatildeyim , borsa çakılıyor umrumda değil .... TL değer kaybetmiş , sorun yok , VESBE gelirimiz %70 eur.... Spek de hayaller kuruyor , Spek temettüler yatsın , onlada Vesbe alırız sen üzülme

----------------------------------------

8. Evet , temettü lerlede vesbe alalim

Sayfa 201/881 İlkİlk ... 101151191199200201202203211251301701 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •