Sayfa 201/1252 İlkİlk ... 1011511911992002012022032112513017011201 ... SonSon
Arama sonucu : 10014 madde; 1,601 - 1,608 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

1.  Alıntı Originally Posted by Pythagoras Yazıyı Oku
    merkezin açıklaması sonrası 30 temmuzdan önce bankalardan bir adım beklemiyorum.

yarın merkez arttırım yaparsa bize yansıması 30 - 31 temmuz gibi olacaktır.

ytd.

syg,
    25 Temmuz'daki fiyatlamanın 31 Temmuz kadar olmasa da nispi olarak daha yüksek olacağını düşünüyorum. En azından torunların bayram harçlıkları fazlasıyla çıkar.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

Agustos ayinda takvim yogun degil. TCMB ve hukumet onumuzde ki 1 ay icinde dolari ne kadar cok dusurebilirse o kadar kar. Cunku eylulden sonra cok daha zor kosullar bekliyor. FED 3. faiz artirimindan sonra acaba 4. faiz artirimini yapacak mi yapmayacak mi diye piyasayi gerecek (toplamda 5 fomc toplantisi var)

ECB daha simdiden yil sonu enflasyon hedefine ulasti. FED ile ECB arasinda ki faiz makasi aciliyor ve surdurulebilir degil. ECB de yakinda parasal genislemeye son vermek zorunda kalacak ve 2019 ortasinda ilk faiz artirimini yapacaktir. BOJ ise artik yavas yavas bu parasal sikilastirma trendine uymak zorunda kalacaktir.

Dolarda bu saatten sonra 4.20 rakamlarini beklemiyorum. Bilakis bunu hukumette istemeyecektir. Cunku hukumet ihracat ile ovunuyor surekli ve dolarda ki dusus ithalati patlatir, ihracati dusurur ve cari acik patlar.

Hukumet muhtemelen yil sonunu 5 altinda kapatmak icin ugrasacaktir ancak 4.50 altinda bir yil sonu kapanista istemeyecektir. Artik hane halki da bu fiyatlari ozumsedi.

Bunun disinda eger 2 faiz artirimi gelirse libor faizleri 3.5 u bulacaktir. CDS de 300 uzerinde kalirsa ve bir de buna yurt ici enflasyon rakamlarini da eklendiginde borclanmanin maliyeti yuzde 20 leri bulacaktir.

Eylulden sonra gelismekte olan piyasalari iyi gunler beklemiyor.

3.  Alıntı Originally Posted by ZERAY Yazıyı Oku
    Sayın forumdaşım siz sadece mevduat faizi ile enflasyonu yenmeye çalışıyorsunuz. Yabancı gelip sizin gibi mevduata atmıyor parasını. Adamlar tahvil alıyor mesela. Ya da borsaya giriyor. Onlar için şu an oranlar gayet cazip. Yani finans matematiğini sizin gibi okumuyor yabancılar. Ben de ondan bahsediyorum. Yoksa emin ol eğitimim ilkokul değil.
    Bizim gibi full girmezler. Atar 10K parasını her türlü riske girer. Kazanç ta süper olur. İşte riske attığın bizde 10 bin tl onlarda 10 bin dolar.

4. olumlu hamleler;

1)ekonomi yönetiminde tek sesliğe geçiş emareleri gözüküyor her gün farklı bir yorum gelmiyor

2)ekonomi yönetimi sürekli piyasa dostu ve bilime uygun açıklamalar yapıyor

geriye tek kalan aksiyon !!

Damat ekonomistlerle 13.00 de toplanıyormus.

6. Yoldaşlar size de özelden mesaj atıp doktor olduğunu ve parasını sürekli zarar ettirdiğini söyleyen ve tavsiye isteyen oldu mu?

Yatırım tavsiyesi değildir...

7.  Alıntı Originally Posted by ekmekparası Yazıyı Oku
    Yoldaşlar size de özelden mesaj atıp doktor olduğunu ve parasını sürekli zarar ettirdiğini söyleyen ve tavsiye isteyen oldu mu?

eski rumuzu hipokrat olan bir forumdaş ! full tl de olmasından dolayı dertleşmek isteyen samimi biri

8.  Alıntı Originally Posted by ekmekparası Yazıyı Oku
    Yoldaşlar size de özelden mesaj atıp doktor olduğunu ve parasını sürekli zarar ettirdiğini söyleyen ve tavsiye isteyen oldu mu?

dün kendini doktor olarak tanıtan biri ve zararda olduğunu özelde yazdı.
    Türkiye'de temel problem şu : bilgili olanların yetkisi yok , yetkisi olanlarında bilgisi yok.

Sayfa 201/1252 İlkİlk ... 1011511911992002012022032112513017011201 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •