Sayfa 203/747 İlkİlk ... 103153193201202203204205213253303703 ... SonSon
Arama sonucu : 5970 madde; 1,617 - 1,624 arası.

Konu: KOZAA - Koza Madencilik

1.  Alıntı Originally Posted by yasemin5566 Yazıyı Oku
    Hedefe geldik 9.70...
    Sanki Çinde turizm şirketiniz varmış gibi aşağı sarkıtıp paniğe sevk etmek isteyecektir spek
    3 saat önce söylemiştim fiyat 9.29.... bundan sonra yarın belki az 9.70 de oyalanıp sert çıkış olması gerekir
    *Yatırım tavsiyesi değildir.

2.  Alıntı Originally Posted by yükselu Yazıyı Oku
    bu havada destek direnç çalışmaz ...bu havada fk çalışmaz bu havada bu panigin durması lazım destek haber artık ...altın dahi para etmez panik oluştu bunun durulması lazım herşey hikaye ..pek desteklere güvenme tek destek aşı yapıldı ve aşıdan iyileşen olması lazım yoksa bu işin dibi neresi belli degil ...hakkımızda hayırlısı neyse o olsun ..
    Banka hissesi değil bu. Bu destek çalışır ağırlıklı ortalama hala 10.00 lira

3.  Alıntı Originally Posted by yasemin5566 Yazıyı Oku
    3 saat önce söylemiştim fiyat 9.29.... bundan sonra yarın belki az 9.70 de oyalanıp sert çıkış olması gerekir
    okullar tatil edilmesinden bahsediliyor sen direnç diyorsun ortam iyice panikledi ...borsanın bugün düşmesinin en büyük nedeni sağlık bakanının açıklaması ....türkiyede hasta yok diyorlar ama okullar tatil edilebilir diyorlar durum ne bilmiyoruz....zaman gösterecek ...hakkımızda hayırlısı neyse o olsun ....
    yatırım tavsiyesi olamaz ......
    nasipse gelir çinden yemenden ;nasip değilse ne gelir elden..

4.  Alıntı Originally Posted by yasemin5566 Yazıyı Oku
    Banka hissesi değil bu. Bu destek çalışır ağırlıklı ortalama hala 10.00 lira
    farketmez adı hisse degil mi...normal bir kriz olsa dedigin dogru .şu anda koyun çan derdinde kasap et derdinde olayı var ....hakkımızda hayırlısı neyse o olsun ....

5.  Alıntı Originally Posted by yükselu Yazıyı Oku
    farketmez adı hisse degil mi...normal bir kriz olsa dedigin dogru .şu anda koyun çan derdinde kasap et derdinde olayı var ....hakkımızda hayırlısı neyse o olsun ....
    Normal hisse değil bu içeride 4bin lira paran var 1000 lot başına. Yarın bin lot alsan öbür gün temettü verseler hisse zaten 9.20 den 5.20 ye inmiş olacak sizin için. Hissenin akıl almaz fiyata inme nedeni akıl almaz yukarıda bir yeri hedeflemesinden kaynaklıdır zaten.

6.  Alıntı Originally Posted by yasemin5566 Yazıyı Oku
    Normal hisse değil bu içeride 4bin lira paran var 1000 lot başına. Yarın bin lot alsan öbür gün temettü verseler hisse zaten 9.20 den 5.20 ye inmiş olacak sizin için. Hissenin akıl almaz fiyata inme nedeni akıl almaz yukarıda bir yeri hedeflemesinden kaynaklıdır zaten.
    bunu sen biliyorsun ben biliyorumda neden kozaya fiyatlıyan 1 yıldır fiyatlamadı ...herkes can derdinde paraya bakan yok alan oldukça veriyorlar ...ortamda panik var lakin altın gram olsun ons olsun neden gitmiyor ..eger altın giderse bu kagıdı talep olur götürürler yoksa borsadaki hisselerin sonu neyse bununda sonu aynı ..ons hareketlenirse kozayı fiyatlıyan fiyatlar yoksa satan satana devam eder ....zaman gösterecek biz ne desek boş ..zaman herşeyin ilaçıdır ....hakkımızda hayırlısı neyse o olsun ...

7.  Alıntı Originally Posted by yasemin5566 Yazıyı Oku
    Sistem çöküyor tek kurtuluş ABD nin doları altına endekslemesi - ki bunu trump yapmak istiyor zaten. ABD altın rezervi 9 bin ton. Piyasada dolaşan dolar ise 55 trilyon. Altın rezervlerinin değeri 477 milyar dolar. Buna göre altının 100 kat artması gerekiyor. Altınla birlikte gümüşü de içine katmak isteyeceklerdir çünkü bunun hazırlıkları da yapıldı yıllardır JP Morgan tarafından. Elinde 5 bin tona yakın gümüş var. O zaman 70-80 kat civarı bir artış beklenebilir. Gümüşün fiyatı altının çıkışına göre 10 kat daha fazla olabilir.
    Trump FEDin başına Judy Shelton'u getirmek istiyor fakat şimdilik engelleniyor. Shelton'ın yılardır isteği ise altını tekrar Bretton Woods anlaşmasındaki gibi dolara endekslemek. Bu konu gerçekleşmese dahi gündeme gelse bile altın ons 10 kat yükselebilir. Bu nedenle aklım tarafından bu hisseyi satmam yasaklandı. O nedenle %20 - 30 aşağı gidebilir dediğimde beni çok umursamayın ben en fazla potföyümün %5ini satabiliyorum, diplerden almayı da beklemiyorum. Bu şekilde düşünüyorsam böyle düşüşleri neden umursayayım ki?
    Her ne yaparsanız yapın beni zerre ilgilendirmez. Paraya sıkışabilir lanet olsun deyip satabilirsiniz tek önerim hisselerin tamamını satmayın. portföyün hiç olmazsa %5-10u kalsın. Ya bu senaryo gerçekleşir de hisse %10bin artarsa? O zaman göbek atmak yerine intihar etmek de geçebilir aklınızdan.

8.  Alıntı Originally Posted by yükselu Yazıyı Oku
    bunu sen biliyorsun ben biliyorumda neden kozaya fiyatlıyan 1 yıldır fiyatlamadı ...herkes can derdinde paraya bakan yok alan oldukça veriyorlar ...ortamda panik var lakin altın gram olsun ons olsun neden gitmiyor ..eger altın giderse bu kagıdı talep olur götürürler yoksa borsadaki hisselerin sonu neyse bununda sonu aynı ..ons hareketlenirse kozayı fiyatlıyan fiyatlar yoksa satan satana devam eder ....zaman gösterecek biz ne desek boş ..zaman herşeyin ilaçıdır ....hakkımızda hayırlısı neyse o olsun ...
    Altının fiyatı gayet iyi bir yerlere gitmesi gerekmiyor. Oynanan sadece psikolojik bir oyun. Kağıtlarını 11-12-13-15-17 de satasın diye.. Geçen yılki fk oranına geldik 4.49.. Ama fiyat geçen yıla göre %64 yukselmiş.

Sayfa 203/747 İlkİlk ... 103153193201202203204205213253303703 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •