Sayfa 203/1009 İlkİlk ... 103153193201202203204205213253303703 ... SonSon
Arama sonucu : 8071 madde; 1,617 - 1,624 arası.

Konu: Banka Mevduat faizleri ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) -III

1.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Son 5 yilda bende de ayni degisim oldu...

Yiyecegin en iyisini bulur ve verdigim paraya acimam..

Tatil icin de keseyi acarim..

Giyim icin para harcamaktan hic hazetmem.

Onun disinda bankalara tek krs kaptirmam, kaptirdigim bankalari min 5 sene boykot eder, onunden bile gecmem..

Telefonum 5. seneyi tamamliyor..

Bozulmazsa degistirmem...

Arabalarim 5 ve 8 senelik, ustelik orta sinif. Bir kac sene daha degistirmeyi dusunmuyorum simdlik..

Yasasin tasarruf diyorum

Syg,
    Araba konusunda hem fikrim, vergiler çok yüksek, vergi düşürülmeden değiştirmeyi düşünmüyorum.

100bin TL lik araba için 200bin TL vergi vermek? Aklım almıyor...
    Burada yer alan yorumlar, kişisel görüşlere dayanmaktadır. Bu nedenle, yatırım veya al/sat tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir.

2. olay, dolar olayı değil. enflasyon arttıysa faizi artırırsın. iktisat onu söyler. temel kurallara uyacağım dediysen böyle.
    yıllık enflasyon ocak ayı itibarıyle %15 oldu. şubatta 0.50 puan artırması gerekir. kitap öyle söyler. lirayı enflasyona ezdirmemiş olursun.
    sonra da çıkıp biz enflasyonun düşeceğini düşünmüştük. demezsin. bu iş varsayımla olmaz. falan filen.

Hsbc 250 k üstüne 18 e mi düştü. Sabah aradım. 18 dediler. Bilgisi olan var mı?

L20 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

4. Burada yer alan yorumlar, kişisel görüşlere dayanmaktadır. Bu nedenle, yatırım veya al/sat tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir.

Beklendiği gibi sabit bıraktı.

Gerekirse ilave sıkılaştırma yapılabilecek

Sıkı para politikası durusu kararlılıkla uzun bir muddet sürdürülecek.

Faiz enflasyon dengesi dezenflasyonist etkiyi koruyacak şekilde kararlıkla surecek.

6. Eğer şubat enflasyonu yıllık 15 in üzerinde çıkarsa martin 18 inde faiz artışı kesindir arkadaşlar, artık 50 ile 100 baz puan arasında olabilir

7.  Alıntı Originally Posted by old Horizon Yazıyı Oku
    +++++Aynen dediğniz gibi +++++

Heleki bu pandemi döneminde insan hayatı 0,001 gram bile etmeyen virüse bağlı iken , hayatın yaşamın garantisi yok,

yediğin, içtiğin, gezdiğin, sevdiğin, kardır gerisi mavaldır
    bu benim yemek yeme işi pek cok kisinin garibine gitti. yedigin yanına kar kalmiyor , benim yanimda iki esnaf vardi 2 sindede 10 ar tane ev 3 er isyeri vardi .biri 40 sene oglende zeytin ekmek yedi simdi 30 ev 20 isyeri var .88 yasinda sağ..digeri yemegin en kralini yerdi 59 yasinda vefat etti ve digerine nazaran 0 mal varligi ile..ha su var seyahat bunlarin icinde en yapilacak olani gerisi boş.. ha yaşamın garantisi yok tabi ..bunu kanuni sultan süleymanda biliyordu .lakin osmanlının kasasını tıka basa altınla bıraktı.

Alıntı Originally Posted by iyimser Yazıyı Oku
    Eğer şubat enflasyonu yıllık 15 in üzerinde çıkarsa martin 18 inde faiz artışı kesindir arkadaşlar, artık 50 ile 100 baz puan arasında olabilir
    Tufe 2020

Subat 0.35
    Mart 0.57
    Nisan 0.85

Yoruma bile gerek Yok.

Sayfa 203/1009 İlkİlk ... 103153193201202203204205213253303703 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz