Onemli Gunler Banner
Sayfa 205/746 İlkİlk ... 105155195203204205206207215255305705 ... SonSon
Arama sonucu : 5968 madde; 1,633 - 1,640 arası.

Konu: NUHCM - Nuh Çimento

1. 22.08.2017 den bir nostalji hisse.net 90. sayfadan..........

Alıntı Originally Posted by reis35 Yazıyı Oku
    2500 tane daha ekledim 9.95 ten geçen hafta.maliyetim epey aşağıda.alım fırsatı verdi ama yine de hepsinin a....s....! nereye kadar süründürcek bakalım!
    9.95 3 dolar bile değil bedavaya almışşın 10 yıl önce 8.5 dolardan aldım. 10 dolardan vereceğim. Ne zaman isterse. ☺

SM-N9000Q cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Nuh Çimentocu... Bir gün elbet...

2. Anladığım kadarı ile burda sıkıntı şu; Bankaların yüzde 25 yıllık faiz verdiği bir ortamda faizin F/K ı 4 oluyor. Nuh çimentoda ki F/K 5.52. D/D ye gelince 0.95 yani şimdi ederinde... Eskiden çok pahalı imiş. Şimdi ederine inmiş. Ülkede inşaat bitik. Çimento sektörü ortalamaları aşağı yukarı Nuh çimento aynı. Aynı feveranlar orda da var. Şöyle düşünüyorum ; Bu sektörde ki sıkıntı 4 yıl sürerse kağıdın piyasa yapıcısı faize yatırdığı para ile bugünden neden hisseleri toplasın. Kağıdı taşımanın maliyeti yüksek. Adam hergün faizden kazanıyor zaten. Temettü önemli veya bedelsiz. Şöyle düşünebilir patron, bu sene bedelsiz ile yatırımcıyı onere ederim. nasıl olsa bizim yatırımcı bedelsizi seviyor. Onlar malı taşırlar. Ben ne zaman faizler düşer, sektör canlanır, ülke iç ve dış istikrar kazanır. O zaman hisseleri toplamaya başlarım.
    Belki bu yazıma kızanlar olabilir, ancak topik eskilere doğru okunduğunda eski yatırımcıların nasıl zararda oturdukları anlaşılıyor. Piyasa ile inatlaşmak böyle sığ kağıtlarda zararla kapanıyor. Bizler asla piyasa yapıcı kadar sağlam sinirlere sahip değiliz. Selamlar.

3. Kızılacak birşey yok ayan bey.. Doğru söze ne denir. Faizlerin yükselmesiyle nuhcm yatırımcısı hepten zararda.. Hele maliyeti 10 üzeri arkadaşların sinirleri düşünemiyorum. Sadece bedelsiz konusundaki fikrine katılmıyorum. Bu yhdler onu da yapmazlar.. Bir de hisseyi hep 10 civarında tutarlardı.klasik ocak hareketini de göremedik. Hisseyi 7 lere çekmeleri sadece ekonomik kriz veya miras hisselerinin satışıyla alakalı olmasa gerek..

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    Akinonya Adası Kuzey Şato
    Gönderi
    3,923
    bence birileri tahtadan mal çekmek istedi oda klasik esnetirim maliyete gelince alırım klasik tahta yapıcı hareketini yapıyor.
    bunu yapabilme becersine açıklanan bu toplu satışda etkili olmuşturki
    bu malı piyasa dan almak istemeleride ayrı bir dökme taktiğidir bana göre

tahta yapıcı bence hayatında buna halka arz da dahil derinliğini etkileyecek ve gelişmelere tahtadan mal alacak bir ordino veya yatırımcı sürüsü görmemiş olabilir ki şirket zaten 2012 den sonra dikkatleri üzerine çekmeye başladı diye düşünüyorum.

tahtaya tahta yapan abiciği rahatsız edecek derinlikte alım geldiğinde basacak olan delikanlılar vakit içinde verdiği malı on beş yirmi kademe üstünden de çok rahat gelip alabildiklerini bu tahtada olmasa dahi çok kez gördüm

dönüp dolaşıp önümüzde yememiz için konulan piyasa değeri kavramına çıkıyor konu.
    sen bu piyasa değeri 200 milyon usd ye inanıyorsan acele etme
    ama inanmıyorsan gereğini mal alarak yaparsın

şirket kurumsal yatırım ilkelerinden çok uzak olduğundan dolayı yabancı ilgisi sıfır haliyle bu hareketlerde normal sayılmalı.
    şirketin yüzde biri binde biri çerez fiyatı olunca haliyle yatırım yapacak orta ölçekli içinde sıkıntı yok
    aa tahtayı yapan çulsuz için 1 milyon usd büyük rakamsa bilemiyorum.
    İŞ İŞ YAPMAZ. ADAM İŞ YAPAR. ms2026 Akinolu Kentuf.

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    Gönderi
    3,923
    borsada çok olmuştur ortaklar arasında sorunlar
    adam tepesi atar hisselerini satar çıkar
    veya kendisi baskı kuraraken halka açıklığı kaptırır
    sonra olur ya işler açılı verir bir bağlantı iki bağlantı derken
    patron gelir daha yüksek bedelle hisselerini geri alır
    yani illede hakim güç her noktada kazanacak diye bir şey yok
    nihayetinde kazanacak eşşek değil ya
    adamın taşıma maliyeti olmuş 5 usd hisse 1 usd de pehhh

6. Bir de şöyle bir husus var.. Ky de ne kadar mal var ki.. Taşısın.. Kaç lotu ky taşıyor.. Ya da niyetleri mal yıkmak olsa çok önceden bu hamleyi yapmalıydılar.. Bende 20 bin küsur lot var.. Maliytm temettülerle 7..son yıllarda faizler artınca ister istemez verdiği temettü ün de bi kıymeti olmuyor. Ama olur da değerini bulursa faiz kaybını da fazlasıyla telafi eder. Bulmazsa da yapacak birşey yok. O riski aldık..
    Ve Sayın kentuf un da dediği gibi şirketin (holding) ederi ne? Bu rakamlar olmadığı aşikar..

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    Gönderi
    3,923
    reis mal kimin elinde olduğuna göre değişir
    mesela bizim borsada lakapları belli tonla büyük şirket patronları var isim vermiyeyim

ama bizim çimento fırınlama küleleri onlarda olsaydı onlara bir roket bağlayıp uzaya roket fırlatıyoruz
    bundaki araziler onlarda olsaydı üzerlerine 500000 konutluk projeler
    bu liman onlarda olsaydı msci ile görüşme yapanmı istersin pehhh

malın kimde olduğu önemli yani.
    gerek yok önümüze ne konulursa yiyeceğiz temettü veriyor ya ahahahah

8. Aynen malın kimde olduğu önemli. Sende bende de var ya.. Kenarda dursun.. Akmaz kokmaz..

Sayfa 205/746 İlkİlk ... 105155195203204205206207215255305705 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •