Sayfa 207/1230 İlkİlk ... 1071571972052062072082092172573077071207 ... SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 1,649 - 1,656 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul/Montreal
    Gönderi
    36,147
    Bana surekli soruyorlar.. Kriz var ama iyi hisseler dusmedi ki ne zaman dusecekler de toplayacagiz?
    Ben de hep derim demek ki bu kadarcik duseceklermis..
    Kalite pek de ucuz olmaz.
    Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul/Montreal
    Gönderi
    36,147
     Alıntı Originally Posted by esramarka Yazıyı Oku
    GYO almak ne kadar mantıklı sizce önümüzdeki en azından 1-2 yıl?
    Bence hic bir zaman alinmamasi gereken hisselerdir.
    ISGYO'ya bakiyorum en duzgun kriterlere sahip GYO diye..
    Ama ciktigindan beri doviz bazinda ayni piyasa degerinde oldugunu goruyorum, once temettu ve bedelsize ragmen hem de.
    Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

3.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Bana surekli soruyorlar.. Kriz var ama iyi hisseler dusmedi ki ne zaman dusecekler de toplayacagiz?
    Syg,
    Bunu diyenlere dolar bazlı uzun vade grafiklere bakmalarını tavsiye ediyorum.

Bir de belli hisselere odaklanılması , yani sadece soda ya, Tüpraş a bakarsan hisseler pek düşmedi diyebilirsin... o zaman düşen çok güzel hisseler var( dolar bazlı) onlara bakmak lazım.

4.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Syg,
    Sn Dudu ben biraz geçmiş verilere baktım. 2008 krizidens sonra kalite diyebileceğimiz hisseler 3-4 F/K ile fiyatlanıyormuş, veride bir yanlışlık yoksa.

Peki o zaman neden bu kadar düşmüş?

5.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Bir soru,,, firmanın battığı ( ya da pratıkte batmış olduğu), sonucuna nasıl varırsınız? İlla tahtasının kapanmadı ve borsa kotundan çıkması mı gerekir battığına karar vermek için..o zaman şöyle sorayım, borsaya kote ve işlem gören tüm hisseler için batık değil diyebilir miyiz? Mesela bimeks, batık değil mi sizce?

Burada amacım, pratıkte batık durumda olan firmaları kolayca tespit edip bunlara yatırım yapmamak... özellikle piyasada monopol ya da duopol konumunda hisseler, ya da kamu şirketleri, ya da resmî olarak batışı sistemik risk oluşturabilecek firmalar pratikte batmış olmalarına rağmen hayatlarına devam etmeleri sağlanır... bu tür hisselerden uzak, hatta çok uzak durmak gerekir.
    Aklıma ilk gelen negatif özkaynak, kısa vadeli borçların kısa vadeli varlıklardan çok büyük olması veya firmanın birkaç çeyektir nakit üretemiyor olması geldi. Ne dersiniz?

6.  Alıntı Originally Posted by Miriel Yazıyı Oku
    Aklıma ilk gelen negatif özkaynak, kısa vadeli borçların kısa vadeli varlıklardan çok büyük olması veya firmanın birkaç çeyektir nakit üretemiyor olması geldi. Ne dersiniz?
    Negatif öz sermaye güzel bir örnek... ama bu biraz geç tepki veren bir indikatör olur...zira bilanço dönemi bitecek, açıklanacak vs...ayrıca mevsimsel etkiler yüzünden yılın tamamını görmek gerekir filan...ben ise biraz daha hızlı tepki verebilecek bir yol öneririm...toplam borç-piyasa değeri... bu negatif ise benim gözümde firma batıktır...hayatta kalabilir, ancak piyasa batık muamelesi yapıyor demektir...böyle bir hisseyle ancak trade edilir, uzun vade yatırım yapılmaz.

7.  Alıntı Originally Posted by Miriel Yazıyı Oku
    Sn Dudu ben biraz geçmiş verilere baktım. 2008 krizidens sonra kalite diyebileceğimiz hisseler 3-4 F/K ile fiyatlanıyormuş, veride bir yanlışlık yoksa.

Peki o zaman neden bu kadar düşmüş?
    Cevap basit, ama okumakla anlaşılmıyor, yaşamak lazım o dönemi��

8.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Bilanço sonrası portföyde düzenleme yapacağımı söylemiştim. Portfoyden çıkardığım hisseleri yazmıştım... eklediğim hisseler de Ulusoy un ve cimsa,

Ulusoy un: dün almaya başladım, dün de primiydi ama bugün uçtu...7 kademe alım yapabildim, ilave alım için sakinleşmesini bekleyeceğim.

Cimsa: 1-2 yıl önce çimentolardan bahsetmiş ve zor günlerin beklediğini belirtmiştim..artık zamanı geliyor gibi... 7,64 den bismillah dedik...ama çimsa nın biraz daha aşağı yolu var gibi, acele etmeden düştükçe alırım.
    Yeni hisselerim iyi duruyor. Cimsa da çok hızlı hareket beklemiyordum zaten...7,5 altına inip Yen'i bir dip yapmaması yeterli benim için...8 üzerine atarsa, dibi bulduk diyeceğim😁

Ulusoyun zaten hızlı çocuk, şimdiden ortalama maliyetimin %10 üzerinde, yukarı gittikçe her %5 harekette ek alım yaparım👍

Sayfa 207/1230 İlkİlk ... 1071571972052062072082092172573077071207 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •