Sayfa 21/242 İlkİlk ... 1119202122233171121 ... SonSon
Arama sonucu : 1932 madde; 161 - 168 arası.

Konu: SNPAM - Sönmez Pamuklu

1. BİST te gitmeyen tek kağıt bunlar... En beğenmediğin içi boş kağıtlar bile uçtu endeks 99bin oldu. Bu aylardır 3 bölgesinde ama ne enteresan yine 3ün altını zorluyor bugün yukarı gitmesi gerekirken. Ne oyun çeviriyosunuz yine arkadaş bu kadar da bıktırımaz ki. 3.50 den patron almış 2.90a hisse satan kim anlamak mümkün değil. Yine bi oyun çeviriyor bunlar bana kalırsa yakında kokusu çıkar...

Haziran ayı içerisinde yapılacak şirket genel kurulları :

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

3. bu şirket neden ekspertiz raporu aldı, bununla ilgili hiç bir gelişme yaşanmadı, ytd..

4. Gözlemlediğim kadarıyla şu anki hacimsiz geri gelen fiyat YAPIKREDİ deki vatandaş ile alakalı. Bu kurumda Nisan başında 278bin lot vardı. iki aydır tahtada esas satıcı bu arkadaş. Yapıkredi bu süreçte elindeki 115bin lotu eritmiş görünüyor. Elinde de 165bin lot kalmış gibi. 2-3 haftalık süreçte 3.20 seviyelerinden bu yana 77bin lot civarı satışı var. Anlaşılan o ki tahtayı yürütecek olanlar önce bu arkadaşı tahtadan düşürmek istiyorlar düşük fiyatlardayken. Umarım Yapıkredi biran önce elindekileri bitirir tahtaya yük olanlar insin artık da yolumuza bakalım. 3 günde 3.20lerden 2.88e düşüren toplam hacim sadece 200bin lot.Genel kurulda da parlatacak bir haber gönderseler Hisseye talep oluşturacak bir haberde bu sadece çerez parası kadar bişey. Ama 200bin lotla adam %15e yakın aşağı bastı tahtayı bu açıdan moral bozucu.
    Herkimse bu seviyeye çeken kişi biliyor ki hacimsiz bu fiyatlara çekersek ucuza 200binden fazlasını toplarız diye düşünüyordur.

Alıntı Originally Posted by timsah1963 Yazıyı Oku
    Gözlemlediğim kadarıyla şu anki hacimsiz geri gelen fiyat YAPIKREDİ deki vatandaş ile alakalı. Bu kurumda Nisan başında 278bin lot vardı. iki aydır tahtada esas satıcı bu arkadaş. Yapıkredi bu süreçte elindeki 115bin lotu eritmiş görünüyor. Elinde de 165bin lot kalmış gibi. 2-3 haftalık süreçte 3.20 seviyelerinden bu yana 77bin lot civarı satışı var. Anlaşılan o ki tahtayı yürütecek olanlar önce bu arkadaşı tahtadan düşürmek istiyorlar düşük fiyatlardayken. Umarım Yapıkredi biran önce elindekileri bitirir tahtaya yük olanlar insin artık da yolumuza bakalım. 3 günde 3.20lerden 2.88e düşüren toplam hacim sadece 200bin lot.Genel kurulda da parlatacak bir haber gönderseler Hisseye talep oluşturacak bir haberde bu sadece çerez parası kadar bişey. Ama 200bin lotla adam %15e yakın aşağı bastı tahtayı bu açıdan moral bozucu.
    Herkimse bu seviyeye çeken kişi biliyor ki hacimsiz bu fiyatlara çekersek ucuza 200binden fazlasını toplarız diye düşünüyordur.
    Dünkü satışlarda etkin aracı kurum İŞ Yatırım idi. SNPAM'da yaklaşık 36bin adet net satış yapılmış. Bu durum SONME'de daha belirgin. NET satışların %97si İŞ Yatırımdan yapılmış. Yaklaşık 52bin adet.

Bu kadar lot satışı sabrı tükenen bir küçük yatırımcının yaptığını sanmıyorum. Bir ara yüklü alım yapılmıştı İŞten, belki de orta yatırımcılar çarpışıyordur.

Alıntı Originally Posted by timsah1963 Yazıyı Oku
    Genel kurul öncesi son hafta... Bu hafta bizim haftamız olsun...
     Alıntı Originally Posted by durguadamx Yazıyı Oku
    Anlaşılan biz yatırımcılar için hayra alamet kararlar çıkmıycak aksi takdirde şimdi ye kadar enaz 3_4tavan olması gerekir bastığımız yerde ot bitmiyor genel kurul toplantısı da benim gözümde bitti
    Genel kurul toplantısı neden önemli olsun ki. Bu kişiler aile şirketi. Alacakları kararları hemen toplanıp alabiliyorlar. Genel kurulu beklemelerine gerek yok. Genel kurulda sürpriz ne gibi bir görüşme olabilir ki. Görüşülecek konular zaten belli, ilan edilmiş. An itibari ile orada bizi ilgilendiren sadece temettü onaylanması olayı var ki, oradan bir sürpriz çıkacağını sanmam. Genelde şirketler, yönetim kurullarının kararlarını onaylarlar.

Ha derseniz ki birisi genel kurula elektronik ortamda da olsa katılır ve
    1- Geçen sene yapılan gayrimenkul expertiz değerlendirilmesini ne amaçla yapıldığını, bir gelişme olup olmadığını,
    2- Çimento fabrikasının kapasite artırma gibi bir planı olup olmadığını
    3- Sonmez Gayrimenkul'ün ne gibi yatırımlarda bulunduğunu, ne aşamada olduklarını
    sorar. O zaman çok şey değişebilir. Yoksa, bu kişilerin koskoca liman inşasını bile biz dolaylı yollardan öğrenmiyor muyuz.

Benim tahminim, Temmuz ayında liman açılışında, yeni yatırımlarını ilan edebilirler. Sitelerinde açılış tarihini 2017 2. yarısı diye güncellemişler. Ümit ediyorum çok uzamaz. Çünkü liman da çimentonun kar marjını tahminen bir %10 artırabilir.

Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir. Sesli düşüncelerimdir.

7. Yine sürünmeye ve aşağıya saldılar soluksuz bir şekilde

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

8. Bu snpam ne s2m çeviriyor

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sayfa 21/242 İlkİlk ... 1119202122233171121 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz