Sayfa 21/853 İlkİlk ... 1119202122233171121521 ... SonSon
Arama sonucu : 6824 madde; 161 - 168 arası.

Konu: MIPAZ - MİLPA Milliyet Pazarlama

1.  Alıntı Originally Posted by MAHARAJ Yazıyı Oku
    Yarın altan korku vererek hisse alabilmek için şunu belirtmem lazım.😂 Hisse 2 haftada 0.92 kuruştan 1.37 ye %50 pirim yaptı, aman diyeyim temkinli iyimser olun.😉 Beklenen değerlemede 200 yerine 80 tl gibi metrekare fiyatı gelirse burda hisse satmak için birbirimizi ezeriz.😅 200 tl gelirse zaten %50 pirimli yine satış yeriz.😄 Yani her türlü mokoko.🤣

Yarın tabana alış göndereyim şimdi.🤑
    sn maharaj suanki fiyatla arsamiz 120 tl dir. 200 tl degerlemede fiyatimiz rahatlikla 2 tl olmayi hakedecektir.

Sent from my SM-C7000 using hisse.net mobile app
    Yatirim tavsiyesi icermemektedir. Her yatirim karari duyumlarla degil sahsi arastirmalar ile alinmalidir.

2.  Alıntı Originally Posted by CPA Yazıyı Oku
    sn maharaj suanki fiyatla arsamiz 120 tl dir. 200 tl degerlemede fiyatimiz rahatlikla 2 tl olmayi hakedecektir.

0.80 kuruş gelirse değerlemede ne yapacağız!? Değerleme demişken tektu'da 1.200 milyon varlık var, 1 hafta içinde gelecek bilançosu ile 1.200 milyon olarak değerleme gönderse şirketin şuan ki piyasa değeri 100 milyon tektu 12 kat pirim mi yapması lazım!? Yani beklenen değerleme gelse bile hisse 2 tl ye gitmeye bilir!

Ben pozitifim, kapanışa yakın 1.32,1.33 ve 1.34 alan benim ve yarı maldayım ama temkinli iyimserim!
    Mipaz'da beklentim 200 lira değerleme ve 2 tl fiyat beklentim olmasa neden bu fiyatlardan mipaz alayım!?

3.  Alıntı Originally Posted by MAHARAJ Yazıyı Oku
    0.80 kuruş gelirse değerlemede ne yapacağız!? Değerleme demişken tektu'da 1.200 milyon varlık var, 1 hafta içinde gelecek bilançosu ile 1.200 milyon olarak değerleme gönderse şirketin şuan ki piyasa değeri 100 milyon tektu 12 kat pirim mi yapması lazım!? Yani beklenen değerleme gelse bile hisse 2 tl ye gitmeye bilir!

Ben pozitifim, kapanışa yakın 1.32,1.33 ve 1.34 alan benim ve yarı maldayım ama temkinli iyimserim!
    Mipaz'da beklentim 200 lira değerleme ve 2 tl fiyat beklentim olmasa neden bu fiyatlardan mipaz alayım!?
    2 tl.yi hakedecektir dedim cunku sirkette arsadan baska birsey yok ve degeri 200 tl ile buralari hedefler demek.istedim. tabii ki olacak.diyemeyiz. Genelde pd/dd 1 in altinda ve .5 lere yakin oluyor gyolarda. 200 tl ve 0.5 pd/dd ile bile bu fiyatlarin alti zor gorunuyor. ama burasi borsa anlamsiz yere 3.tl.ye de 50 kurusa da gider o ayri

bu bir gyo deil sadece kiyasladim

Yatirim tavsiyesi icermemektedir. Her yatirim karari duyumlarla degil sahsi arastirmalar ile alinmalidir.

aslında yarım ağızla yazmaya gerek yok..arsa büyük herkese yeter..malı satan haliyle gönülsüz yazar...bu rakamlarla ilgili gelecek karda önem arzeder..sonuçta güzel kar rakamı hesap şaşırtır...ayrıca, bundan sonra her ne olursa olsun risksiz bir kazanç oluşup büyümeye devam edecektir..sonuçta heryıl çarpanı olacaktır ve sonunda projelenmesi altın vuruşu hakettirecektir..

5.  Alıntı Originally Posted by meho Yazıyı Oku
    aslında yarım ağızla yazmaya gerek yok..arsa büyük herkese yeter..malı satan haliyle gönülsüz yazar...bu rakamlarla ilgili gelecek karda önem arzeder..sonuçta güzel kar rakamı hesap şaşırtır...ayrıca, bundan sonra her ne olursa olsun risksiz bir kazanç oluşup büyümeye devam edecektir..sonuçta heryıl çarpanı olacaktır ve sonunda projelenmesi altın vuruşu hakettirecektir..
    Bende katılıyorum güzel kar rakamı hesap şaşırtır. Kaldı ki değer artış kazancı gelir tablosunda esas faaliyetlerden elde edilen diğer gelirler kaleminde yer alıyor ki bu da hesap şaşırtmaya yeterli bir durum. Her ne kadar fiktif olarak görünse de aktifimizde bir o kadar değer yer alacak. Ayrıca hep başından beri belirtiyorum değerleme aktif büyüklüğümüzü etkileyecek. Asıl olan imar izninin çıkmasıdır. Bende dahil sabreden, dayanan imar izni sonunda çok kazançlı çıkacaktır. Ama kar rakamının hesap şaşırtabileceğini de unutmamak lazım.

6. Düzeltme 1,48-1,50 civarına vardıktan sonra şu andaki noktalara kadar salarak yapacaktır.Bugün malı marbas ve a1 aracılığıyla alanlar merdivenleri koşarak tırmandırır ve cuma da hafif bir düzeltme gelebilir benim kurgumda...
    Son düzenleme : philosopher; 22-02-2017 saat: 22:51.

7. Yarın bugünkü sert çıkışın 1.45 veya 1.50 ye kadar devamını bekliyorum. Yarın 1.50 gösterirler mi kestirmek zor ama cuma günü gösterip ordan sert aşağı gelecetir diye düşünüyorum. Tahtanın bugüne kadar hareketleri 2 gün sert çıkış 2 gün düzeltme olarak gitti. Tahtadakiler politika değişikliğine giderlerse karışmam tabi.

8.  Alıntı Originally Posted by MAHARAJ Yazıyı Oku
    Yarın bugünkü sert çıkışın 1.45 veya 1.50 ye kadar devamını bekliyorum. Yarın 1.50 gösterirler mi kestirmek zor ama cuma günü gösterip ordan sert aşağı gelecetir diye düşünüyorum. Tahtanın bugüne kadar hareketleri 2 gün sert çıkış 2 gün düzeltme olarak gitti. Tahtadakiler politika değişikliğine giderlerse karışmam tabi.
    Sağlam sinir ve sabır gerektiren kağıtlardan birisi. Ancak bilançoya sayılı günler kala politika değiştireceklerini düşünüyorum şahsen. Gerçi beklentiye göre hala kağıt ucuz kalıyor. Hayırlısı, herkesin gönlüne göre gerçekleşsin.

Sayfa 21/853 İlkİlk ... 1119202122233171121521 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •