Sayfa 21/946 İlkİlk ... 1119202122233171121521 ... SonSon
Arama sonucu : 7566 madde; 161 - 168 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

Yarin DTH lar yayinlanacak

Bakalim secim sonrasinda millet ne yapmis.

Duhul
    Jun 2018
    İkamet
    RODOSTO
    Gönderi
    1,483
    bu dolar 5.75 i geçsin soğan arkasından bakakalacak

3.  Alıntı Originally Posted by alenichev Yazıyı Oku
    Reform desen reform degil. icinde bir sey olmayan bir temenni paketi

Her gun s400 f35 ile ilgili olumsuz haber dusuyor

Secimi zaten tanimiyorlar

--------------

Bu kadar sey oluyor ve bu dolar nasil hala 5.70 i gecemiyor hayret

Herhalde Trump tan bir twit bekliyor.
    s400 ve f35 ile ilgili somut haberler yok, keza istanbul içinde öyle.
    net ve kesin yaptırımlar olsun ozaman görürüz.
    zaten hızlı bir artış beklememek lazım.
    yavaş yavaş kademeli artıyor.

4.  Alıntı Originally Posted by tilkiii Yazıyı Oku
    Yakalamış iken sorayım BIST te islem gören iki dis ticaret şirketi Pergamon ve tgsas ile ilgili görüşleriniz neler?

General Mobile 4G cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Sn. tilkiii ( bu arada nick güzelmiş )
    Bizim işimiz hizmet sektörü yani ülkedeki çarklar yavaşladığında ilk etkilenecek sektör biziz ..
    Firmalar ilk olarak hemen personel çıkarmaya başlar ..
    Hizmet sektörü bence Türkiyenin derhal çözüme kavuşturması gereken en önemli sorunlarından biri ..
    2018 ağustos ayındaki kur şokunda bir çok ihracatçı iflas noktasına geldi ..
    Şimdi şöyle düşünebilirsiniz eeee kur 6.80 e çıktı ihracatçılar köşeyi döndü ...
    Hayır .. hiç öyle olmuyor ... Biz ülke olarak o anki kurdan ithalat yaparız çünki ara malına ihtiyacımız var ..
    Gelecek günlerde ki kurdan da ihracat yaparız ...
    Artık getirdiğin ara malını kaç ayda yurt dışına ihraç edilecek katma değerli ürün durumuna getirirsin o sektörüne göre değişir ..
    Benim 6.80 den ithalat yapıp , 6.00 , 6.20 arası ihracatını yaptığım işler oldu ..
    DOLAR DÜŞSÜN ÜLKEMİZE ZARAR VERİYOR diyen klavye delikanlıları var ya .......
    Bana göre reel sektörün yanından geçmemiş insanlar ..
    Onlara sorsan en milliyetçi kendileri ...
    Ülkemizin asıl gerçek sorunun yıllardır uygulanan düşük kur politikası olduğunu anlayamayacak kadar da dünyadan bir haberler .. Onlara sormak lazım hayatın boyunca ülkemize yurt dışından helalinden kazanıp 1 dolar getirdin mi ...
    Ya da kaç kişiyi sigortalı yapıp helalinden iş verdin ...
    Çok doluyum çok ...
    Bak bu saat oldu hala şirketimde oturmuş hesap kitap yapıyorum ..
    Önümüz ramazan inşaallah .. Yeni personele ihtiyacım olacak .. hepsini düşünmek ve planlı gitmek gerekiyor ..
    Ha sorunuza gelecek olursak bahsettiğiniz her iki firma da çok büyük firmalar ..
    TGS nin İstanbuldaki yeri benim firmama yakın ..
    Şahsi düşüncemi sorarsan ben şu an dış ticaret firmalarına yatırım yapmam ..
    Ben önümüzde ki dönemde yine bir kur atağı olacağını ve bir çok firmanın bunun altından kalkamayacağını düşünüyorum ..
    Sonuçta bizim işimiz sanayicilerle ...
    Nitekim geçenlerde Tüsiad başkanı da sanayicilerin döviz borçlarına çözüm bulunması gerektiğini açıkladı ..
    Yazdıklarımın tamamını okuma zahmetinde bulunan tüm dostlardan özür dilerim biraz uzun oldu ...
    Herkese saygılar ...
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir ....
    Adam olmayana , Düşman bile olmam ....

Alıntı Originally Posted by broker33 Yazıyı Oku
    Bizim işimiz hizmet sektörü yani ülkedeki çarklar yavaşladığında ilk etkilenecek sektör biziz ..
    Hizmet sektörü bence Türkiyenin derhal çözüme kavuşturması gereken en önemli sorunlarından biri ..
    Şimdi şöyle düşünebilirsiniz eeee kur 6.80 e çıktı ihracatçılar köşeyi döndü ...
    Hayır .. hiç öyle olmuyor ... Biz ülke olarak o anki kurdan ithalat yaparız çünki ara malına ihtiyacımız var ..
    Artık getirdiğin ara malını kaç ayda yurt dışına ihraç edilecek katma değerli ürün durumuna getirirsin o sektörüne göre değişir ..
    Benim 6.80 den ithalat yapıp , 6.00 , 6.20 arası ihracatını yaptığım işler oldu ..
    Ülkemizin asıl gerçek sorunun yıllardır uygulanan düşük kur politikası olduğunu anlayamayacak kadar da dünyadan bir haberler .. Onlara sormak lazım hayatın boyunca ülkemize yurt dışından helalinden kazanıp 1 dolar getirdin mi ...
    Çok doluyum çok ...
    Önümüz ramazan inşaallah .. Yeni personele ihtiyacım olacak .. hepsini düşünmek ve planlı gitmek gerekiyor ..
    Ha sorunuza gelecek olursak bahsettiğiniz her iki firma da çok büyük firmalar ..
    Ben önümüzde ki dönemde yine bir kur atağı olacağını ve bir çok firmanın bunun altından kalkamayacağını düşünüyorum ..
    Nitekim geçenlerde Tüsiad başkanı da sanayicilerin döviz borçlarına çözüm bulunması gerektiğini açıkladı ..
    Yazdıklarımın tamamını okuma zahmetinde bulunan tüm dostlardan özür dilerim biraz uzun oldu ...
    Herkese saygılar ...
    Cok guzel anlatmissiniz, tesekkurler.

Burada bile onlarca enbesil vardi, dolar 1 gayme olacak yeeeaah diye nara atanlar.

Coleli denen utanmaz sıkılmaz, dolara 0.8 gayme değer biçmişti.

Yahu etmeyin eylemeyin, zaman icinde bu kur yukselmez ise acisi fena cikacak dedik, vatan haini ilan edildik.

Simdi ise, butun ulke diken ustunde oturuyor.
    DOLAR 5 GAYME OLACAK!
    Bu imza, Subat 2017 tarihine aittir!

6. Peki şu anda doların gerçek değeri ne olmalı?Bunu hesaplayacak bir yol, yöntem varmı?

7.  Alıntı Originally Posted by broker33 Yazıyı Oku
    Çok doluyum çok ...
    Herkese saygılar ...
    Cevabınız için teşekkür ederim . Benim borsa gecmisim 1 yıl dört ay kadar. Küçük bir yatirimim var Pergamon dış ticarette ve bana en çok kazandıran ortaya koyduğum paraya temettü bazında yüzde 33 veren bir şirket oldu ve evet riskleri biliyorum.
    Oynak döviz kuru ihracat ve ithalat yapanlar icin acayip riskli.
    Şirketin kendisi ihracata ve ithalata aracı olduğu için bu risklerden etkilenmiyor ama bu oynaklık had safhaya ulaşırsa da aracı olabileceği üretici kalmayabilir. Bu riski de biliyorum ama şirket yönetimi oldukça profesyonel göründüğü için şimdilik elimde tutmaya devam edeceğim .
    Tgsas hakkında ise çok bir bilgim yok.

Umarım işleriniz duzelir.

General Mobile 4G cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    abdülselam özatak, fethi sekin, ömer halisdemir, turgut aslan, kaşif kozinoğlu...

8. Sanki asansöre 180 kiloluk biri bindi ve asansör arızaya geçip durdu. Normalde asansördekiler şişkoyu indirir ve yoluna devam eder. İnmemekte direnirse asansörün aşağı kayması gibi bir durum var. Sanırım vaziyet hafta başında kendin belli eder

Sayfa 21/946 İlkİlk ... 1119202122233171121521 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •