Sayfa 21/41 İlkİlk ... 11192021222331 ... SonSon
Arama sonucu : 327 madde; 161 - 168 arası.

Konu: HKTM Hidropar Hareket Kontrol Teknolojileri Merkezi Sanayi ve Ticaret A.Ş.

1. Tüm içtenliğimle yazıyorum...
    Burdan döndü döndü dönemedi 35 te buluşuruz hep beraber....
    Yazdıklarım Yatırım tavsiyesi değildir.Kendi düşüncelerimi içerir.
    YATIRIM , harcadıktan sonra kalanı biriktirme değil , Birikimi ayırıp kalanı harcamaktır...

2. Düzgün bir bilanço açıklada biraz rahatlayalım. Ağzımıza mıçtın ya...

Neyse haftalık Citi toplamış...

YATIRIM , harcadıktan sonra kalanı biriktirme değil , Birikimi ayırıp kalanı harcamaktır...

3. Sn.tahtacı ananda inşallah bu hızla kötü yollara düşer....

4. Anasını şey ettiler hissenin... Az aşağısı cehennemin dibi....

5. Seninde a.... k... Paramızı pul ettiniz .... O...ç....

6. Bu başlığı şu anda 1 kişi okumaktadır. (1 üye ve 0 ziyaretçi)

Yıldız Tozu

Forumda kimse yok.

Malesef 2023 1 Çeyrek bilançosu aşağıdaki gibi geldi.

İlk yorumum Favök tarafındaki muazzam artışa rağmen Net karın çok düşük olması yine borçlanmanın artması ve satışalrın düşük düzeyde artması çok kötü.

Benim anladığım kadarıyla şirket finansallarını iyi yönetemiyor yada yansıtamıyor. Bu durum zaten ülkenin ekonomik politikasıylada alakalı olabilir. Seçim süreci , kur baskısı vs. bir sürü şey var. Yine bu ortamda zarar etmediğine şükür etmek lazım.

Okuya okuya ekleye ekleye gidelim.

Son düzenleme : Yıldız Tozu; 11-05-2023 saat: 09:56.

7. Finansal oranlara baktığımızda;
    Likitide oranları hep düşmüş; Brüt kar marjı artarken , esas faaliyet karı düşmüş vs.

22C4 Faaliyet raporunda daha önce ballandıra ballandıra anlatılan borsadaki fiyat yükselişi bu faaliyet raporunda yok ki zaten ben çok eleştirmiştim.

ARGE tarafında çok söylenecek bir durum yok. Burada okuyabilirsiniz. Faaliyet raporunda başkada bişi yok. Çok okumaya değmez. Bilançodan devam edelim.

8. Şimdi Bilançoya bakmanın önemlerine inceleyelim. Burada Satış ve favök artarken net dönem karı düşmüş.Niye düşmüş buna bakacağız ama öncesinde aşağıdaki 4 farklı kalemdeki kar rakamlarının hangisine bakacağımıza karar vermemiz lazım.

Net Dönem Karı/Zararı 583.980 TL

BRÜT KAR (ZARAR) 25.820.372 TL

ESAS FAALİYET KARI (ZARARI) 5.309.268 TL

DÖNEM KARI (ZARARI) 1.817.082 TL

Burada Ben EFK bakıyorum.
    Gecen şene 2022C1 de EFK ( Esas Faaaliyet Karı ) = 5.042.059 TL.
    2023C1 ise : 5.309.268 TL Yani aslında bir değişim yok.

Giderler tarafında borçların kiralama giderleri olduğu ve yönetim harcamalarında Personel giderlerinin çok olmasından kaynaklı karlar çok çok düşmüş.

Sayfa 21/41 İlkİlk ... 11192021222331 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •