Sayfa 21/1312 İlkİlk ... 11192021222331711215211021 ... SonSon
Arama sonucu : 10492 madde; 161 - 168 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım 2

1.  Alıntı Originally Posted by turali Yazıyı Oku
    Aynı sitedeki, aynı kattaki, aynı daire iki farklı kişi tarafından satışa konulmuş.

1. ilan 3 şubat tarihli 1,750,000TL

2. ilan 5 şubat tarihli 1,475,000TL

275,000 TL fark var aralarında, gel de fiyatlara inan...

https://www.sahibinden.com/ilan/emla...01011475/detay

https://www.sahibinden.com/ilan/emla...01911946/detay

Bunun gibi onlarca ilan tespit ettim ve sahibinden yönetimine ihbar ettim. Hiç tınmıyorlar. Onlarda aldıkları ilan paralarına bakıyorlar. Bir semtte Satılık 30 daire görünür ama aslında 10 felandır. Aynı daireyi 4-5 emlakçı birer gün arayla değişik başlıklarla ilana koyarak öne çıkarıyorlar. Satıldığında komisyon kırışılıyor. Aidatı bir emlakçı 100 yazarken diğeri 300 bir diğeri ise 175 yazıyor. Metrekaresinden ısınma şekline kadar yalan bilgiler. Yüzlerine vurunca ise bir dolu boş savunma.....

En iyisi bunları hiç tıklamamak . İlk 5 günde tıklanma sayısını çok dikkate alıyorlar ve fiyatları buna göre tekrar güncelliyorlar.

2. İlanlara çok takılmamak lazım.
    Bir bölgeden konut alınacaksa, sadece ilanlara bağlı kalmamak lazım.
    Gerekirse o mahalle de gezilmeli, belki direk sahibi ile muhatap olunmalıdır.
    Emlak almakta satmakta zordur.
    O yüzden alıcı ve satıcı güçlü yönlerini lehine çevirebildiği kadar çevirmelidir.

3. benim takip ettiğim yerde 2020 yılı başındaki fiyatlara şu anda da alınabiliyor.

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    6,947
    Kentsel dönüşüm mağdurlarına 5 aydır kira ödemesi yapılmıyor

https://www.sozcu.com.tr/2021/gundem...miyor-6264548/
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

Benim üye olduğum kooperatifte aşağıdaki gibi bir bilgilenme aldım. Bahse geçen alan içerisinde bulunan inşaatına başlanan ada-parsellar, inşaat yapacaklar ve halihazırda oturanlar bu durumdan etkilenmiş. Ne olur bu işin sonu sizce?

Belediyedeki, askı sürecimiziğn tamamlanmasına müteakip 04.01.2021 tarihinde işlemleri yürütmek maksadıyla başvurulduğunda, Belediye İmar Daire Başkanlığı’ndan, Mimarlar Odası ve Şehir Plancıları Odalarının, arsamızın da içinde bulunduğu 26 adayı kapsayan, 90 hektarlık alanın planlarının iptal edilmesine yönelik açtıkları dava neticesinde planların iptal edildiği bilgisini aldık. Mimarlar Odası ve Şehir Plancıları Odalarının Belediyey açmış oldukları davalar 1. Derece İdare Mahkemesince reddedilmiş olduğu ancak İstinaf Mahkemesine itiraz edilmesi üzerine imar planlarının bazı kamu kurumlarının eksik görüşleri nedeniyle iptal edildiği, bu iptalde mahkeme başkanınca 1. Derece mahkeme kararının doğru olduğu şerhi düşülmüş olmasına rağmen diğer iki üyenin oy çokluğu ile imar planları iptal olmuştur. Durumun öğrenilmesinden itibaren Belediye ile irtibata geçilerek “İstinaf mahkemesinin iptal kararının†iptal edilmesi için Danıştay’a temyiz yoluyla başvuru yapması sağlanmıştır.

6.  Alıntı Originally Posted by ressam Yazıyı Oku
    Bunun gibi onlarca ilan tespit ettim ve sahibinden yönetimine ihbar ettim. Hiç tınmıyorlar. Onlarda aldıkları ilan paralarına bakıyorlar. Bir semtte Satılık 30 daire görünür ama aslında 10 felandır. Aynı daireyi 4-5 emlakçı birer gün arayla değişik başlıklarla ilana koyarak öne çıkarıyorlar. Satıldığında komisyon kırışılıyor. Aidatı bir emlakçı 100 yazarken diğeri 300 bir diğeri ise 175 yazıyor. Metrekaresinden ısınma şekline kadar yalan bilgiler. Yüzlerine vurunca ise bir dolu boş savunma.....

En iyisi bunları hiç tıklamamak . İlk 5 günde tıklanma sayısını çok dikkate alıyorlar ve fiyatları buna göre tekrar güncelliyorlar.
    Yaklaşık 10 yıl önce Edirne de ev bakıyordum.Hangi emlakçıya gitsem;hangi fiyat aralığında ev bakıyorsunuz ? ilk soruydu..O gün aynı eve 6 kez değişik emlakçı tarafından götürüldüm,aynı eve 90 milyar ila(eski para)110 milyar arası çektiler,daha sonra ev sahibine ulaştım;kardeş ben hiçbir emlakçıya ev vermedim ben 90 milyar isterim ,evi satmak için arayan emlakçılarada size de para vermem dedim dedi,sonra vazgeçtik,ev yapılırken balkonlarda çökme olmuş....

Memleketimizde evler tl ile alınıyor.tl nin değerini belirleyen şey faizdir.madem tl bol neden faizler yuzde17 yapıldı.bol olan şeye bu kadar yüksek faiz verilir mi

8.  Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Memleketimizde evler tl ile alınıyor.tl nin değerini belirleyen şey faizdir.madem tl bol neden faizler yuzde17 yapıldı.bol olan şeye bu kadar yüksek faiz verilir mi
    değeri iyice çöpe dönmesin diye olabilir mi?

Sayfa 21/1312 İlkİlk ... 11192021222331711215211021 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •