Onemli Gunler Banner
Sayfa 212/308 İlkİlk ... 112162202210211212213214222262 ... SonSon
Arama sonucu : 2461 madde; 1,689 - 1,696 arası.

Konu: PAGYO Panora GYO A.Ş.

1. Muallim Bey gayrimenkul kira getirisi ile temettüyü çok güzel kıyaslamış. Ben de faiz oranlarıyla karşılaştırayım:
    Mevduat faizleri şimdilerde % 10'larda. Anapara Tl yani paranız bir sene sonra enflasyon kadar değer kaybedecek. En iyimser yıllık enflasyon 2020 için % 9 olsun. Yani net faiz geliri yıllık %1 yapar. Ben burada Mart ayında 0.62 Tl temettü bekliyorum. Fiyat şu an 6.20. Temettü gelirim %10. Net mi brüt mü? Bence net çünkü anaparam banknot değil, Avm. Avm her sene enflasyon kadar değer kazanıyor dolayısıyla da hisse değerinin de değer kazanması gerekir. Diyelimki hisse fiyatı 10 Tl oldu. Hisseyi 10 Tl'den alacaklar için temettü gelirinin % 6.2'e düşmesi demek bu. Faizlere ve gayrimenkul getirilerine göre yine de çok iyi bir oran. Ama unutmayın faizlerin bu seviyelerde kalması koşuluyla.

ASUS_Z012S cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Kuzuluk-AKYAZI
    Gönderi
    231
    Ayrıca;gelişmiş ülkelerin borsa yatırımcıları,sadece temettü verimi yüksek hisselere yatırım yaparak,hayat seviyelerini yükseltmeye çalışıyorlar...Yazık ki Türkiye'de durum farklı,kumarcı mantığı ile alın terlerini heba ediyorlar...Pagyo ayarında temettü veren 60 tl değerindeki bir firma 5 tl temettü veriyor demektir...120 tl değerindeki firma da 10 tl temettü veriyor demektir...Var mı böyle firmalar?? Tüpraş haricinde yok...Bu sene Tüpraş'ın da o kadar temettü vereceği şüpheli...Temettü yatırımı için PAGYO....

3. Spk başkanının açıklaması bu hisseyi destekler nitelikte

4. Yarın güzel bir hareket bekliyorum,demedi demeyin.......

5. Burda hayaller bitmez tek gerçek vardır hisse sabah fiyat nerde açtı nerde kapadı iyi olacak beklentisi olan hisseler bugun nasıl tepki verdiler beklentisi olmayan zayıf hisseler bugun havasa belli oluyor

6. düşeceksen düş çıkacaksan çok be adi kağıt bekletiyosun. boşuboşunamı bekletiyon milleti adi spek.

7. Burada tutuyorlar. Patron mal satmazsa illaki yükselecek

8. Endeks düzeltme geldiğinde düşünemiyorum halini

Sayfa 212/308 İlkİlk ... 112162202210211212213214222262 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •