Sayfa 215/388 ÝlkÝlk ... 115165205213214215216217225265315 ... SonSon
Arama sonucu : 3098 madde; 1,713 - 1,720 arasý.

Konu: CANTE - Çan2 Termik A.Þ.

Gercekten ucuz yerlerdeyiz. Guven problemi var sirketin. Guven kolay kazanilmaz. Zamnala kazanilir.
    Simidye kadar guvenimi sarsacak bir gelisme olmadi kendi adima. Tabi ben sonradan girdim hisseye.

En kotu senaryoda, temettumu beklerim.

https://eksiup.com/p/th667965ucsv

2.  Alýntý Originally Posted by Hit-take20 Yazýyý Oku
    Siz üstatlar daha iyi bilirsiniz, karþýlaþtýrmak ne kadar doðru ama Çates yeni halka arz 45-50 tl fiyatlarda ise , Bu kaðýdýn bu fiyatlarda olmasý doðru deðil diye naçizane düþünüyorum. Bu beklentiyi oluþturmaz mý ? Not: kesinlikle yatýrým tavsiyesi deðildir.
    Piyasa realiteden uzak, tamamen algý ve spekülasyon üzerine kurulu üstadým. Ne yazsak yalan oluyor maalesef. Yoksa CANTE, enerji kaðýtlarý içerisinde bu borçsuz yapýsý ve açýkladýðý finansallar ile en cazip gibi duruyor. Kime göre bana göre, tahtadaki abilere göre deðil. Ama önemli olan onlarýn bakýþ açýsý benim/bizim deðil...
    Gerçek, siz ona inanmaktan vazgeçtiðinizde ortadan kaybolmayan þeydir.

3.  Alýntý Originally Posted by asuGaGuGa Yazýyý Oku
    Gercekten ucuz yerlerdeyiz. Guven problemi var sirketin. Guven kolay kazanilmaz. Zamnala kazanilir.
    Simidye kadar guvenimi sarsacak bir gelisme olmadi kendi adima. Tabi ben sonradan girdim hisseye.

En azýndan ciddiye alýp geri dönüþ yapmýþlar.

................... Merhaba,

E-mailiniz ve geribildiriminiz için teþekkür ederiz. Þirketimiz mevcut durum itibariyle tüm faaliyetleri olaðan þekilde devam etmektedir ve tüm geliþmeler KAP’ta paylaþýlmaktadýr..

Þirketimiz 2022 yýlýna yönelik kar payý daðýtmayacak olup, 2023 yýlý kar daðýtýmýna yönelik alýnmýþ bir Yönetim Kurulu Kararý bulunmamaktadýr.

Saygýlarýmýzla,

Çan2 Termik Yatýrýmcý Ýliþkileri

4.  Alýntý Originally Posted by Hissedarxd Yazýyý Oku
    Sayýn fenerbahceli

Elle tutulur bir haber, beklenti kalmadý maalesef. Muhtemelen þu mahkeme konusunu birileri içerden haber aldý, almasa þaþardým. Portföyün bir kýsmý ile baþka bir enerji þirketinde pozisyon alýyorum, ufak tefek bir çok hissem var ancak asýl para baðlý olanlar yerinde saymakta hatta bir kýsmýndan (CANTE hariç) zarardayým. Kýsacasý durumumuz ayný sanki. Yabancýlar para getirecek diye umutlanýrken, adamlar sporcularýmýza dahi vize vermemeye baþladýlar. Tam bir rezil dönem...

https://www.haberturk.com/bursa-ulud...i-3647161-spor
    Cevap için teþekkürler abi. Malesef öyle oldu. Vize için de þunu düþüyorum; kendimizi dev aynasýnda görmeyi seven bir toplumuz. Bu kadar potansiyelli bir ülkenin (hava su turizm yeralti tarým güneþ vs) bu halde olmasý tamamen vatandaþlarýn... Neyse

Alýntý Originally Posted by asuGaGuGa Yazýyý Oku

Sadece bu þirket deðil,,genelde piyasa kötü,,hacim yerlerde sürünüyor,,,borsada yaprak kýmýldamazken,çoðu hisse gitmez.
    YORUMLAR TAVSÝYE NÝTELÝÐÝ TAÞIMAYIP YATIRIM DANIÞMANLIÐI KAPSAMINDA DEÐÝLDÝR. YATIRIMCI PROFÝLÝNÝZE UYMAYABÝLÝR.

6. Anlamadýðým...Bu kadar haber hele de Venezuela petrol haberi (boru mu yaw, millet bunun için savaþýyor) ile "isteselerdi" zaten diplerde olan kaðýdý kolaylýkla MAL YIKACAK rakamlara getirirlerdi. Ama yapmadýlar ??? Þaþýlacak bir durum.

7. Söz konusu þirket Venezuela'da yer alan ve 4 sahadan oluþan üretim bloðunda toplam 171 kuyudan oluþan hafif ve graviteleri 18° ile 60° API arasýnda deðiþen orta ham petrol üretimine sahip alanda Kalkýnma Planý çerçevesinde PDVSA adýna üretim faaliyetlerini gerçekleþtirecektir.
     Alýntý Originally Posted by Hissedarxd Yazýyý Oku
    Özelleþtirme yolu ile alýnmýþ bence. Anladýðým budur...
    Açýklamada bahsedilen 60 günlük sürenin Venezuela ülke mevzuatý (týpký bizdeki özelleþtirme mevzuatý gibi) ile ilgili olduðunu düþünerek yazmýþtým bu mesajý.

ABD hükümetinin Chevron’a yaptýrým muafiyetleri vermesindeki en önemli etken; Chevron’un Venezuela'dan ayrýlmasý durumunda ABD dýþýndaki ülkeler/þirketler bu boþluðu doldurarak petrol üretimine devam edecekti.

Nitekim PDVSA'nýn en büyük müþterisi, geçen yýl Venezuela petrolünün yaklaþýk üçte ikisini satan Rusya'nýn Rosneft þirketi oldu.

Trump yönetimi, bir yandan Venezuela Cumhurbaþkaný Nicolas Maduro hükümetine karþý baský yapýyor; diðer taraftan Amerikan þirketlerine imtiyaz veriyor; öbür yandan da yabancý þirketlerin Venezuela yer altý kaynaklarýný ihraç etmesinden rahatsýz oluyor ve ayrýca muhalefetin simge ismi Juan Guaido’yu Beyaz Saray’da aðýrlayarak, Maduro yönetimini hedef alan göndermelerde bulunuyor.

https://www.indyturk.com/node/136181/t
    Trump döneminde, özellikle Trump destekçisi petrol oligarklarýnýn Maduro'ya ara ara sopa gösterilmek suretiyle Venezuela'da iþ tuttuklarý yazýyor...Bunu þunun için yazdým: anketler Trump'ýn tekrar gelme ihtimalini oldukça yüksek göstermekte. Öyle olsa bile ABD "devlet geleneðinde" çok büyük bir deðiþiklik olmayacaðýný deðerlendirmekteyim. Þirketin yatýrýmý konjonktürel anlamda iyi bir zamanlamada yapýlmýþ gibi duruyor...YTD

kýsa vede için son mesaj...
    cante bu günkü düzeltmesi ile dibini 17.02 olarak mühürledi.. yaný 17.02 üzeri güzel,altý üzer seviyesi oldu.. bu seviye üzerinde oldukça güzel feykler atýlýr.. dikdörtgen içine aldýðým gibi.. 2 defa test 1 defa kýr sonra 2 kapanýþ yapmadan üzerine çýk ve tekrar test et gibi.. bu çaprazýn olumlu tarafý ise adam olacak çocuk (2 kapanýþ þartý ile) 18.53 seviyesine geriledi.. bu gün samba yaparken cante de hafifleme fýrsatým olmadý.. çayda çýra devam ediyor.. iyi çalýþmalar..

Burada yer alan yatýrým bilgi,yorum ve grafikler ''Yatýrým Danýþmanlýðý'' kapsamýnda deðildir ve kesinlikle al-sat tavsiyesi içermez.

Sayfa 215/388 ÝlkÝlk ... 115165205213214215216217225265315 ... SonSon

Yer Ýmleri

Yer Ýmleri

Gönderi Kurallarý

• Yeni konu açamazsýnýz
  • Konulara cevap yazamazsýnýz
  • Yazýlara ek gönderemezsiniz
  • Yazýlarýnýzý deðiþtiremezsiniz
  •