Sayfa 215/797 İlkİlk ... 115165205213214215216217225265315715 ... SonSon
Arama sonucu : 6372 madde; 1,713 - 1,720 arası.

Konu: BUCIM - Bursa Çimento

1.  Alıntı Originally Posted by Kurtuluş48 Yazıyı Oku
    Bucim yatırımcının bir kısmı verem, bir kısmı kanser oldu
    Abartmayın.Kağıt sag olsun,alim fırsatı da veriyor,satim fırsatı da..eger bucimde zarar eden varsa,suc yatırımcının

2.  Alıntı Originally Posted by shahzada Yazıyı Oku
    Abartmayın.Kağıt sag olsun,alim fırsatı da veriyor,satim fırsatı da..eger bucimde zarar eden varsa,suc yatırımcının
    Yapma ya!İ.T de amcan herhalde.Bu yazı da burada sana yazılacak en nazik yazı.Ben olsam yol yakınken külliyen saçmaladığın o yazıyı silerdim.

3.  Alıntı Originally Posted by Zdx&Lunar Soul Yazıyı Oku
    Yapma ya!İ.T de amcan herhalde.Bu yazı da burada sana yazılacak en nazik yazı.Ben olsam yol yakınken külliyen saçmaladığın o yazıyı silerdim.
    Neden sacmalayayim ki.5.90 dayken tüm parani yatirdiysan sen borsayi anlamamisin.tarmanin amcam olmasiyla ne alakasi var.bence asil sacmalayan sensin.bu da sana yazilacak en nazik yazi

4. Gecen hafta 5 ten alan biri dun 5.50 den satsaydi al sana 1 haftada %10 kar.kimse gelip de tarmani suclamasin.aliyolar kagidi tepeden sonra say patrona,spege..butun kagitlar icin boyledir bu

5. Sn shahzada
    Eğer alıp satmayı planladığın lot 100 lot ise evet 5 den alıp 549 dan belkiiii satardın ve buyuk bir kar ederdin ama kazın ayağı öyle değil maalesef bugun mesela 10 bin lot alayım deseydin en az 10 kademe cizmen satmak içinde 15 kademe asağı vermen lazım. Tamam kağıdın fiyatına bakmadan alıp atan biriyim ama es kaza portföyumden 50 bin satayım desem tabandan vermek zorunda kalırım. Sonuç olarak kağıt su sıralar haddinden fazla sığ almaya aldırtmıyor satmaya kalksan ciğerini söküyorlar adamın

6. Heee sunuda belirtmekte fayda var. Son zamanlarda belirgin sekilde mal alan emeklilik fonları hem ellerindeki kaynağın gucu hem bir sey görmüş oldukları için mal alarak yıl sonunda aldıkları malı hesaplarına yıla sonu zararı yazmak istemeyeceklerdir. Bu yuzden yurt içi ve dısında abuk subuk bir sey olmadıkça kağıdı en azından yılbasındaki fiyata tasımak isteyeceklerdir diye dusunuyorum zira en verimli dönemi gecirmeleri bilanço içinde satın alınabilir bir dönem

7.  Alıntı Originally Posted by shahzada Yazıyı Oku
    Neden sacmalayayim ki.5.90 dayken tüm parani yatirdiysan sen borsayi anlamamisin.tarmanin amcam olmasiyla ne alakasi var.bence asil sacmalayan sensin.bu da sana yazilacak en nazik yazi
     Alıntı Originally Posted by shahzada Yazıyı Oku
    Gecen hafta 5 ten alan biri dun 5.50 den satsaydi al sana 1 haftada %10 kar.kimse gelip de tarmani suclamasin.aliyolar kagidi tepeden sonra say patrona,spege..butun kagitlar icin boyledir bu
    Şu yazıları bana yazan biri olsa olsa borsayı bilmiyordur, biliyorum sanıyordur.Şunu da bil burada bir sürü arkadaş var kusurumabakmasınlar belki burada + olan bir kaç kişiden biriyim.Öyle lotum 100-500 de değil.Allaha çok şükür hiç bir İ.T tahtasında para kaybetmedim hatta çok ciddi paralar kazandım.Allaha çok şükür burada ve diğerlerinde yapılanların ne kadar legal olmayan işler olduğunu göremeyecek kadar gözüm dönmüş değil.Bunları bilip gerekenleri yapmayanlar-yapamayanlar utansın.

8. Bucim %10 kar için alınacak bir hisse değil hele 5,90 hiçte zirvesi değildir. geçen yıl 7,20 den döndü. Ben yıllarca aldım sattım ama son bir yıldır hiç satmadım tüm imkanlarımı zorlayarak kredi çektim, arabamı sattım hepsini bucime yatırdım maliyetim önemli değil çünkü beklentim yüksek er veya geç hedefime ulaşacağım. Onlar hisseye baskıyı arttırdıkça, ben beklentimi yükselttim, elimdeki lotları çoğalttım. Geçen yıl cemtaş 2,000,000 lot bucim hissesi satmak için haber gönderiyor ertesi gün bucim %5 eksi bu satıştan gelen paranın % 57 zaten bizim, şimdide roda limanı için ödenen paradan dolayı 9 aylık bilanço iyi gelmez diye söyleyenler var gelmese ne yazar bu satış için ödenen paranın %57 zaten bizim. Çemtaş geçen yıl 1,30 du 4,80 gördü şimdi 4,04 bucim geçen yıl 7,20 görmüş şimdi 5,38 her şey ortada bucimde haftalık veya günlük % 10 kazanmak benim gözümde çerez parası bile değil Bist içerisinde benim beklentilerimi karşılayacak bucimden başka bir hisse yok. Bu arada patrona kızdığımız yok, aslında o bize kızıyor patrona kızanda haklı sen kalk yılda 15 krş temettü ver yıllardır parayı kasada tut. D*****n kuyruğu kopana kadar burdayım

''Yatırım tavsiyesi değildir.''

Sayfa 215/797 İlkİlk ... 115165205213214215216217225265315715 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •