Sayfa 216/1230 İlkİlk ... 1161662062142152162172182262663167161216 ... SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 1,721 - 1,728 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

Alıntı Originally Posted by Smhtemettütop10 Yazıyı Oku
    https://www.gedik.com/piyasalar/kar-zarar-hesaplama

https://yatirim.akbank.com/tr-tr/his...r/default.aspx

tarihsel kar hesaplayıcıların belki yardımı olur diye düşündüm. Umarım verilerde sıkıntı yoktur.
    Bu arada ihracat oranlarının daha yüksek olması nedeniyle ben de isdemir'e biraz daha yakınım şu sıralar.
    Değerli bilgileriniz için çok teşekkürler. iyi günler.
     Alıntı Originally Posted by enginkoto Yazıyı Oku
    Uv yorumlarında genelde ortaya çıkan 35-40 tane şirket var eyvallah ben de aşağı yukarı aynı listeyi çıkardım. Kafama takılan bir soru da bu şirketlerin neredeyse tamamı son on senede 10-40 kat arasında degerlenmisler tabiri caizse çılgın atmışlar. Önümüzdeki yirmi yılda bunların tekrar bu tarz çılgın artışlar yapabileceğini düşünüyor musunuz? Veya borsa buna engel midir?
    Benim en eski bulabildiğim hisse fiyat değerleme tarihi 1ocak 2009 daha eski fiyatlara nasıl ulaşabilirim hisse performanslarını tam tahlil etmek istiyorum.
    umarım yardımı olur saygılar
    yazdıklarım tamamen kişisel yorumlarım olup hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir ... sizi mutlu edecek ninja yolunu kendiniz çizmeniz dileğiyle...

2.  Alıntı Originally Posted by enginkoto Yazıyı Oku
    Uv yorumlarında genelde ortaya çıkan 35-40 tane şirket var eyvallah ben de aşağı yukarı aynı listeyi çıkardım. Kafama takılan bir soru da bu şirketlerin neredeyse tamamı son on senede 10-40 kat arasında degerlenmisler tabiri caizse çılgın atmışlar. Önümüzdeki yirmi yılda bunların tekrar bu tarz çılgın artışlar yapabileceğini düşünüyor musunuz? Veya borsa buna engel midir?
    Benim en eski bulabildiğim hisse fiyat değerleme tarihi 1ocak 2009 daha eski fiyatlara nasıl ulaşabilirim hisse performanslarını tam tahlil etmek istiyorum.
    İnvesting.com da 15 sene kadar geriye gelebiliyor hisse grafikleri... Matriks gibi ücretli data sağlayıcılarda zaten istenen her veriye ulaşılabiliyor.

Öte yandan, yola 10-20 kat artacak kağıtları bulmak için çıkarsanız, muhtemelen endeks kadar bile getiri sağlayamazsınız...amaç portföyün endeksten daha iyi olması, mesela endeks %20 çıkmışsa bir yılda, portföyün %40 artması...endeks %20 düşmüşse portföyün %10 düşmesi gibi.

Bu dediğimi yapmak da kolay değildir, ama mucize hisseyi aramaktan çok daha rasyoneldir.

3. Bir arkadaşın ilk topiğin ilk sayfasındaki bir yazıyı beğenmesi üzerine, linki buraya koyayım dedim...portföy çeşitlendirmesi üzerine güzel bir yazı...özellikle deneyimi az arkadaşlara şiddetle tavsiye ederim,

http://www.hisse.net/topluluk/showth...022#post924022

4. Her ay 1000 tl ile hisse biriktirsek 5 yıl her ay devam etse. 5 senede portföyümüz 5 katlasa . Portföyde sasa, yataş, banvit performanslı hisselerde olsa. Ne güzel olurdu.

SM-J500FN cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

5. Bir de kısa vade yatırım önerisi

Bugün soğanı 5 tl den aldım... 1 ay kadar önce soğanın kış aylarında 10 tl ye kadar çıkabileceği söyleniyordu..bu sırada soğan 2,5 tl filandı...sebep olarak bir tür hastalık nedeniyle ürünün etkilendiği, bir kısmının da bozulduğu söyleniyordu.

Bugün stokçulara baskın yapıldı vs haberleri geldi... muhtemelen ileride daha pahalı satarım diye alınmış mallar... baskınlar sonrası bu mal mecburen piyasaya sürülecek...bu nedenle önümüzdeki 1-2 hafta soğan fiyatlarının 3 tl ye kadar düşmesi mümkün.

Peki gerçekten ürün azsa, kışın soğan tarımı yapılamayacağına göre ocak- şubat gibi soğan ın 10 tl çıkması mümkün.

Bizim gibi haftada 5-6 kilo soğan tüketen bir aileyseniz, şöyle bir trade mantıklı... soğan 3-4 tl arasındayken 100 kg kadar soğan biriktiririm..bu işten 100* (9-3)=600 tl kar etme planım var

Not: çok soğan tüketen aileyseniz, almama şansınız yok...tüketim elastikiyeti çok düşük bir ürün...pahalı olsa da almak zorundasın...patates gibi dondurulmuşu, domates salçası Gibi konservesi de yok.

6. Öncelikle bu forumda emeği geçen herkese çok teşekkürler.uzun zamandır forumu misafir olarak takip ediyorum. Bugün kayıt oldum. İlk sorum olacak. Garanti Bankası ndan yatırım hesabı açıp deneme amaçlı ilk kez hisse senedi aldım. Temettü emekliliği için hiç satmadan en az 5 yıl biriktirmek istiyorum. Arçelik Aselsan ve Ereğli Demirçelik aldım. Sizce bu kağıtlar dan devam edebilirmiyim. Ustaların değerli görüşlerine ihtiyacım var. Tabiki tüm sorumluluk benimdir. Yorum larınız için şimdiden Çok teşekkür ederim hayırlı geceler

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul/Montreal
    Gönderi
    36,161
     Alıntı Originally Posted by erdemgok Yazıyı Oku
    Öncelikle bu forumda emeği geçen herkese çok teşekkürler.uzun zamandır forumu misafir olarak takip ediyorum. Bugün kayıt oldum. İlk sorum olacak. Garanti Bankası ndan yatırım hesabı açıp deneme amaçlı ilk kez hisse senedi aldım. Temettü emekliliği için hiç satmadan en az 5 yıl biriktirmek istiyorum. Arçelik Aselsan ve Ereğli Demirçelik aldım. Sizce bu kağıtlar dan devam edebilirmiyim. Ustaların değerli görüşlerine ihtiyacım var. Tabiki tüm sorumluluk benimdir. Yorum larınız için şimdiden Çok teşekkür ederim hayırlı geceler
    5 yil kisa sunu 15 yapalim.
    Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

8. Yaş 43. 15 yıl çok bana başka yatırım larımı buraya kaydırmak istiyorum aldığım kağıt lardan devam edebilir miyim sizce

Sayfa 216/1230 İlkİlk ... 1161662062142152162172182262663167161216 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •