Sayfa 216/334 İlkİlk ... 116166206214215216217218226266316 ... SonSon
Arama sonucu : 2713 madde; 1,721 - 1,728 arası.

Konu: TUCLK - Tuğçelik Aluminyum Metal Mamulleri

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1.  Alıntı Originally Posted by nttur1 Yazıyı Oku
    https://www.borsagundem.com/haber/al...iriyor/1600011

KAP'ta açıklanan birkaç yıllık satış sözleşmelerindeki döviz bazlı mamül fiyatları SABİT ise eğer, yine döviz bazlı hammadde fiyatlarının ÇOK YÜKSELMESİ, önümüzdeki yılların bilançoları ile ilgili olumlu düşünceleri etkilemez mi? (Stok miktarı da önemli tabi)
    Yazınızdan anladığım kadarı ile hammadde fiyatlarının artması sözleşmeler sabit fiyatlı ise şirketi olumsuz etkiler diyorsunuz. Bu tarz şirketlerde sözleşmeler hammadde fiyatı üzerine belli bir oranda kar koyarak yapılır. Zaten 3-4 yıllık sözleşmede mamül fiyatının sabit olması diye bir durum söz konusu olamaz.

Alüminyum fiyatlarının artması şirketi az da olsa olumlu etkiler. Hasılat artar, stoktaki hammaddeden dolayı brüt marj biraz artar, tl maliyetlerin (faaliyet giderleri) oranı azalır dolayısı ile karlılık artar.

2.  Alıntı Originally Posted by yarımada Yazıyı Oku
    Yazınızdan anladığım kadarı ile hammadde fiyatlarının artması sözleşmeler sabit fiyatlı ise şirketi olumsuz etkiler diyorsunuz. Bu tarz şirketlerde sözleşmeler hammadde fiyatı üzerine belli bir oranda kar koyarak yapılır. Zaten 3-4 yıllık sözleşmede mamül fiyatının sabit olması diye bir durum söz konusu olamaz.

Alüminyum fiyatlarının artması şirketi az da olsa olumlu etkiler. Hasılat artar, stoktaki hammaddeden dolayı brüt marj biraz artar, tl maliyetlerin (faaliyet giderleri) oranı azalır dolayısı ile karlılık artar.
    Teşekkür Ederim

Gayet güzel aktif alım olmuş.
    Öyle yüzde 10 a falan gerek yok, her gün böyle böyle yüzde 2-3 yaparak 1 ay içinde zirvesine doğru gelirse çok olumlu olur.
    Ondan sonra Allah kerim.

Alıntı Originally Posted by playmaker Yazıyı Oku
    Gayet güzel aktif alım olmuş.
    Öyle yüzde 10 a falan gerek yok, her gün böyle böyle yüzde 2-3 yaparak 1 ay içinde zirvesine doğru gelirse çok olumlu olur.
    Ondan sonra Allah kerim.

Seans sonu kapanışda Aktif Alışlar Satışlar çok değişmiş. Enteresan bir gündü. Belki de son zamanların en dar aralıkta hareket ettiği seans oldu.
    Yarın eksi açarsa benim elim hazır.

Bugün 10.30 a kadar işlemlerde gördüğüm alışlar olsa da şimdilik yükselmesini istemiyorlar gibi.
    Yukarı yaptıkça hemen yeni satışlar geliyor.
    Çok destek attım ama hayırlısı.
    1 Yıl sonra belki de bu hareketlere gülerek bakarız.

Bugün 10.30 a kadar işlemlerde gördüğüm alışlar olsa da şimdilik yükselmesini istemiyorlar gibi.
    Yukarı yaptıkça hemen yeni satışlar geliyor.
    Çok destek attım ama hayırlısı.
    1 Yıl sonra belki de bu hareketlere gülerek bakarız.
    12.00 den attığım destek 12.74 den iade ettim kendilerine.
    Burada amacım trade etmekten çok tahtada oynayanların maliyetini yükselttirmek. Böylece geri getirmeleri kolay olmaz.
    Şimdi benim elim rahat, isterlerse 12 altına düşürüebilirler. Zevkle geri alırım

7. hocam qnb den işlemler sizin galiba tebrikler çok güzel trade...
    bu haber yeni iş anlaşma haberleri içinde kapı aralıyor, sabit taşıdığınız lotlarınız içinde bol kazançlar olsun)

12.00 den attığım destek 12.74 den iade ettim kendilerine.
    Burada amacım trade etmekten çok tahtada oynayanların maliyetini yükselttirmek. Böylece geri getirmeleri kolay olmaz.
    Şimdi benim elim rahat, isterlerse 12 altına düşürüebilirler. Zevkle geri alırım

Alıntı Originally Posted by tascene Yazıyı Oku
    hocam qnb den işlemler sizin galiba tebrikler çok güzel trade...
    bu haber yeni iş anlaşma haberleri içinde kapı aralıyor, sabit taşıdığınız lotlarınız içinde bol kazançlar olsun)
    Teşekkür ederim. İşbankası kullanıyorum.

Sayfa 216/334 İlkİlk ... 116166206214215216217218226266316 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •