Sayfa 223/825 İlkİlk ... 123173213221222223224225233273323723 ... SonSon
Arama sonucu : 6598 madde; 1,777 - 1,784 arası.

Konu: FROTO - Ford Otosan

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    6,935
    Amerika'daki otomotiv işçileri grevi sadece Ford'a ait değilmiş, Nerdeyse bütün büyük üreticileri kapsıyor. Bize yarar mı acaba, üretimi buraya kaydırma açısından filan...

https://finance.yahoo.com/news/avera...065021196.html
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

2. Oradaki tek bir işçi yıllık maaşıyla burada binek otomobil fabrikası kurarsın.

3. Sayın Turalı, bende gecenlerde aynı şeyi dillendirmistim. Öncelikle Ford transit için : dünya üzerinde sadece Türkiye'de ve Usa da üretiliyor. Ford Otosan son donemde transit üretimini arttırmak için elektrik li ve fosil yakıtlı transitlerin üretim hatlarını ayırdı. Sonra üretim için bir deneyim gerekmiyor froto için. Yakın zamanda Ford motor Co dan , usa daki fabrikayi kapıyorum, transitleri Türkiye den alacam derse şaşırmam

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    6,935
     Alıntı Originally Posted by alanzo Yazıyı Oku
    Sayın Turalı, bende gecenlerde aynı şeyi dillendirmistim. Öncelikle Ford transit için : dünya üzerinde sadece Türkiye'de ve Usa da üretiliyor. Ford Otosan son donemde transit üretimini arttırmak için elektrik li ve fosil yakıtlı transitlerin üretim hatlarını ayırdı. Sonra üretim için bir deneyim gerekmiyor froto için. Yakın zamanda Ford motor Co dan , usa daki fabrikayi kapıyorum, transitleri Türkiye den alacam derse şaşırmam
    Olmaması için çok büyük bir engel yok bence, umarım gerçekleşir...
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

5.  Alıntı Originally Posted by alanzo Yazıyı Oku
    Sayın Turalı, bende gecenlerde aynı şeyi dillendirmistim. Öncelikle Ford transit için : dünya üzerinde sadece Türkiye'de ve Usa da üretiliyor. Ford Otosan son donemde transit üretimini arttırmak için elektrik li ve fosil yakıtlı transitlerin üretim hatlarını ayırdı. Sonra üretim için bir deneyim gerekmiyor froto için. Yakın zamanda Ford motor Co dan , usa daki fabrikayi kapıyorum, transitleri Türkiye den alacam derse şaşırmam
    Böyle bir talep olursa, bizim buradaki fabrikaların bu talebi karşılayabileceğini sanmıyorum. Burada üretilen transit sayısı abd için çerez sayılır (hani birileri zamanında çerez sözcüğünü kullanmıştı ya oradan esinlendim)

Syg

6.  Alıntı Originally Posted by CAL Yazıyı Oku
    Böyle bir talep olursa, bizim buradaki fabrikaların bu talebi karşılayabileceğini sanmıyorum. Burada üretilen transit sayısı abd için çerez sayılır (hani birileri zamanında çerez sözcüğünü kullanmıştı ya oradan esinlendim)

Syg
    Ek yatırım gerektirir bence.Abd ford unun yapacagı en iyi iş Avrupa operasyonlarını Ford otosan a baglamak olucak.Bu bağlama fabrikaları bağlamak.Abd den Avrupa yı anlayamıyorlar.
    Oturacak ondan sonra bakıcak işine.
    Türkiye den mal almak araç özellikle maliyeti yüksek olur özellikle taşıması gümrük vs si…
    Bizim burası karsılamaz diye düşünüyorum…
    Ytd

7.  Alıntı Originally Posted by uzunvade87 Yazıyı Oku
    Kapitalizmin göbeğinde grev olayı da bir garip duruyor açıkçası. Aslında iflas tehlikesi çok yanlış değildir, şöyleki; abd de bir elektronik markete girin, teşhirdeki malların birini mesela dell marka, hp marka, kaldırın altına bakın %99'u abd dışında üretilmiştir, muhtemelen uzak doğu. Şimdi bunu otomotiv sektörüne uygulayamadılar, bu sebeple maliyetler çok yüksek, rekabet çoook fazla. Welhasılı kelam; dese ki ben fabrikaları dışarı taşıyacağım, biz coğrafik olarak çok uzağız. Böyle bir durumda muhtemelen ilk tercihleri meksika vs olur.

Syg.

Sayfa 223/825 İlkİlk ... 123173213221222223224225233273323723 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •