Onemli Gunler Banner
Sayfa 225/1230 İlkİlk ... 1251752152232242252262272352753257251225 ... SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 1,793 - 1,800 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

1.  Alıntı Originally Posted by ayyildiz16 Yazıyı Oku
    Dün akşam portfoyumdeki biloncoları ve portfoyumde olmayan hareketli kağıtların bilancolarına biraz baktım, sabah elimdeki doaş ları sattım ve üzerinede 2000 usd bozdurup kozaa ya 7,19 dan giriş yaptım, uzun vade kalırmıyım kozaa da bilemiyorum araştırma yapmam lazım ama karlılığı iyi görünüyor sizlerinde yorumlarını duymak isterim... güncel portfoy tüpraş,ereğli,isdmr,sise,trkcm,kozaa,ecilic,petkm, isyat,

aselsan da karlılığı artan istikrarlı bir şirket ancak küçük yatırımcının ağzına fazla dolanmasından dolayı portfoye alasım gelmiyor nedense sizlerin öngörüsü nedir aselsan hakkında önümüzdeki 4-5 sene için ?
    5 lerden 1 haftada 7.80 yapan hissenin bir günde 6.80 e kadar basıldığı ortamda 7.19 dan alış cesareti gösterebiliyorsanız uzun vadeci olma ihtimaliniz yüzde sıfırdır kendinizi kandırmayın..

2.  Alıntı Originally Posted by cenkbjk Yazıyı Oku
    5 lerden 1 haftada 7.80 yapan hissenin bir günde 6.80 e kadar basıldığı ortamda 7.19 dan alış cesareti gösterebiliyorsanız uzun vadeci olma ihtimaliniz yüzde sıfırdır kendinizi kandırmayın..
    haklısın riskli bir kağıt riski almamın sebebi yabancı girişi olması krdmr in hızlı çıktığı dönemi anımsattı o zaman cesaret edemedim krdmr e pişman oldum, şimdide kozaa nın biraz daha marjı var gibi görünüyor, ecilc da sattığım doaş gibi tam manasıyla içime sinmiyor ama % 10 civarı portfoyumde var araştırıyorum onuda...

3. İyi cesaret iki bin usd satıp almak. Tebrik etmek lazım.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

benim de portföyümün %40'ı şu an kira sertifikası fonunda
    kalan %60ı 6 hisseye dağıttım
    %5 aygaz+%5 tüpraş =%10 aslında aygaz'ı çıkartacaktım ancak kıyamadım tüpraşla paylaştırdım.. böylece bir aygaz-tüpraş anonim ortaklığı kurmuş oldum
    %10 isdemir, %10 isyatırım, %10 pergamon status dt, %10 soda, %10 tcell..
    bakalım seçime kadar ihtiyatlı davranıp sonra azar azar toplamaya devam etmek istiyorum... güzel sonuçlar olur inşallah hepimiz için ...
    ben al-sat yerine uzun vadeli yatırımı tercih eden herkese saygı duyuyorum sonuçta hem ülkemizin kalkınmasına katkı oluyor, hem kazancımız başkasının zararı olmuyor... iyi akşamlar herkese
    yazdıklarım tamamen kişisel yorumlarım olup hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir ... sizi mutlu edecek ninja yolunu kendiniz çizmeniz dileğiyle...

bu kızcağızın dediği hisselerin ikisi dışında hiç de ucuz olmadıklarını düşünüyorum. Önerdiği hisseleri kendi alıyor mu acaba? Ayrıca üst solunum yolu enfeksiyonu geçtikten sonra videoyu çekseydi daha inandırıcı ve izlenir olurdu.

Yahu bir de yazmayayım yazmayayım, hisse adı vermeyeyim diyorum da bir isdmr furyası var her yerde. yahu ereğli'den ne gördük de isdmr coşacak beklentisine sokuyorsunuz milleti? bu fiyattan alana da hayırlı uğurlu olsun. ben beklerim biraz daha bakalım ne olacak nerelere gelecek.

6. Bu mesajda kendime biraz eleştiri yapacağım; belki durum hakkında yorum yapacaklar/eleştirecekler veya benzer şeyi hissedenler vardır.

Şu sıralar çeşitlendirme(diversification) konusunda sıkıntı çekiyorum, iki açıdan;

- Biraz "hisse senedi" almanın büyüsüne kapıldım sanırım ve kenara bir lot hisse koymakla bir miktar dolar veya altın koymak aynı yatırım hissiyatını vermiyor, bu nedenle portföy dengesini bozma yönünde bir eğilimim var malesef.

- Ayrıca ucuz olduğunu düşündüğüm ve dikkatimi çeken fakat aynı zamanda da oturup üzerine hiç vakit harcamadığım bazı şirketler var, bir yandan bunları katmayı düşünürken; öte taraftan 5-6 şirketi aşmamayı ve hatta birkaçı üzerine özelleşip çok da fazla dağılmadan bunlarda maksimum sayıda lot biriktirme eğilimim var.

Bu tarz çelişkiler içerisindeyim şu anda..

7. Mutlu haftasonları.
    Şirketlerin son çeyrek karlarının %15 aşağısı 4 çeyrek devam ederse oluşabilecek prospektif fk ve temettü verimlerini inceledim.

https://twitter.com/hilmibozdag_/sta...049329152?s=21

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

İyi ki bilmiyor kalabalıklar,/ Yağmura bakmayı cam arkasından/
    İnsandan insana şükür ki fark var; / -Birine cennet birine zindan- /İyi ki bilmiyor kalabalıklar

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul/Montreal
    Gönderi
    35,496
    https://qr.ae/TUhQsn

Erken baslamanin onemi....

Zamani kendine calistirmak acisindan erken baslamak cok cok onemli tablodan da goruldugu gibi.

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

Sayfa 225/1230 İlkİlk ... 1251752152232242252262272352753257251225 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •