Sayfa 227/1027 İlkİlk ... 127177217225226227228229237277327727 ... SonSon
Arama sonucu : 8215 madde; 1,809 - 1,816 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

Alıntı Originally Posted by MAHARAJ Yazıyı Oku
    Dolar seçimden sonra 10 tl demiş elin oğlu.

https://www.milligazete.com.tr/haber...0-tlyi-gorecek
    O kadarda değil, karamsarlığın dibine vurmaya gerek yok..seçimlerden sonra güven çıkarsa, işler bir parça dönebilir..herşey düzelir demiyorum, çünki trend dışarıda ağırda olsa devam ediyor..

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
    Türk Lirasının 2-3 ay önce ayrışmaya başlamasında, çevremizdeki olaylar, Suriye'ye müdahalemiz, jeo-stratejik unsurlar, Kuzey Kore-ABD gerginliği, İngiltere-Rusya kapışması, FED'in fazi artırımı belirsizliği gibi ülke dışı faktörler ön plana çıkarılıyordu.

Bunların çoğu neredeyse halloldu.

Şimdi bunun yerine ülke sorunları (seçim , mali ekonomik sorun ve sıkıntılar) ön plana çıkarılıyor.

"TL için koşullar 3 ay önce mi daha iyiydi yoksa şimdi mi?" sorusuna vereceğimiz anlamlı yanıtlar , seçim sonu karanlık tahminlerin yerindeliğini de bize gösterecektir...

Kaldı ki yurtdışında (petrol fiyatları dışında), bozulma falan da yok.

3.  Alıntı Originally Posted by enki Yazıyı Oku
    O kadarda değil, karamsarlığın dibine vurmaya gerek yok..seçimlerden sonra güven çıkarsa, işler bir parça dönebilir..herşey düzelir demiyorum, çünki trend dışarıda ağırda olsa devam ediyor..
    Enki dostum sana yanıtı uğur abim versin. Yılın 2. yarısı mokoko diyor. Kamu çalışanları ve emekliler bakalım maaşlarını alabilecek mi diyor.

Seçimden sonra işler iyi olur demek göle maya çalmaya benzer.

https://youtu.be/xSjCxeaqqeE

Alıntı Originally Posted by BORA YAŞAR Yazıyı Oku
    Türk Lirasının 2-3 ay önce ayrışmaya başlamasında, çevremizdeki olaylar, Suriye'ye müdahalemiz, jeo-stratejik unsurlar, Kuzey Kore-ABD gerginliği, İngiltere-Rusya kapışması, FED'in fazi artırımı belirsizliği gibi ülke dışı faktörler ön plana çıkarılıyordu.

Bunların çoğu neredeyse halloldu.

Şimdi bunun yerine ülke sorunları (seçim , mali ekonomik sorun ve sıkıntılar) ön plana çıkarılıyor.

"TL için koşullar 3 ay önce mi daha iyiydi yoksa şimdi mi?" sorusuna vereceğimiz anlamlı yanıtlar , seçim sonu karanlık tahminlerin yerindeliğini de bize gösterecektir...

Kaldı ki yurtdışında (petrol fiyatları dışında), bozulma falan da yok.
    Önce kendine şu soruları
    sor?
    Abbas neden erken seçim kararı aldı.!!
    Hani erken seçim vatana ihanetti..!?
    Abbas Tulumbada su kalmadı demedi mi??
    Kampanya başlatmadı mı???
    Okumadın mı...??
    Beleşe Traşları,mezar taşlarını.???

CRASH tüm HIZIYLA yolda.!!!
    Ben Büyük Resimde KAOS u görmeye devam edeceğim.!!
    Bakalım kim haklı çıkacak.!!!
    Zaman kişinin aynasıdır.!!
    Saygılar....
    Kötümser yalnız tüneli görür, iyimser tünelin sonundaki ışığı görür, gerçekçi tünelle birlikte hem ışığı hem de gelecek treni görür.!!!

5.  Alıntı Originally Posted by enki Yazıyı Oku

ekşisözlükte uğur civelek entrylerinden..

- coğu zaman karamsar yazılar yazan (radikal) ekonomi yazari, danışman, otomatik pilot. 23.01.2003

- parasını hep dolarda tuttuğunu tahmin ettiğim kronik karamsar yazar. 23.01.2004

- bankalar birliğinde de eğitim veren ekonomist, komplo teorist. 30.01.2004

- radikal'deki görevi uğur gürses'in kontrol edilemez iyimserliğini dengelemek olan, kontrol edilemez derecede karamsar yazar. 13.12.2005

- butun yazilari birbirinin aynidir. hep gelecek zaman kullanir ve felaket tellalligi yapar. 29.09.2006

- her daim karamsar olan bir ekonomist.ağzından güzel bi laf çıkmaz bu adamın.pembe tablolar çizen şakşakçılardan değildir.eline uyduruk pembe tabloları alır ve paletindeki gerçekçi renklerle pembeyi mora çevirerek insanı düşünceye sevk eder. 03.04.2010

- surekli kriz cıkacak dediği için arada saati dogru gösterdiği oluyor. bildiğim en karamsar adam ayrıca. 15.06.2013

- ulusalcıların ve komplo teorisyenlerinin en sevdiği ve sürekli takip ettikleri yazar. 08.09.2013

bu arada kendisinin gerçekçi olduğunu savunanlar da var.
    https://eksisozluk.com/ugur-civelek--512579

6. Politikacılarda bizim abbas ismini kullanmaya başlamış. Topik çok popüler oldu demek ki.

Meral Akşener: Abbas yolcu!

Meral Akşener, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a seslendi. Akşener "Kadınlar, gençler bıktı artık senden... Abbas yolcu..." diye konuştu.

Abbas yolcu..

Alıntı Originally Posted by MAHARAJ Yazıyı Oku
    Enki dostum sana yanıtı uğur abim versin. Yılın 2. yarısı mokoko diyor. Kamu çalışanları ve emekliler bakalım maaşlarını alabilecek mi diyor.

Seçimden sonra işler iyi olur demek göle maya çalmaya benzer.

https://youtu.be/xSjCxeaqqeE

Dostum biliyorsun bende karamsarım tamamda..örneğin Uğur Civelek gibi önceki krizlerden 50 kat fazla kriz olur demek apayrı bir şey..insanın ağzından çıkanı kulağının duyması gerekiyor..Ayrıca benim itirazım dışarıdan ahkam kesen adamın ''seçimden sonra dolar 10 TL olur lafına''..tamam koşullar-sıkıntılar belli, bizde biliyoruz..ben diyorum ki bir an seçimden sonra güven çıktığını düşünsek..bak dolar artmaz demiyorum ama 10 TL olmaz değil mi?..bunlar kesinkes bilinecek şeyler değil..

Uğur Civeleği 2002 senelerinde okumaya başladım..her hafta Radikal'de yazardı o zamanlar..4 sene felan okumuşumdur kendisini sanırım..sonraları bıraktım tabii okumayı..adamın çizgisi hiç değişmedi o günden bu güne, bilmem anlatabiliyormuyum..selamlar..

Walla Sn. Shorts'un yazısını şimdi gördüm..sağolsun durumu daha güzel özetlemiş..

Sayfa 227/1027 İlkİlk ... 127177217225226227228229237277327727 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •