Sayfa 228/997 İlkİlk ... 128178218226227228229230238278328728 ... SonSon
Arama sonucu : 7975 madde; 1,817 - 1,824 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

1.  Alıntı Originally Posted by Turnike Yazıyı Oku
    Olaya tek yönlü bakmışsınız:
    Kredi mevduat oranı yüzde 140 ise, mudilerden toplanan paralar farzımahal yüzde 20 fazlasına piyasaya kredi olarak veriliyorsa, mudilere ödenen günlük 600.000.000 TL ye karşılık günlük piyasadan kaba bir hesapla 1.000.0000.000 TL faiz bankalara geri dönüyor demektir.
    Yani, sonuçta bu mudiye ödenen 600 milyon TL günlük faiz bankaya KOBİ lerden 1 milyar TL şeklinde geri mi ödenecek demek istediniz? Yani o şekilde anlarsam evet bankaların karı artacaktır, ama TL likitideside aşırı şişecektir...

Sonuçta banka aradaki 400 milyon TL yi saklayamayacak ki? Salacak yine piyasaya..

Likitide yani emisyon hacmi 2018 yılında iyi yönetilemez ve büyümede olmaz ise; yandı gülüm keten helva...

2. Tabi bu işlerin hesabından anlamam, araştırmak lazım. Öte yandan yükselen enflasyona rağmen mevduat faizleri düşüyorsa bunun sebebinin aşırı para basımını olduğunu okumuştum.

Tabi şimdi tuik enflasyon verilerine güvenimiz yok bu işi nasıl çözeriz bilinmez.
    Yukarıda yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

3. Bir hata yaptım ''domates'' kelimesini kullandım hemen ''Dudu ve halay ekibi'' halaya durdu tam işkencemiz bitti derken mezarcı ile pazarcı geldi derin ekonomik analizleri ile beynimin bir bölümünü geçici felce uğrattılar neyseki hafif göz seyirmesiyle atlattım inşallah gerisi gelmez.
    JonDowes müsaitseniz sizden ekonomik durum yorumu alalım ufkumuz genişlesin.

4.  Alıntı Originally Posted by Turnike Yazıyı Oku
    Tabi bu işlerin hesabından anlamam, araştırmak lazım. Öte yandan yükselen enflasyona rağmen mevduat faizleri düşüyorsa bunun sebebinin aşırı para basımını olduğunu okumuştum.

Tabi şimdi tuik enflasyon verilerine güvenimiz yok bu işi nasıl çözeriz bilinmez.
    Sn.Turnike dediklerinize katılıyorum. Bir tek yer hariç.. Mevduat faizleri düşmüyor.. Sanırım 14,35% ler veriliyor..

Bu iş artık Tavuk Yumurta ilişkisine dönmeye başladı..

Mevduat faizleri inmez ise enflasyon inmez.. O zaman %5 hedef yanlıştır. Yeni hedef konulmalıdır.. İki senedir sıkı durup enflasyon hala %10,66 ise o vakit TCMB sıkı durmuyor, sıkı duruyormuş gibi yapıyor...

Yani; bir yerlerde birşeyler yanlış gidiyor...

Yada size, bana, Mehtap hanıma yalan söylüyorlar.. Yalnız aramızda ki fark ise şudur...

Ben inanmıyorum.. Mehtap hanım inanıyor.. Siz ise inanmak istiyorsunuz, ama endişeleriniz var....

Siz ; Ona da inanabilir, bana da...

Cevabı ise zaman gösterecek....

http://www.hisse.net/topluluk/showth...077#post971077

Hisse yarışmamıza kurallara uygun 3 hisse yazın 1 hafta yarışalım.
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

Bitmek bilmeyen domestes muhabbetinden biktik artık.

7. 3.çeyrek verileri
    ırak referandumu
    fed sıkılışartırması
    ecb kararları
    ispanyada bağımsızlık hareketi

yakın dönemi ilgilendiren veriler bunlar

3.çeyrek %10un üzerinde büyüme bekleniyor..

diğer taraftada Türkiye lehine sonuçlar gelirse,

kur ve faizler baskılanır..

birçok makroekonomik denge var..

çinden hurda metal alma durumu
    rusya ile ticaretin gelişmesi

thy önemli miktarda uçak alımı yapıyor bununla paralel üçüncü havalimanı nın devreye girmesi..

herkes sürekli kısa vadeli özel sektör borcundan bahsediyor..

borcun varlığı borçların ödenmesi ülkedeki döviz rezervinin azalması demek değil..

bir çok şirket borçlarını yeniliyor vadelerini uzatıyor, hatta ilave kredi bile alıyor...

TL birikim sahibi olan biri olarak istediğim;

usd/tl kurunun 3.15-3.25 bandına gelmesi
    TL faizlerinin %7-8 seviyelerine inmesi
    milli gelir olarak da 1 trilyon doları geçmek..

bunların hepsi not arttırımına bakar.. yatırım yapılabilir seviyeye geldiğimiz anda uçuşa geçeriz..

8. Tamam anlaştık o zaman.
    25.09.2018 TCMB Dolar kuru 5 TL ve üzeri olursa ben birdaha yazı yazmıyorum tersi olursa siz yazmıyorsunuz.
    Fakat hiçbir bahane geçerli değildir şimdiden söyleyeyim.
    Yani efendim şu şöyle olduydu da bu böyle olduydu da ondan olduydu da anlamam.
    Anlaştık mı?
    TCMB kuru ne gösteriyorsa o baz alınacak.

Alıntı Originally Posted by selka Yazıyı Oku
    İddiaya teklifi geldi.. Bende kabul ediyorum.. O zaman sizin dediğiniz olursa ben sizden özür diler üyelikten ayrılır bir daha yazı yazmam.. Uzaktan okur ve izlerim...

Ama o tarihte 5 TL olursa; siz benden özür diler, üyelikten ayrılır bir daha yazı yazmaz.. Uzaktan okur ve izlersiniz..

Kabul ederseniz ben varım..

Unutmayın eklemediğin bir şey daha var, o yazımda..

2018 sonunda FED bilançosunu küçültürken, bizim nüfus 85 milyonu geçecektir..

Yani; Bizdeki finansal genişleme ise tam gaz olucaktır...

Vakit varken, vazgeçebilirsiniz..
    Son düzenleme : mehtapkarayol; 25-09-2017 saat: 00:05.

Sayfa 228/997 İlkİlk ... 128178218226227228229230238278328728 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •