Sayfa 23/863 İlkİlk ... 1321222324253373123523 ... SonSon
Arama sonucu : 6901 madde; 177 - 184 arası.

Konu: ULKER - Ülker Bisküvi

1. Fıtıfıtı delirecek. Hahahhahaha. Yaz koçum yaz. Sen yaz ki hisse yürüsün

2.  Alıntı Originally Posted by ft-2 Yazıyı Oku
    --gene kafanız basmamış...enflasyonu üzerinde her üçü de ...en az artan ülker in...yani yüzde 30 demek resmi enflasyonun yüzde 30 üzerinde demek...
    Ee o zman ne diye yazıyorsun bunu...adam enf uzeri yizde 10 vermis iscisine.....senin kafa basıyor da madem beyenmedigin nedir....enf ustu zam vermeleri mi???

Ya senin kafa su Ülker'in yeni alinan robotlarini hesaplamaya mi basmadi....

3.  Alıntı Originally Posted by ft-2 Yazıyı Oku
    --benim sahtekar diye bir ifadem yok...diyen sensin....bak bakalım geçen sene ve 3. çeyrek brüt kar marjı ile favök marjına...düşmüş mü.düşmemiş mi ?..enflasyon muhasebesi oranları düşürecek dedim...her şirkette düştü..bunda da laçınılmaz düşecek dedim düştü...
    Bilançoda oyun yapan sahtekardir.... sahtekarin ne demek olduğuna kafan basmamis demek...

4. Patronu öğle yemeği için izin vermis....o ara yazmış galiba

5. ft-2 ilişkili taraf işlemlerine hakimdir.

Goody'de hakim ortak her sene kol gibi royalty, danışmanlık ve IT faturalarıyla kârın hepsini kaçırdığı için iyi bilir.

Dikkate alarak okudum bu yüzden.

Pladis'ten yapılan alımlar ürünlerle ilgilidir, satış pazarlamada arama bu yüzden.

Alıntı Originally Posted by kingsailor Yazıyı Oku
    Bilançoda oyun yapan sahtekardir.... sahtekarin ne demek olduğuna kafan basmamis demek...
    sen öyle diyorsan öyledir...sahte-kar...uyuyor... ben sahtekar demem, ama karın bir kısmı sahte...

Alıntı Originally Posted by tidebringer Yazıyı Oku
    ft-2 ilişkili taraf işlemlerine hakimdir.

Goody'de hakim ortak her sene kol gibi royalty, danışmanlık ve IT faturalarıyla kârın hepsini kaçırdığı için iyi bilir.

Dikkate alarak okudum bu yüzden.

Pladis'ten yapılan alımlar ürünlerle ilgilidir, satış pazarlamada arama bu yüzden.
    --ürün alımı değil...hizmet alımı...ürün alımı başka bir başlık altında...

........................................ürün alımı
    United Biscuits (UK) Ltd. 533.734
    --kap sayfa 54

--goody de geçen seneyi göremedim...bir göstersene...

--KAP a gönderilen SPK ya göre hazırlanmış bilançoların vergisel ve maliye yönünden bir yaptırımı ve bağlayıcılığı yok...

--ama VUK a verilen beyannamede satışların maliyeti tablosunda sehven yapılmamış, vergi matrahını düşüren hatalar hile kabul edilmekte ve vergi kaçakçılığı suçuna girmekte olup hem 3 kat vergi cezası, hem de hapis cezası var...

HÜRRİYETİ BAĞLAYICI CEZA (HAPİS CEZASI) (VUK Md. 359)

Vergi Usul Kanunu'nun 359 maddesinde yer verilen hapis cezasını gerektiren nitelikli fiiller aşağıdaki gibidir:

Vergi kanunları uyarınca tutulan veya düzenlenen, saklanma veya ibraz zorunluluğu bulunan;

* Defter ve kayıtlarda hesap ve muhasebe hileleri yapılması, sahte isimlere hesap açılması veya işlemlerin matrahı azaltacak şekilde başka kayıt ortamlarına aktarılması,

https://ismmmo.org.tr/Mevzuat/Vergi-...ve-cezasi--781

Sayfa 23/863 İlkİlk ... 1321222324253373123523 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •