Sayfa 23/792 İlkİlk ... 1321222324253373123523 ... SonSon
Arama sonucu : 6336 madde; 177 - 184 arası.

Konu: BUCIM - Bursa Çimento

1. Geçen yıl BUCIM'in 7.00'lerin üzerine çıkmasında şüphesiz Cemtaş ile ilgili yaratılan beklentilerin de payı vardı.
    Cemtaş ile oluşturulan beklentilerin fiyaskosu,İnşaat sektörünün gerileme dönemine girmesi,BUCİM'in gelen 6 aylık karından sonra 9 ve 12 aylık karlarının tam bir hayal kırıklığı olması ile açıklanan 15 krş temettünün bunca para bağlanan senedin verimliliğinin de hayal kırıklığı ile senedin düşmesi kadar doğal ne olabilir?
    Sonuçta 6-7 ay öncesi 4.00 TL de gezen senet bugün hala 5,65 lerde.
    İyi düşünmek lazım.

2. bu kagıtta var bir sıkıntı çok düştü anlamadım

3. Behzat dede karlılık dusunce fiyatın düşmesi beklenti dahilinde olabilecek sey deeeeee peki 75 milyon parayı dağıttıdamı ki fiyat başladığı yere dustu unutmayalım sermaye 105 kar 75 iştirakleri hiç saymıyoruz. gecen de yazmıştım şirket kiler gyo nun sattığı daireler kadar fiyattan değerleme ye tabi tutuluyor. olay son 6 9 15 25 35 ay meselesi değilki 12 sene önceki fiyattan tl olarak işlem görüyor. hiç bir ama hiç mantıklı açıklaması yok tarman amca malın çoğunu toplamış buyuk fonlar girmeye cesaret edemiyor olay bundan ibaret kendi de ced i bekliyor ama onunda sonuçlanmış olması lazımdı bu gidişle 3 aylık bilançosunu kendi gördükten sonra ced i devreye sokacak gibi havası var

4.  Alıntı Originally Posted by behzat Yazıyı Oku
    Geçen yıl BUCIM'in 7.00'lerin üzerine çıkmasında şüphesiz Cemtaş ile ilgili yaratılan beklentilerin de payı vardı.
    Cemtaş ile oluşturulan beklentilerin fiyaskosu,İnşaat sektörünün gerileme dönemine girmesi,BUCİM'in gelen 6 aylık karından sonra 9 ve 12 aylık karlarının tam bir hayal kırıklığı olması ile açıklanan 15 krş temettünün bunca para bağlanan senedin verimliliğinin de hayal kırıklığı ile senedin düşmesi kadar doğal ne olabilir?
    Sonuçta 6-7 ay öncesi 4.00 TL de gezen senet bugün hala 5,65 lerde.
    İyi düşünmek lazım.
    üstadım yıl başından beri endeks %12 primli..dolar %5 primli..Kağıt %8 ucuzlamış.sadece son ay kaybı %12..1 ay önceki fiyatına bile çok ucuz kaldı diyen çok vardı..bakıyorum sermayesinin %75 i kar açıklamış.roda satışı vs.,teknik dip diyor..şimdi bu fiyat primli ve pahalı mı diyorsunuz?
    YTD

5.  Alıntı Originally Posted by Black Diamond Yazıyı Oku
    üstadım yıl başından beri endeks %12 primli..dolar %5 primli..Kağıt %8 ucuzlamış.sadece son ay kaybı %12..1 ay önceki fiyatına bile çok ucuz kaldı diyen çok vardı..bakıyorum sermayesinin %75 i kar açıklamış.roda satışı vs.,teknik dip diyor..şimdi bu fiyat primli ve pahalı mı diyorsunuz?
    YTD
    kişiye göre değişir.
    benim maliyet 6,89 bana göre ucuz
    onun maliyeti 4 ona göre pahalı
    paylaştığım herşey kendi hayal ürünüm olup asla yatırım tavsiyesi değildir.

6. şu an bu hisse yabancının elinde olsaydı takaslarda 1 2 citi deutche gibi mesela..fiyatı eminim 9 liradan aşağı olmazdı yerliler kesinlikle bu işi beceremiyor çünkü işleri güçleri milleti söğüşlemek kafaları ancak ona çalışıyor yatırım amaçlı yapmıyorlar işlemlerini..bu yüzden aslında yabancının kontrolünde olan ama o veya bu sebepten düşmüş hisseleri alıp beklemek lazım..yakın zamanda örnek tkfen tupraş kords ilk aklıma gelenler..onları kaçırdık artık önümüzdeki duruma bakacaz..ytd

7.  Alıntı Originally Posted by acemi Yazıyı Oku
    kişiye göre değişir.
    benim maliyet 6,89 bana göre ucuz
    onun maliyeti 4 ona göre pahalı
    hocam bakış açısını hicvettiğinizi düşünüyorum.
    Bir şirketin piyasa değerinin ucuz -pahalı olması kişiye göre değişmez tabi ki..(Tarman hariç)
    Kağıt ucuz değil çok çok ucuz.
    YTD

8. çed raporu nisan sonuna kalmış gözüküyor..?
    neden bir araştırma yaptım,,kestel tarafındaki halkın %65 akp oy veriyor,,, bu çed işine de itirazları var kamuoyu ile birlikte,,
    aynı zamanda yabancı yatırımcı için elinden gelen bütün yasaları çıkarmaya ve önünü açmaya çalışan ve ekonomik olaraktanda sıkışan bir hükümet var ,,muslukları varlık fonunuda kurarak ve işçi fonu da el atarak suyun önünü açtı sonuna kadar,,
    burda bucım,i ilgilendiren çed işide açıklanırsa burdan gelecek oyların enaz %30 hayır diyecek ,,,
    bol şanslar ben hisse hala satmadım ve zaman zaman alıma devam ediyorum bugünde biraz tırtıkladık..
    uzun vadeci oldugumdan sorun yok,,tek sorun tarman...?
    ZIR-DELİ Y.T.D

Sayfa 23/792 İlkİlk ... 1321222324253373123523 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •