Sayfa 23/247 İlkİlk ... 1321222324253373123 ... SonSon
Arama sonucu : 1973 madde; 177 - 184 arası.

Konu: ODAS - Odaş Elektrik

Şu tezi savunuyor Odaş hissesinin ürettiği kar sürdürülebilir olmadığını söylüyor.Fakat odaş hissesinde maliyeti düşük olanlar için önemli değil.2023 yılında göreceğiz sürdürüp sürmediğini. Şaşırmamak elde değil bu düşünceye.

2. Yazmayım yazmayım diyorum ama sabredemedim,sonunda yazıyorum.Efendim tacirlerdeki falanca kişi onu demiş filanca bunu demiş.ben çok gördüm böyle sallayanları,35 yıllık borsacıyım bu tv lerde,videolarda konuşanların çoğunu tanırım.benim için bunların konuştukları YOKKKKKKKKKK hükmündedir.o Tuncay Turşucu bakarsın bışey bilir gibi konuşur ama şirket bilançolarının beklentilerini gelir bizim üstat Hamza beye sorar.taşıma bilgilerle değirmen döndürürler.şimdi efendim yok bu karlar sürdürülebilir miymiş.ulan geri zekalı ne anladın da sürdürülmesinden bahsediyorsun??? elektirk fiyatları bizde avrupanın 4 te biriyse demek daha çok alacak yolumuz var.2023 yılı karının 2021 in karından 2 kat daha fazla gelecektir diye umuyorum.bu benim tahminim beni bağlar.
    gelelim şirketin değerine...Cante2 bugün itibarıyla 42 milyar civarında bir değeri var borsada.hakettiği değer mi??? elebette değil.bugün 86 milyon kömür rezervinin değeri en kötü fiyatla180-200 milyar.termik santral da bonus olsun.bunu yarı fiyatına satsa 100 milyar eder,o da cantenin hisse başı 300 lira civarı ettiğini gösterir.650 milyon lotu odaş satarsa hisse başı odaşa 52 lira yansır.hani kendi değeri,hani özbekistanı ve altın madeni...
    velhasıl bu hissenin değeri gerçekte 80 lira.eninde sonunda bu fiyatları görecek ama eminim bu hissede hiçbirimiz olmayacağız.benim hedefim asgarı 35 dir.1 kuruş altına vermem.35 olduğu zaman millet o atlamaya başlayacak hisseye.çünkü aracı kurum raporları bilmiş adamların yorumları hep al tavsiyesi verecek.Bugün f/k si 40 ,50 hatta 300 olan o kadar hisse var ki.bizimkinin 10 olması işten bile değil.YTD. bekleyip görelim.malınızı 3 kuruşluk adamların yorumlarına bakıp da satarsanız yazık edersiniz.bu hissenin kıymetini bilen ve sabreden kazanacak.noktaaaaa

3.  Alıntı Originally Posted by anadolulu alp Yazıyı Oku
    Şu tezi savunuyor Odaş hissesinin ürettiği kar sürdürülebilir olmadığını söylüyor.Fakat odaş hissesinde maliyeti düşük olanlar için önemli değil.2023 yılında göreceğiz sürdürüp sürmediğini. Şaşırmamak elde değil bu düşünceye.
    aynen katılıyorum.bi mok bi,lir gibi konuşuyor ********in önde gidenleri.onlardan bir tanesiyle yüzyüze gelsem yüzüne tükürmekten imtina etmem.küçük yatırımcı katilleri onlar.Parayla yorum yapan hisse kötüleyen aşağılık tetikçiler onlar.Hiç unutmam Netaş, hissesi 36 dan yabancıya satıldı.o günlerde hisse 52 den işlem görüyor.herkes 36 ya iner diye sattı.hatta aracı kurumlar herkesi aradı.mallarınızı satın diye.beni de aradılar ben satmam dedim. hisse 2 ay sonra 302 oldu.280 den verdim.servet gyo da aynısı oldu.hisse 2 den 12 ye gitti.yorumcular 6 ayda 1 e 6 oldu satın diye bas bas bağırıyordular.ben her konuştuklarında küfredip gülüp geçtim.çevremde arayan birsürü insana da sattırmadım. 130 ortalamayla yani 10 kat fazlasıyla ben ve etramıa sttırdım.hisse 142 lere gitti o zaman.olsun alan da kazandı))
    o nedenle o afkuran tipler bırak afkursun malınızı kaptırmayın.100 de yüz bu hissedeyim.YTD.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    4,831
    04.10.2022
     Alıntı Originally Posted by azaz Yazıyı Oku
    7 görüldü....
    revizyon no 8.0

5. Ptf fiyatları düşerse 2023 de belki bu seneki cirolar bu kârlılık lar gelmeye bilir seneye adam bunu kastetmiş sanırım risk bu enerji hisselerinde fakat odaş zarar işi bitti bilançoda karlılık sürdürülebilir olacak bundan sonra maden tarafı atıl altın gümüş vs ne olacağı belirsiz diğer yandan kasada nakit para var ne yatırım yapacak bu parayla merak ediyorum düzeltme gelirse yuzde 15 gelir oda normal bakalım ne olacak ytd

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    4,831
     Alıntı Originally Posted by azaz Yazıyı Oku
    revizyon no 8.0
    aman tavan olma....

tavandan sonra sapıtıyor....

7.  Alıntı Originally Posted by anadolulu alp Yazıyı Oku
    Kendisi iyi niyetli biri ama herkes her şeyi bilecek diye bir şey yok. Enerji konusunda bilgili olan Yunus Şahin bile yeni auf’tan sonra Odas’a uyandı, halbuki öncesinde de hisse çift hane diye bağırıyordu. Ekim ayı ptf, yerli kömür auf’un yaklaşık 2 katı. Yani Ptf’ler %40-50 düşse Odas’a etkisi olmaz. Büyük bir ekonomik durgunluk olmayacaksa (seçim öncesi zor belki seçim sonrası olabilir) her ay Botaş’ın santral tarifesine bak, mevcut fiyatın %40-50’sine düşerse ancak Odas’a az az etki etmeye başlar. Öyle mi olur böyle mi olur diye konuşmaya pek gerek yok aslında.

8. Güzel bir gündü. Yine inenlerin-binenlerin olduğu bir durağa geldik.

Sayfa 23/247 İlkİlk ... 1321222324253373123 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •