Sayfa 232/1312 İlkİlk ... 1321822222302312322332342422823327321232 ... SonSon
Arama sonucu : 10492 madde; 1,849 - 1,856 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım 2

1.  Alıntı Originally Posted by djoz Yazıyı Oku
    Tercih meselesi hocam.
    "Diğer her şey" kapsamına giren o kadar çok şey var ki.
    En basitinden, sabah 8 bina ötemdeki fırından çıtır çıtır simit aldım mesela.
    Sizin evlere aynı uzaklıkta fırın yoktur diye tahmin ediyorum.
    Markete de araçla gidiyorsunuzdur.
    Oysa ki sizin dairenizle otoparkınız arasındaki mesafe, benim marketlerle olan mesafem kadardır.
    Ha tabi ki bu tercih meselesi. Herkesin idealindeki yaşam alanı ve öncelikleri farklıdır.
    Tek ve mutlak doğru yok, herkesin kendi doğrusu var.
    Gerçekten elini vicdanına koyup doğruyu söylemeni istiyorum

Evini 100 metre çembere al

Migros
    Çağrı market
    Evinin altında 1500 m2 biçen market
    3 tane lux fırın,( mahalle arası kurabiye bile olmayan sadece ekmek fırınlarından değil,pasta cafe fırın tarzı)
    Happy moons
    Starbucks
    2 tane 3.Wave kahveci
    10 tane kuaför ( ayıptır söylemesi tr kuaför milli takımı kaptanı evin altında ) adem yılmaz aratırsın
    5-6 kuru temizleme
    7-8 kebapçı
    Balık restaurantları
    Üst sınıf dondurmacılar ,gelatocular.
    3 tane üst sınıf steak house
    Evin 50 metre yanında ilk okul
    Evin 10 metre yanında anaokulu
    Evin 10 metre yanında orta okul
    Evin 50 metre çevresinde little cesars, mc donalds, burger king
    Evin 50 metre yanında kahve dünyası
    Birçok kırtasiye, kitap evi. Kırtasıyelerde öyle 20 m2 liklerden değil, gittiğin en büyük d&r ı düşün. Hah öyle birşey.

Var mı bu imkanların? Sadece ayak üstü aklıma gelenler.

Bak tekrar diyorum 100 metre çember. Öyle 300-500 demiyorum.

8 bina ötede ki fırın diyorsun. Bugün 1 bina 50-60 m2 oturumlu o da en ufak. Ki aralarında sokaklarda var bu binaların.en en az 700-800 metre diyorsun ben 100 metre diyorum.
    Evinizden çıkıp aracınıza gidene dek ben fırına gidiyorum diyorsun, ev ile asansör 5 metre, -2 ye basıyorum ve 2 tane numaları tarafıma ait otopark ve sadece asansörden inince 1 kapı açıyorum aracım karşımda. Yani evden çıkıp araca binmek 1 dk.
    Son düzenleme : Sugosu82; 13-09-2021 saat: 09:01.

2.  Alıntı Originally Posted by djoz Yazıyı Oku
    Tercih meselesi hocam.
    "Diğer her şey" kapsamına giren o kadar çok şey var ki.
    En basitinden, sabah 8 bina ötemdeki fırından çıtır çıtır simit aldım mesela.
    Sizin evlere aynı uzaklıkta fırın yoktur diye tahmin ediyorum.
    Markete de araçla gidiyorsunuzdur.
    Oysa ki sizin dairenizle otoparkınız arasındaki mesafe, benim marketlerle olan mesafem kadardır.
    Ha tabi ki bu tercih meselesi. Herkesin idealindeki yaşam alanı ve öncelikleri farklıdır.
    Tek ve mutlak doğru yok, herkesin kendi doğrusu var.
    bakkal dahil her yere araba ile gidilen bir siteden iki ay önce merkezi bir yere taşındım ve yeni düzeni çok sevdiğimi söyleyemeyeceğim.

-burada insanlar bakkal vb. yerlere gitmemek için kırk takla atıyor. blok görevlisi sipariş alıp getiriyor, getir şu bu onlarca servis yapan oluşum var çok gerekmedikçe yine evden çıkmıyorsun o işler için.

-eski evime araçla 5 dakika mesafede kaliteli fırın vardı, şimdi yine kaliteli bir fırına gitmek istersem arabasız mümkün değil.

-eski evimde arabamla gittiğim yakın yerlerde otopark sıkıntısı çok nadiren olurdu, örneğin avm ye girince deli dana gibi dönmezdim, en altta nerenin boş olduğunu bilirdim.

-eski evimin etrafındaki mekanlar geniş olurdu, örneğin gittiğim balıkçının belki iki dönüm açık bahçesi vardı.
    döner yemeğe alkent e giderdim, alkent te villalar da oturan zenginler nadiren geldiği için tüm işletme bana hizmet ederdi.

insan bazı şeyleri yaşayarak görüyor anlıyor, içindeyken sana çok sıkıntı verdiğini düşündüğün şeylerin ne büyük nimet olduğunu kaybedince anlıyorsun.
    diğer yandan insan herşeye alışıyor ve benimsiyor ailemle 20 yıl kadar merkezde yaşadım, öğrenciliğim Mecidiyeköy de geçti. Mecidiyeköye gitmeyeli 10 yılı geçmiştir orada yaşadığımı bile bu yazıyı yazarken hatırladım

herkesin gönlüne göre olsun.

3.  Alıntı Originally Posted by thron Yazıyı Oku
    bakkal dahil her yere araba ile gidilen bir siteden iki ay önce merkezi bir yere taşındım ve yeni düzeni çok sevdiğimi söyleyemeyeceğim.

-burada insanlar bakkal vb. yerlere gitmemek için kırk takla atıyor. blok görevlisi sipariş alıp getiriyor, getir şu bu onlarca servis yapan oluşum var çok gerekmedikçe yine evden çıkmıyorsun o işler için.

-eski evime araçla 5 dakika mesafede kaliteli fırın vardı, şimdi yine kaliteli bir fırına gitmek istersem arabasız mümkün değil.

-eski evimde arabamla gittiğim yakın yerlerde otopark sıkıntısı çok nadiren olurdu, örneğin avm ye girince deli dana gibi dönmezdim, en altta nerenin boş olduğunu bilirdim.

-eski evimin etrafındaki mekanlar geniş olurdu, örneğin gittiğim balıkçının belki iki dönüm açık bahçesi vardı.
    döner yemeğe alkent e giderdim, alkent te villalar da oturan zenginler nadiren geldiği için tüm işletme bana hizmet ederdi.

insan bazı şeyleri yaşayarak görüyor anlıyor, içindeyken sana çok sıkıntı verdiğini düşündüğün şeylerin ne büyük nimet olduğunu kaybedince anlıyorsun.
    diğer yandan insan herşeye alışıyor ve benimsiyor ailemle 20 yıl kadar merkezde yaşadım, öğrenciliğim Mecidiyeköy de geçti. Mecidiyeköye gitmeyeli 10 yılı geçmiştir orada yaşadığımı bile bu yazıyı yazarken hatırladım

herkesin gönlüne göre olsun.
    Aynen katılıyorum

20 sene şişli halide edip, 10 sene mecidiyeköy ortaklar caddesinde yaşadım

Para verseler geri dönmem.

Beylikdüzü istanbulun izmiridir. İsteyen gelsin gezdiriyim.

Burada afganı suriyelisi barınamaz. Çünkü pahalı ve orta üst sınıfa hitap ediyor heryer. Burada öyle 1 liraya domates alamazsınız.

Benim haftalardır yazdıklarıma çıkıp haklıymışsın deseler olay bitecek. Halen ordan burdan kıvırıp beni kendilerince haksız çıkartacak şeyler yazdıklarında bende anlamaları için ısrarla cevap yazıyorum.

4. Sayın roxette haklısınız, beylikdüzünü bildiğimi iddia edemem. Google sokak görünümünden gördüğüm kadarıyla yorum yaptım.

Sayın sugosu, haklı olabilirsiniz.
    Sadece metre ölçünüze katılmıyorum. O biraz abartı olmuş.
    100 metre çevrenize o kadarşeyi üst üste doldursanız sığmaz.
    Onun haricinde dediğiniz imkanlar olabilir tabi.
    Google kamerasında her dükkan görünmeyebilir, ya da eski çekim olabilir.

5. sn @Sugosu82

ev, mal mülk bunlar önemli, fakat gerçek hayatta da böyle bir usluba sahip kibirli bir insansanız, Allah yanınızdakilerin yardımcısı olsun.

tamam zamanında burada yatırımınız için olumsuz şeyler yazmışlar ama gelip te bakın ben başardım gördünüz mü diye her gün her gün göze sokmalar ancak olgun olmayan kendini ispatlamak zorunda hisseden bir kişiliğin yansıması olarak görüyorum.

6.  Alıntı Originally Posted by finans_mt Yazıyı Oku
    sn @Sugosu82

ev, mal mülk bunlar önemli, fakat gerçek hayatta da böyle bir usluba sahip kibirli bir insansanız, Allah yanınızdakilerin yardımcısı olsun.

tamam zamanında burada yatırımınız için olumsuz şeyler yazmışlar ama gelip te bakın ben başardım gördünüz mü diye her gün her gün göze sokmalar ancak olgun olmayan kendini ispatlamak zorunda hisseden bir kişiliğin yansıması olarak görüyorum.
    Sırf haksız olduğu ortaya çıkacak diye Doğruya ,doğru diyemeyen insanlarda kusur yok bende var tamam haklısınız

Birde zamanında sizinle dalga geçilmedi. Şimdi burada eski mesajları tek tek yazmıyim aylarca neler dediler bana sırf beylikdüzünden ev aldığımı yazdım diye.
    Şimdi devran döndü , keser sapı döndü. Sap ile birşeyler yapmam lazım

7. Hocam tamam seninle dalga geçen o kişiler yanılmış. Sen haklı çıkmışsın.
    Bu kadar büyütmeye gerek yok bence.
    Bu şekilde hergün yazmakta ne kadar doğru, onuda düşünün
     Alıntı Originally Posted by Sugosu82 Yazıyı Oku
    Sırf haksız olduğu ortaya çıkacak diye Doğruya ,doğru diyemeyen insanlarda kusur yok bende var tamam haklısınız

Birde zamanında sizinle dalga geçilmedi. Şimdi burada eski mesajları tek tek yazmıyim aylarca neler dediler bana sırf beylikdüzünden ev aldığımı yazdım diye.
    Şimdi devran döndü , keser sapı döndü. Sap ile birşeyler yapmam lazım

8. iZMİR'DE 545K TL'ye 2020 kasım ayında, daire almıştık (1+1), şu anda 750-800K TL bandında.. Geçen sene 2600TL'ye kiraya vermiştik. Şimdi kiracı çıksa 3500 TL diyeceğiz, kiracı kalırsa 3000-3100 TL bandında olur.

Gayrimenkul hala en çok kazandıran yatırım aracı (Döviz-Altın-Hisse-Bes-Gayrimenkul) sepet yapan birisi olarak söylüyorum.

Yeter ki araştırıp alın, alırken biraz uyguna alın...

Sayfa 232/1312 İlkİlk ... 1321822222302312322332342422823327321232 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •