Sayfa 233/641 İlkİlk ... 133183223231232233234235243283333 ... SonSon
Arama sonucu : 5121 madde; 1,857 - 1,864 arası.

Konu: DEVA - Deva Holding

1. Biraz gecikti sanki bilanço

IN2015 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2.  Alıntı Originally Posted by uyuyan Yazıyı Oku
    Biraz gecikti sanki bilanço

Hayır. Bu konuda çok kurumsaldır şirketimiz. Bellidir yani. Kuralı şu: bilanço son tarihinden önceki son cuma açıklar. Bu kurala göre yarın akşam açıklaması gerekiyor.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

3. Bugün kapanış sonrası kuvvetle muhtemel bilanço gelecek. Net kar önemsiz benim için. Önce ciro büyümesine, sonra favök marjlarına bakacağım. Ama esas merak ettiğim konu temettü kararı olacak.

Eğer, zorlu finansal koşullar nedeniyle bu sene temettü vermeyeceğiz derseler(yani almayacağız demiş olacaklar), bunu çok olumlu algılarım. İmtiyaz nedeniyle ön yargılı yaklaşan ve yönetimi eleştiren kesim de tekrar hisseye teveccüh göstermeye başlayabilir. Açıklasa bile şu ortama oranın düşük olması lazım. Hele yılın ikinci yarısı faizler daha da yükselecek gibi gözüküyor, bu durumda kasada para olması büyük avantaj olacaktır.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

4.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Bugün kapanış sonrası kuvvetle muhtemel bilanço gelecek. Net kar önemsiz benim için. Önce ciro büyümesine, sonra favök marjlarına bakacağım. Ama esas merak ettiğim konu temettü kararı olacak.

Eğer, zorlu finansal koşullar nedeniyle bu sene temettü vermeyeceğiz derseler(yani almayacağız demiş olacaklar), bunu çok olumlu algılarım. İmtiyaz nedeniyle ön yargılı yaklaşan ve yönetimi eleştiren kesim de tekrar hisseye teveccüh göstermeye başlayabilir. Açıklasa bile şu ortama oranın düşük olması lazım. Hele yılın ikinci yarısı faizler daha da yükselecek gibi gözüküyor, bu durumda kasada para olması büyük avantaj olacaktır.
    Yurtdışı satış büyüme beklentiniz var mı Ali bey?

5.  Alıntı Originally Posted by uyuyan Yazıyı Oku
    Yurtdışı satış büyüme beklentiniz var mı Ali bey?

Yok, yurtdışı için tahmin de kolay değil zaten. Son çeyrek bir ara ihracat yasağı da gelmişti ürün bazında, az da devayı da etkilemiş olabilir.

Öte tandan ihracat rakamlarına bakınca, sektör olarak geçtiğimiz yılla paralel, dolar bazında pek değişim yok. Bu nedenle pozitif bir sürpriz beklemiyorum, dikkat çeken bir rakam gelmez bence son çeyrek. Ama 2023 için daha ümitliyim.

6. Bilanço açıklanması için bugün son diye biliyorum. Bir erteleme falan mı oldu acaba? Yatırımcılarını gözeten kurumsal kimliğe haiz kıymetli şirketimiz henüz bilançolarını yayınlamadı da. Herkese iyi akşamlar

7. imtiyazli paylara 135 milyon, yonetim kuruluna 65 milyon, diger paylara 30 milyon...
    Ayni terane...
    Pazartesi yine dayak var malesef, cumlemize simdiden gecmis olsun.

Gesendet von iPhone mit Tapatalk

8.  Alıntı Originally Posted by velay Yazıyı Oku
    imtiyazli paylara 135 milyon, yonetim kuruluna 65 milyon, diger paylara 30 milyon...
    Ayni terane...
    Pazartesi yine dayak var malesef, cumlemize simdiden gecmis olsun.

Gesendet von iPhone mit Tapatalk
    Ne bekliyordun?

Bilanço tahminlerime çok yakın geldi. Eleştirebileceğim kısım finansal giderlerin biraz yüksek seyretmesi ve borç rakamının epey yükselmesi.

Sayfa 233/641 İlkİlk ... 133183223231232233234235243283333 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •