Sayfa 234/467 İlkİlk ... 134184224232233234235236244284334 ... SonSon
Arama sonucu : 3731 madde; 1,865 - 1,872 arası.

Konu: GENYH - Gen Yatırım Holding A.Ş.

1. denizekran1.jpg

kimseden ÖZÜR DİLEMEM....kimsenin ÖZRÜNÜ KABUL ETMEM......

hatam olmadı genyatırımda.......kimseye zararımda OLMADI.....

2. gelgelelim MEŞHUR İSTİNAF DAVANIZA, YADA İFLAS ERTELEME DAVANIZA.........

ben olsam ne yapardım????

son celse gider şunu derdim, dememişsemde İSTİNAFTA DERDİM......

PEK SAYGIDEĞER MAHKEME HEYETİ.....

dediğim hiçbişeyi YAPMAMIŞ OLABİLİRİM.....BORÇ ÖDEMEMİŞTE OLABİLİRİM( şu ana dek)......geleceğim pek İÇAÇICIDA OLMAYABİLİR.......iflas kararı vermeniz gayet DOĞAL......AMA VEREMEZSİNİZ.......

bakın ADALET BAKANLIĞI ne diyo.........

T.C.
    ADALET BAKANLIĞI
    Hukuk İşleri Genel Müdürlüğü
    Sayı : 73640249-045.02[02]-87-2016-E.379/12621 22/08/2016
    Konu : OHAL Süresince İflas Erteleme
    DAĞITIM YERLERİNE
    31.07.2016 tarihli ve 29787 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan 669 sayılı Olağanüstü Hal
    Kapsamında Bazı Tedbirler Alınması ve Milli Savunma Üniversitesi Kurulması ile Bazı Kanunlarda
    Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Hükmünde Kararnamenin, "İflas erteleme" kenar başlıklı 4
    üncü maddesinin uygulanmasına ilişkin yaşanan tereddütlerin giderilmesine yönelik gelen talepler
    değerlendirilmiştir.
    669 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin "İflas erteleme" kenar başlıklı 4 üncü maddesi;
    "Olağanüstü halin devamı süresince, 9/6/1932 tarihli ve 2004 sayılı İcra ve İflas Kanununun 179
    uncu maddesi uyarınca sermaye şirketleri ile kooperatifler tarafından iflasın ertelenmesi talebinde
    bulunulamaz; bu yönde yapılan talepler mahkemelerce reddedilir." hükmünü içermektedir.
    Anılan hükümle, 21.07.2016 tarihinden itibaren ülke genelinde ilan edilen olağanüstü halin
    devamı süresince FETÖ/PDY silahlı terör örgütü ile irtibatlı olabilecek sermaye şirketleri ve
    kooperatiflerin iflasın ertelenmesi hükümlerinden ve bu kapsamdaki hukuki korumadan
    yararlanmalarının önüne geçilebilmesi amaçlanmıştır.
    Bu kapsamda, olağanüstü hal ilanından sonra yapılan iflasın ertelenmesi taleplerinin,
    mahkemelerce 669 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin 4 üncü maddesi uyarınca reddedilmesi
    öngörülmüştür. Bu hüküm, aynı zamanda olağanüstü halin ilanından önce yapılmış olan iflasın
    ertelenmesi talepleri hakkında, olağanüstü hal süresince nihai kararın verilemeyeceğine de amirdir.
    Bu itibarla;
    1- 669 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin 4 üncü maddesinin olağanüstü halin devamı
    süresince, bir başka ifadeyle 21/07/2016 tarihinden itibaren doksan gün boyunca uygulanması
    gerektiği, bu kapsamda anılan maddenin, olağanüstü halin ilan edildiği 21/07/2016 ila 669 sayılı
    Kanun Hükmünde Kararnamenin yürürlüğe girdiği 31/07/2016 tarihleri arasında da uygulanacağı,
    2- Olağanüstü halin ilanından sonra yapılan iflasın ertelenmesi taleplerinin, 669 sayılı
    Kanun Hükmünde Kararnamenin 4 üncü maddesi uyarınca doğrudan reddedileceği,
    3- Olağanüstü halin ilanından önce yapılan iflasın ertelenmesi talepleri hakkında, tedbir
    kararı verilip verilmediğine bakılmaksızın, olağanüstü hal süresince nihai kararın verilemeyeceği,
    4- Olağanüstü halin ilanından önce iflasın ertelenmesi talebinde bulunulmuş ve henüz tedbir
    kararı verilmemiş ise, olağanüstü hal süresince tedbir kararı verilemeyeceği,
    Değerlendirilmektedir.
    Bilgi edinilmesini, keyfiyetin yargı çevrenizdeki mahkemelere duyurulmasını rica ederim.
    e-imzalıdır.
    Sevil YÜKSEL
    Hâkim
    Bakan a.
    Genel Müdür V.
    Dağıtım:
    Cumhuriyet Başsavcılıklarına............

iyisimi ben OHAL BOYUNCA GİDİP GELEYİM.......( OHAL YİNE UZAMIŞ 19 NİSANA KADAR GALİBA).......

3. Murat Doğan kardeşim de , demedi...........

Müjdat Kardeşim de........

bir ton belge rakam, şöyledir, böyledir vesaire..........

benim 10 dk mı alan istinaf dilekçesi........

SİSTEMDEKİ AÇIĞI BULUN......SÖMÜRÜN.......benim açımdan HUKUK budur.....

haklıymışın, haksızmışın farketmez......KAZANILMAYACAK DAVA YOKTUR.......

ünal Guest
    deniz4837 Sanırım İflas ertelemenin kanuni bir hak olduğunu biliyorsun. İflas erteleme son düzenlemeyle en çok 2 yıl verilebilir. Bunu da biliyorsun. Fabrika erteleme için 2016 Mayısta müracaat etti. Bunu da bilirsin. En fazla iki yıl denilen süreye 5 ay kalmıştı. Diyelim 2015 hazirandan beri süren bir dava var. Senin mantığına göre ohal olduğu sürece, yani şu ana kadar geçen 2.5 seneye rağmen dava sürecek. Hiç bir genelge, tebliğ, yönetmelik kanun üstünde olamaz. Senin paylaştığın belgede; genel itibari ile menfi tedbirler var. İflas erteleme müracaatını ret edin. Süren dava varsa, iflas erteleme yönünde ohal bitene kadar karar vermeyin. Karar vermeyin derken, iflas ertelemeye karar vermeyin diyor. Yoksa iflasa kafadan ret vererek, karar vermesinin önünü açık tutuyor. Senin o belgeyi Kardeşin Müjdat biliyor. Hukukçuları da biliyor. Şu an zannedersem o belgeyi okuyan hakim de gülüyor. Her şeyi bildim zannettem bazen insanlara vahim hatalar yaptırır. O belgeyi emekli bir hakime, iyi bir avukata yada hukuk fakültesinden bir öğrenciye okut. Hiç birisi senin gibi düşünmeyecektir. İstinaftan yada temyizden geri döneceği konusunda ihtimaller vardır. Biz iflas masası kurulup borç ve alacak yazılışlarından sonra, alacağımız olan meblağın, tasfiye halinde bize ödenemeyeceğini gördük. İşletmenin devamı halinde alacağımızın tahsilinin daha mümkün olduğunu düşünüyoruz şeklinde beyanı olabilir alacaklının. Bu beyanı engelleyecek hiç bir yasal engel yok. Böyle bir durumda da temyiz makamı dosyayı yeniden görüşülmeye değer bulabilir. Her şeyi bildim sanmak cehaletin tastiki olup, eksik bilgilerin konusundaki farkındalık, öğrenmeye ve tekamüle elverişli bir haldir.

ünal Guest
     Alıntı Originally Posted by deniz4837 Yazıyı Oku
    https://www.sahibinden.com/ilan/emla...46919294/detay

fazla abartmayın şu fabrikayı. arsası 30 milyon eder. pazarlık sünnettir.
    https://www.sahibinden.com/ilan/emla...64217128/detay
    Burada fabrika. Ayrıca orası fabrika. Bu bildiğin tarla. 20 de 1 i 540 bin dolar. Bir de böyle hesapla bakalım.

6.  Alıntı Originally Posted by ünal Yazıyı Oku
    deniz4837 Sanırım İflas ertelemenin kanuni bir hak olduğunu biliyorsun. İflas erteleme son düzenlemeyle en çok 2 yıl verilebilir. Bunu da biliyorsun. Fabrika erteleme için 2016 Mayısta müracaat etti. Bunu da bilirsin. En fazla iki yıl denilen süreye 5 ay kalmıştı. Diyelim 2015 hazirandan beri süren bir dava var. Senin mantığına göre ohal olduğu sürece, yani şu ana kadar geçen 2.5 seneye rağmen dava sürecek. Hiç bir genelge, tebliğ, yönetmelik kanun üstünde olamaz. Senin paylaştığın belgede; genel itibari ile menfi tedbirler var. İflas erteleme müracaatını ret edin. Süren dava varsa, iflas erteleme yönünde ohal bitene kadar karar vermeyin. Karar vermeyin derken, iflas ertelemeye karar vermeyin diyor. Yoksa iflasa kafadan ret vererek, karar vermesinin önünü açık tutuyor. Senin o belgeyi Kardeşin Müjdat biliyor. Hukukçuları da biliyor. Şu an zannedersem o belgeyi okuyan hakim de gülüyor. Her şeyi bildim zannettem bazen insanlara vahim hatalar yaptırır. O belgeyi emekli bir hakime, iyi bir avukata yada hukuk fakültesinden bir öğrenciye okut. Hiç birisi senin gibi düşünmeyecektir. İstinaftan yada temyizden geri döneceği konusunda ihtimaller vardır. Biz iflas masası kurulup borç ve alacak yazılışlarından sonra, alacağımız olan meblağın, tasfiye halinde bize ödenemeyeceğini gördük. İşletmenin devamı halinde alacağımızın tahsilinin daha mümkün olduğunu düşünüyoruz şeklinde beyanı olabilir alacaklının. Bu beyanı engelleyecek hiç bir yasal engel yok. Böyle bir durumda da temyiz makamı dosyayı yeniden görüşülmeye değer bulabilir. Her şeyi bildim sanmak cehaletin tastiki olup, eksik bilgilerin konusundaki farkındalık, öğrenmeye ve tekamüle elverişli bir haldir.
    adı üstünde.....

KANUN HÜKMÜNDE KARARNAME.....genelge, tebliğ, her şey bundan değersiz....

İstersen YAZDIĞIM DİLEKÇELERDEN BİRİNİ o dediklerinden birine okut.......

İFLAS KARARI VERİLEBİLİR......ve VERİLİYORDA......misal BANKASYA.......AMMAVELAKİN , BU KARARNAME OLMASINA RAĞMEN.....O KARARDA DOĞRU.......ne enteresting DEĞİL Mİ?

çünkü BANKASYA DAVASI, iflas istemli açılan bir davaydı.

bu dava İFLAS ERTELEME İSTEMLİ........

ZATEN BU ŞEKİL BİR DURUM BİR KEREYE MAHSUS ORTAYA ÇIKAR.....

7. Deniz4837;
    666 ile aynı kişi olduğuna dair bir iddia var.
    Şek, şüphe kalmasın. 666 takaslara devam ederken aynı anda forumda bulunuver.
    Ben bilirim, ben yaparım ayaklarını da bi kenara bıraksan artık.

LG-D855 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

ünal Guest
    Adam %5 i geçti. Kapta çıktı. Şirket kartına girdi. Aynı gün Google dan büro telefonunu buldum ulaştım. Cebini verdi. O gün bu gündür görüşüyoruz. Kardeşim adam birinin adamı mı değil mi sorun. Senedini alacaksınız teklif verin. Genel kurul olursa ne olur diye tartışın. Aha da telefonu 0532 313 1330 Mesut Kemal Ulu. Aracı hokkabaz sihirbaz ile iletişime ne gerek var?

Sayfa 234/467 İlkİlk ... 134184224232233234235236244284334 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •