Sayfa 236/981 İlkİlk ... 136186226234235236237238246286336736 ... SonSon
Arama sonucu : 7848 madde; 1,881 - 1,888 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz - II

1.  Alıntı Originally Posted by human01 Yazıyı Oku
    Yanlış biliyorsun şu anda ülkeyi ekonomik olarak ayakta ihracat ve vergiler tutuyor.dusuk dolar sıkıntı olur.

MI MAX cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Bırak yazsın ya :D

2.  Alıntı Originally Posted by Ahmet Buğra Yazıyı Oku
    Siz ne biçim bir kafadasınız ya! Umarım olumlu çıkmaz, umarım dolar 5.50 gelmez. Satın kardeşim o zaman dolarınızı. Gidip başka bir enstrümana yatırım yapın, ne biçim bir temenni bu. Sizin siyasetçilerden ne farkınız var şimdi? Dolar arttığında her şeyin fiyatının arttığını çocuklar dahi biliyorken, hepimiz menfaatleri uğruna bu ülkeyi siyasetçilerin nereden nereye getirdiğini görmüşken şu yazdığınız ayıptır ya! Umarım dolar 5 liraya gelir de her şeyin daha ucuzuna erişirsiniz.
    Kendinizce haklısınız da en azından benim derdim artık alım gücünü korumak.
    Ne TL mevduat ne de döviz öyle ahım şahım getirmiyor. İddia ediyorum.
    2 yıl önce aldığınızın ürünleri şimdi kat ve kat daha pahalıya alıyorsunuz.
    Gelirler benzer ölçütte artmıyor.
    Giyim hariç giyim hala ucuz ülkede.

Alıntı Originally Posted by human01 Yazıyı Oku
    Yanlış biliyorsun şu anda ülkeyi ekonomik olarak ayakta ihracat ve vergiler tutuyor.dusuk dolar sıkıntı olur.

Ben bir şeyi bildiğimi idda etmiyorum da şöyle bir soru sorayım o halde " Dolar 1.50 -1,70 iken ülkeyi ayakta tutan neydi?"
    O halde düz mantıkla yaklaşalım ülkenin daha da ayağa kalkması için doların 10 lira olması hatta 15 lira olması çok daha mı iyi olur?
    Hep bireyselcilikten oluyor tüm bunlar.
    Adam tarlasını satıyor inşaat ekonomisinden pay alabilmek için üretim yapmıyor...
    Adam hayvanlarını satıyor inşaat ekonomisinden pay alabilmek için yine üretim yapmıyor...
    Bu ikisi olmadıktan sonra ülke üç kalem ihracat malı ile mi ayakta duracak???
    Bir ağaç gibi tek ve hür ve bir orman gibi kardeşçesine...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,427
     Alıntı Originally Posted by Ahmet Buğra Yazıyı Oku
    Ben bir şeyi bildiğimi idda etmiyorum da şöyle bir soru sorayım o halde " Dolar 1.50 -1,70 iken ülkeyi ayakta tutan neydi?"
    O halde düz mantıkla yaklaşalım ülkenin daha da ayağa kalkması için doların 10 lira olması hatta 15 lira olması çok daha mı iyi olur?
    Hep bireyselcilikten oluyor tüm bunlar.
    Adam tarlasını satıyor inşaat ekonomisinden pay alabilmek için üretim yapmıyor...
    Adam hayvanlarını satıyor inşaat ekonomisinden pay alabilmek için yine üretim yapmıyor...
    Bu ikisi olmadıktan sonra ülke üç kalem ihracat malı ile mi ayakta duracak???
    Ülkeyi bu hale getiren düşük kur zaten .Dolar 1.70 iken para dünyada boldu.Borc bizi bu noktaya getirdi.

Burdaki tüm yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
     Alıntı Originally Posted by erdixx Yazıyı Oku
    Umarım bu g20 zirvesinden s400 ler ile ilgili olumlu bişey çıkmaz yoksa 5,50 leri görmek içten değil her yerde yazıyolar anlaşılma sağlanıyor vs vs borsadan da nemalanamadık bu dolarlarımız yüzünden =)
    Bu başlığa kimilerinin saldırısına temel teşkil eden aslında bizleri hiç temsil etmeyen yaklaşım bu.

Sana geçen gün teklif etmiştim...

Maliyetin neyse sat bana da kurtul diye.

Şaka idi ama duygum bu.

Bu ülke kurtulmaz ama belki başlık kurtulur bu tiplerden...

Alıntı Originally Posted by erdixx Yazıyı Oku
    Bırak yazsın ya :D
    Terbiyesizliğin lüzumu yok.
    Bir kere öyle yüz yüze görüşmediğiniz tanışmadığınız birisiyle dalga geçer gibi ifadelerle yazmak sizin ağırlığınızı gösterir.
    Ben bir şey kaybetmem.
    Belli ki sizin eleştiriye tahammülünüz yok.
    Daha dün yazmaya başlamışsınız, bir de yanınıza yandaş arıyor ve kendinize yakışır bir ifade ile sözde bana üstünlük sağlıyorsunuz.
    Zaten size özel mesaj da yazdım, telefonumu da yazdım, başkasının mesajı üzerinden değil, direkt beni arayın, bana söyleyin söylemek istediğiniz bir şey varsa.
    Dürüstlük bunu gerektirir.
    Bir ağaç gibi tek ve hür ve bir orman gibi kardeşçesine...

Geçen yılın aynı dönemine göre kdv ve diğer vergi gelirlerinde % 33 azalma var.

Sayfa 236/981 İlkİlk ... 136186226234235236237238246286336736 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •